Τι γίνεται όταν μετακομίζουμε;

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Viperalus

Δημοσίευση από Viperalus » 10 Ιουν 2008 16:00

Όπως το λέει κι ο τίτλος. Στη σελίδα των αναφορών αναφέρει ένα tip:
Have you moved? Please remember to update your account address before the 15th of the month to ensure that your payment is sent to your new address if you receive payments by cheque.
Αλλά όταν πάω στον λογαριασμό μου το πεδίο Χώρα είναι κλειδωμένο στο Ελλάδα. :-?
Τι γίνεται όμως που εδώ και κάποιους μήνες βρίσκομαι Ολλανδία οέο;!;

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 10 Ιουν 2008 16:21

Επικοινωνείς με το τμήμα πληρωμών ή HR.

Δεν μας λες αν είναι εταιρία οπότε υποθέτω ναι...

Πιθανών να μην αναλαμβάνουν την ευθύνη να στείλουν εξωτερικό!
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Viperalus

Δημοσίευση από Viperalus » 10 Ιουν 2008 16:57

Δεν είναι εταιρεία. Και να μην μπορούν να στείλουν τα λεφτά στο εξωτερικό, έχω άτομο με πληρεξούσιο για μένα στην Ελλάδα οπότε πιστεύω οτι και πάλι δεν θα υπάρξει πρόβλημα. Μήπως επειδή δεν μπορώ να αλλάξω το πεδίο Χώρα, αυτό έχει να κάνει και με το αν θα παίζουν διαφημίσεις από Ελλάδα; Διότι τα χαράματα άλλαξα τη γλώσσα σε English αλλά οι διαφημίσεις ακόμη παραμένουν στα Ελληνικά... :-?

διόρθωση: μόλις συμπλήρωσα τη φόρμα για να αλλάξει η χώρα. Και κάτι που μόλις σκέφτηκα τώρα...ελπίζω να μην αλλάξουν και οι διαφημίσεις και γίνουν στα Ολλανδικά! Εικόνα
Διότι η σελίδα μου είναι στα Ελληνικά και απευθύνεται προς Έλληνες, απλά το θεματολόγιο είναι πιο εξειδικευμένο και θέλω να βάλω διαφημίσεις στα Αγγλικά που υπάρχουν στο σχετικό αντικείμενο με το οποίο καταπιάνεται η σελίδα μου... :roll:

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 10 Ιουν 2008 21:46

επειδη αναφερεσαι στο google adsense θα πρεπει να ενημερωσεις τον λογαριασμο σου με την νεα σου διευθηνση για να ερχωνται εκει πλεον οι επιταγες

δεν μπορεις να εξουσιοδοτησεις αλλον να παραλαμβανει και να καταθετει για λογαριασμο σου τις επιταγες επειδη αυτο δεν γινεται

αυτο ειναι ολη η εννοια
αν πας σε αλλη χωρς κοιτα στον αναλογο καταλογο αν υποστηριζει απευθειας καταθεση σε λογαριασμο citybank εκει !!

οτι γλωσα και να βαλεις απο Ελλαδα θα βλεπεις Ελληνικες και απο Ολανδια θα βλεπεις Ολανδικες
οι διαφημισεις εχουν σχεση με την ip του μηχανηματος που τις προβαλει και το περιεχωμενο της σελιδας σου !!
και αυτο μπορεις να το καταλαβεις οτι αν μπεις απο proxy δεν θα δεις διαφημισεις αλλα λευκο κενο χωρο!!

Άβαταρ μέλους
Viperalus

Δημοσίευση από Viperalus » 10 Ιουν 2008 22:32

κατανοητά όλα, ευχαριστώ παίδες :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες