www.superdiscounts.gr Η κοινοτητα των προσφορων!

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
adomvris
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adomvris » 15 Ιουν 2008 13:58

Καταρχας ευχαριστω για ολες τις παρατηρησεις και ειδικα για τον κωδικα κτλ.
Η σελιδα εχει σαν στοχο να ενημερωνει τον χρηστη που κανει ερευνα αγορας για τις καλυτερες προσφορες της αγορας! Δεν ειναι ομως ενα ευρετηριο με τα καλυτερα προιοντα οπως πχ pathfinder ktl αλλα ουσιαστικα παρουσιαζονται οι προσφορες που οι χρηστες ανακαλυπτουν στο διαδικτυο! Αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα.

Στοχος ειναι καθε μηνα να γινονται νεοι διαγωνισμοι με χορηγιες απο διαφορα καταστηματα.

Στοχος ειναι ειναι να μεγαλωσει η επισκεψημοτητα και ισως στο μελλον να μπορουμε να μιλησουμε για εσοδα απο τη σελιδα. Προς το παρον λοιπον ειναι μια σελιδα που χρηματοδοτειται απο το μερακι ορισμενων φοιτητων.

Στοχος επισης ειναι να δημιουργηθουν αποκλειστικες προσφορες κουπονια κτλ τα οποια θα δινουν εκπτωσεις και καλυτερες προσφορες απο καταστηματα στα μελη του superdiscounts.gr.

Η ιστοσελιδα σιγα σιγα θα διαμορφωνεται οποτε εχει ακομα πολυ δουλεια.

Ευχαριστω και παλι

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 15 Ιουν 2008 14:30

adomvris έγραψε:Η σελιδα εχει σαν στοχο να ενημερωνει τον χρηστη που κανει ερευνα αγορας για τις καλυτερες προσφορες της αγορας! Δεν ειναι ομως ενα ευρετηριο με τα καλυτερα προιοντα οπως πχ pathfinder ktl αλλα ουσιαστικα παρουσιαζονται οι προσφορες που οι χρηστες ανακαλυπτουν στο διαδικτυο! Αυτη ειναι η μεγαλη διαφορα.
Αφού λοιπόν σας ενδιαφέρουν οι πελάτες που ψάχνουν για προσφορές στο διαδίκτυο, τότε θα πρέπει να σχοληθείς περισσότερο με SEO - να εμπλουτίσεις τα keywords - meta tags μια και μπορεί κάποιος να αναζητήσει και "Προσφορές Προϊόντων" ή "προσφορές προϊόντα" ή "Προσφορές Προϊόντων & Υπολογιστές" κλπ κλπ στα οποία δεν εμφανίζεστε.
adomvris έγραψε: Στοχος ειναι καθε μηνα να γινονται νεοι διαγωνισμοι με χορηγιες απο διαφορα καταστηματα.
Εντάξει οι χορηγίες... το δικό σας μελλοντικό κέρδος προσπαθώ να προσδιορίσω.
adomvris έγραψε: Στοχος ειναι ειναι να μεγαλωσει η επισκεψημοτητα και ισως στο μελλον να μπορουμε να μιλησουμε για εσοδα απο τη σελιδα.
Αυτό σε ρωτάω... τον τρόπο...
adomvris έγραψε: Προς το παρον λοιπον ειναι μια σελιδα που χρηματοδοτειται απο το μερακι ορισμενων φοιτητων.
Στοχος επισης ειναι να δημιουργηθουν αποκλειστικες προσφορες κουπονια κτλ τα οποια θα δινουν εκπτωσεις και καλυτερες προσφορες απο καταστηματα στα μελη του superdiscounts.gr.
Δεν ρωτάω - ούτε διαφωνώ στις μεθόδους και στους "κράχτες"
Ρωτάω τον τρόπο που θα χρησιμοποιήσετε όλα αυτά που ανέφερες για να επιτύχεις τον σκοπό, που είναι το κέρδος

Καλό το μεράκι και σεβαστό και καλά κάνετε.

adomvris
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adomvris » 15 Ιουν 2008 15:37

Κοιταξε φιλε μου πιστευω οτι οταν θα κατακτηθει το πληθος δηλαδη θα υπαρχει επισκεψημοτητα, τοτε οι τροποι εσοδων ειναι ευνοητοι.
Διαφημιση κτλ.
Αλλα ειλικρινα ειναι νωρις να μιλαμε για εσοδα καθως οπως ειπα μας οδηγουν αλλα κινητρα προς το παρον και οχι το κερδος.
Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι δεν μπορουμε να κερδισουμε κατι απο τα e-mail των χρηστων.
Και αυτο το λεω για την καχυποψια που μπορει να υπαρχει σε αυτο το θεμα.
Απλως οταν ο αλλος ειναι μελος σου δινει το μαιλ ωστε να μπορεσεις να τον ενημερωσεις για το νεο διαγωνισμο πχ του επομενου μηνα κτλ κτλ

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 15 Ιουν 2008 16:18

adomvris έγραψε:Κοιταξε φιλε μου πιστευω οτι οταν θα κατακτηθει το πληθος δηλαδη θα υπαρχει επισκεψημοτητα, τοτε οι τροποι εσοδων ειναι ευνοητοι.
Διαφημιση κτλ.
Ευνόητοι μπορεί να είναι. Σίγουροι και εξασφαλισμέμοι δεν ξέρω αν είναι ...
Γι αυτό σου ανέφερα και κάποιους τρόπους για την κατάκτηση του πλήθους...
adomvris έγραψε: Αλλα ειλικρινα ειναι νωρις να μιλαμε για εσοδα καθως οπως ειπα μας οδηγουν αλλα κινητρα προς το παρον και οχι το κερδος.
Sorry αλλά, το κίνητρο έχει πάντα ένα στόχο - σκοπό - τελικό αποτέλεσμα, εκτός κι αν αναπροσαρμόσεις τον στόχο σου σε τακτά διαστήματα ή εκτός αν λές ξεκινάμε και βλέπουμε.
Επίσης ο τελικός στόχος ορίζεται και οριοθετείται σε επιμέρους στόχους οι οποίοι όμως πάντα προβλέπουν και στοχεύουν στον βασικό.
Η απλή απάντηση "μεράκι με κάλυψε περισσότερο.
adomvris έγραψε: Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι δεν μπορουμε να κερδισουμε κατι απο τα e-mail των χρηστων.
Και αυτο το λεω για την καχυποψια που μπορει να υπαρχει σε αυτο το θεμα.
Παράξενο, μια κι εγώ την λέξη spam καμιά φορά την συνδυάζω με την πώληση λιστών emails γι' αυτό και η καχυποψία
Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν σου δίνω τιμές ... γράψου για να τις δείς...
adomvris έγραψε: Απλως οταν ο αλλος ειναι μελος σου δινει το μαιλ ωστε να μπορεσεις να τον ενημερωσεις για το νεο διαγωνισμο πχ του επομενου μηνα κτλ κτλ
Εάν θέλει ενημέρωση. Σκέφτηκες το γεγονός του radio button... που να λέει ότι δεν θέλω ενημέρωση και πώς εσύ το εξασφαλίσεις στα γραμμένα μέλη ;
Ζητώντας μόνο το email ;
Σου διαφεύγουν οι βασικοί κανόνες !!!

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 15 Ιουν 2008 16:38

Με λίγα λόγια τα ψηλά γράμματα πάντα τα προσέχω :

Σχετικά με τα προβαλλόμενα προϊόντα και την εγγραφή μελών
Το www.superdiscounts.gr διατηρεί το δικαίωμα επιλογής των προϊόντων που θα προβάλει. Το www.superdiscounts.gr δεν ευθύνεται για την αλλαγή των τιμών από τις εταιρίες και τη διαφοροποίηση τους από την αναγραφόμενη τιμή των προϊόντων στο www.superdiscounts.gr. Κάθε κατάστημα που θέλει να προβάλει το λογότυπό του στην κεντρική σελίδα του www.superdiscounts.gr σημαίνει ότι παραχωρεί και την άδεια της προβολής προϊόντων του στους καταλόγους του www.superdiscounts.gr. Το superdiscounts.gr διατηρεί το δικαίωμα να μην προβάλλει ολα τα λογότυπα των καταστημάτων αλλά να προβαίνει σε επιλογή με δικά της κριτήρια. Σε περίπτωση τεχνικών προβλημάτων που έχουν σαν αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται η ιστοσελίδα και τα προϊόντα κάθε ή μιας εταιρίας, η www.superdiscounts.gr δε φέρει καμία ευθύνη. Κάθε χρήστης που γίνεται μέλος στο www.superdiscounts.gr αποδέχεται άμεσα την εγγραφή του και στο newsletter που ενδεχομένως να στείλει το www.superdiscounts.gr.

Λές εκεί που είναι να το διαβάσουν ;

adomvris
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adomvris » 15 Ιουν 2008 18:11

Αυτα που παραθετεις απο τους ορους χρησης ειναι οτι ουσιαστικα δινεται το δικαιωμα στο διαχειρηστη της ιστοσελιδας να στελνει ενημερωτικα ε-μαιλ στα μελη του.

Αυτο το θεωρω απολυτως φυσιολογικο για ενα site διοτι οταν καποιος καταχωρει το ε-μαιλ του δηλαδη γραφεται σε μια ιστοσελιδα το κανει γιατι τον ενδιαφερει που σημαινει οτι θελει να ενημερωνεται για την ιστοσελιδα.

Περα απο αυτο ομως αν κανεις λογαριασμο θα δεις φιλε μου οτι απο τη στιγμη που καποιο μελος δεν θελει να συμμετεχει στην ενημερωση η οποια γινεται σε μηνιαια βαση και οχι σε καθημερινη (spam) τοτε μπορει οπως λες να παει παρα πολυ απλα και να βγαλει το tick απο το κουτακι (radio button) μεσα απο τα στοιχεια του λογαριασμου του.

Αυτο εγινε περισσοτερο για λογους συντομιας και ευκολιας κατα τη διαρκεια της εγγραφης και οχι δολια. Ακομα και για την εγγραφη στο freestuff θα δεις οτι το radio button ειναι επιλεγμενο στην επιλογη οτι θελεις να δεχεσαι ενημερωτικα μαιλ. Αλλα απο την ποσοτητα των πληροφοριων ειναι δυσκολο καποιος να το προσεξει κατα την εγγραφη...

Και αυτο το καταλαβαινω διοτι κανενα μελος προς το παρον δεν εχει ενοχληθει απο το ενημερωτικο μαιλ που μπορει να του ερθει μια φορα το μηνα ωστε να παει και να επιλεξει να μην ενημερωνεται.

Για οποιαδηποτε αλλη διευκρινηση ειμαι εδω περα αλλα ειναι τουλαχιστον παιδιαστικο να πιστευεις οτι μπορω εγω να μαζεψω μερικες χιλιαδες μαιλ και να τα πουλησω σε καποιον ο οποιος θα μου δωσει λεφτα για αυτα...
Δηλαδη ενταξει ειναι αστειο κατι τετοιο...
Αμα ειναι ετσι ολοι οι ιδιοκτητες των forum θα ητανε πλουσιοι ρε συ.
Υπαρχουν πολλοι πιο ευκολοι τροποι για απατεωνες να βρουν το μαιλ σου απο το να απευθυνθουν στο superdiscounts.gr.

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 15 Ιουν 2008 18:44

adomvris έγραψε:Αυτα που παραθετεις απο τους ορους χρησης ειναι οτι ουσιαστικα δινεται το δικαιωμα στο διαχειρηστη της ιστοσελιδας να στελνει ενημερωτικα ε-μαιλ στα μελη του.
Ακριβώς
Πράγμα που σημαίνει ότι κατοχυρώνει εσένα αλλά όχι τον ενδιαφερόμενο που κατά 90% θα βαρεθεί να διαβάσει τους όρους χρήσης και τα ψηλά γραμματάκια που αναφέρονται σε μία γραμμή σε όλο αυτό το κατεβατό.
adomvris έγραψε: Αυτο το θεωρω απολυτως φυσιολογικο για ενα site διοτι οταν καποιος καταχωρει το ε-μαιλ του δηλαδη γραφεται σε μια ιστοσελιδα το κανει γιατι τον ενδιαφερει που σημαινει οτι θελει να ενημερωνεται για την ιστοσελιδα.
Λάθος δεν σημαίνει αυτό.
(Ν. 2472/1997) για την προστασία του ατόμου από την προστασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα όπως έχει συμπληρωθεί με τις αποφάσεις του Προέδρου της Επιτροπής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, τα Π. Δ. 207/1998 και 79/2000 και το άρθρο 8 του Ν. 2819/2000) και του ευρωπαϊκού δικαίου (οδηγίες 95/46/ΕΚ και 97/66/ΕΚ).
adomvris έγραψε: Περα απο αυτο ομως αν κανεις λογαριασμο θα δεις φιλε μου οτι απο τη στιγμη που καποιο μελος δεν θελει να συμμετεχει στην ενημερωση η οποια γινεται σε μηνιαια βαση και οχι σε καθημερινη (spam) τοτε μπορει οπως λες να παει παρα πολυ απλα και να βγαλει το tick απο το κουτακι (radio button) μεσα απο τα στοιχεια του λογαριασμου του.
Προφανώς αφού πρώτα γραφτεί και ενώ του έχεις αφαιρέσει αυτό το δικαίωμα
Επίσης το spam δεν το προσδιορίζει μόνο η συχνότητα της ενημέρωσης αλλά κι άλλα πολλά πράγματα αν δεν κάνω λάθος...
adomvris έγραψε: Αυτο εγινε περισσοτερο για λογους συντομιας και ευκολιας κατα τη διαρκεια της εγγραφης και οχι δολια.
Δεν είπα ότι έγινε "δόλια" απλά όταν κάποιος το εξετάζει λάμβάνει κι αυτό υπόψη του φίλε μου.
Συμβουλές δεν ζήτησες;
Για λόγους συντομίας στην εγγραφή θα μπορούσες να έχεις κι εκεί ένα dadio button ή check box με προεπιλογή στο όχι (δεν επιθυμώ)
Μάλιστα θα μπορούσες να διευκρινίσεις τα newsletters και απλά email.
Δεν θα επηρέαζε καθόλου τον συντομία - ευκολία όπως καταλαβαίνεις.
Θα μπορούσες επίσης να το γράφεις με μεγάλα γράμματα στην κεντρική σελίδα.
Εξαρτάται όμως τελικά τον σκοπό :wink:
adomvris έγραψε: Και αυτο το καταλαβαινω διοτι κανενα μελος προς το παρον δεν εχει ενοχληθει απο το ενημερωτικο μαιλ που μπορει να του ερθει μια φορα το μηνα ωστε να παει και να επιλεξει να μην ενημερωνεται.
Αυτό το λές εσύ.
Εγώ δεν είμαι σε θέση να το γνωρίζω
Επίσης μην ξεχνάς το πιο βασικό και στο ξαναγράφω.
Συμβουλές ζήτησες.
Αν θες άκουσέτες...
adomvris έγραψε: Για οποιαδηποτε αλλη διευκρινηση ειμαι εδω περα αλλα ειναι τουλαχιστον παιδιαστικο να πιστευεις οτι μπορω εγω να μαζεψω μερικες χιλιαδες μαιλ και να τα πουλησω σε καποιον ο οποιος θα μου δωσει λεφτα για αυτα...
Δηλαδη ενταξει ειναι αστειο κατι τετοιο...
Θα στο πώ με τον ίδιο τρόπο.
Θεωρώ παιδιάστικο να μην γνωρίζεις το τι γίνετε γύρω σου.
Θεωρώ εξίσου παιδιάστικο να θεωρείς ότι όλα τα μελλοντικά μέλη σου είναι αφελή και μη σοβαρά σκεπτόμενα.
Για οποιαδήποτε άλλη σοβαρή συμβουλή είμαι εδώ πέρα.
adomvris έγραψε: Αμα ειναι ετσι ολοι οι ιδιοκτητες των forum θα ητανε πλουσιοι ρε συ.
Υπαρχουν πολλοι πιο ευκολοι τροποι για απατεωνες να βρουν το μαιλ σου απο το να απευθυνθουν στο superdiscounts.gr.
α)Κι εσύ πως το γνωρίζεις - Εχεις Forum ;
β)Δεν σε είπε κανένας απατεώνα αν δεν κάνω λάθος
γ)Συνήθως η ιδέα μετρά και καμιά φορά και ο τρόπος υλοποίησης
δ)Αυτό που μπορώ να σου πώ όμως με σιγουριά είναι ότι καμιά φορά το μεράκι κατέληξε σε κάτι σαν τον google.
Κοίτα πως πλουτίσαν αυτοί ρε συ

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες