Πρόβλημα με εξωτερικό σκληρό

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mpampis81

Δημοσίευση από mpampis81 » 14 Ιουν 2008 02:13

Έχω ένα 500gb σκληρό χωρισμένο σε 4 partitions. Πήγα να κάνω resize σε ένα partition με το Partition Magic αλλά όταν πάτησα apply για να γίνει αυτό κόλλησε το πρόγραμμα Το αποτέλεσμα ήταν να μην μου δείχνει καθόλου μετα το ένα partition στον υπολογιστή μου. Μπήκα πάλι στο Partition Magic το έβλεπε αυτό το partition από εκεί και το έκανα απλώς μετονομασία, τότε το έβλεπα και πάλι απο τον υπολογιστή μου αλλά δεν μπορώ να μπω!!! Να δω τι περιέχει 170Gb με προγράμματα και δεν μπορώ να τα δω. Τι μπορώ να κάνω?

Άβαταρ μέλους
sublymonal

Δημοσίευση από sublymonal » 09 Αύγ 2008 12:16

Καλημέρα,

Καταρχάς, είσαι πολύ τυχερός! Μόλις αντέγραψα ότι είχα κ δν είχα σε έναν 500άρη , ο οποίος τα έφτυσε κ τρέχω.....Εσύ έχεις ακόμη 3 κατατμήσεις!

Ε, είναι όλες οι κατατμήσεις το ίδιο filesystem (πχ fat32)? όταν λές ότι δν μπορείς να μπεις? βγάζει μήνυμα λάθους?? Δοκίμασες να τρέξεις κάποιο πρόγραμμα file recovery ή δν τρέχει γιατί δν βρίσκει την κατάτμιση?

Θα σου πρότεινα για τους πειραματισμούς σου να χρησιμοποιείς το partition manager Gparted του Ubuntu, αλλά τώρα τελευταία κολλάει κ σε εμένα, οπότε δν σου προτείνω τιπτ!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες