Προσπάθεια απαλλοτρίωσης domain με πλάγιο τρόπο ??

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 07 Ιουν 2008 12:03

Φίλος και συνεργάτης έχει στην κατοχή του νόμιμα ένα domain που λειτουργεί εδώ και λίγα χρόνια
Αυτό που παρατήρησα σε κάποιους καταλόγους που το αναφέρουν είναι οτι έχει λάθος στοιχεία όσον αφορά την διεύθυνση και το τηλέφωνο
Στην μια περίπτωση που επικοινώνησα με τον ιδιοκτήτη του καταλόγου έγιναν οι απαραίτητες αλλαγές
Στην άλλη περίπτωση καμία απάντηση και καμία διόρθωση των στοιχείων που σημειωτέον είναι και στις 2 περιπτώσεις ίδια
Ένας λοιπόν προσπαθεί μέσω της πλαγίας αυτής οδού να οικειοποιηθεί το domain και οτι Αυτό συνεπάγεται καθώς είναι σε δικαστική διαμάχη με τον ιδιοκτήτη για παρεμφερές θέμα στα δικαστήρια και μέσω αυτής της πλαστογραφίας θέλει να στηρίξει ισχυρισμούς του

εσείς πως το βλέπετε Αυτό ?

domain = bluespace.gr ( ανενεργό αυτή την στιγμή )
Λανθασμένα στοιχεία = http://www.radiofono.gr/view-station.php?station_id=71
Υπάρχει περίπτωση ο ιδιοκτήτης του domain αυτού radiofono.gr αν είναι γνωστός κάποιου απο εδώ μέσα ?

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 07 Ιουν 2008 23:28

fiskilis έγραψε:Υπάρχει περίπτωση ο ιδιοκτήτης του domain αυτού radiofono.gr αν είναι γνωστός κάποιου απο εδώ μέσα ?
Εγώ πάντως δεν τον ξέρω....
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης