Ακομα τιποτα για το site

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
johnkar
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από johnkar » 16 Ιουν 2008 18:30

Γεια σας

Η ερωτηση μου εχει να κανει με την σελιδα ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ . Εχει ανεβει εδω και 2 βδομαδες. Αποτελειτε απο flash. Για να μπορουν να την δουν τα robotakia δημιουργησα 3 σελιδες με καποιο script gia redirect sto flash periexomeno. Εκανα ενα sitemap.xml kai περιμενα.

Εχουν περασει 2 βδομαδες αλλα ακομα τιποτα. Με ενδιαφερει να ειμαι απο τους πρωτους στην λεξη ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ. Με βαση τον κορμο που το εφτιαξα πως θα μπορουσα να το βελτιωσω για να βγαζει στις πρωτεςς θεσεις την λεξη ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ

Ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από fafos » 16 Ιουν 2008 18:48

johnkar έγραψε:Γεια σας

Η ερωτηση μου εχει να κανει με την σελιδα ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ . Εχει ανεβει εδω και 2 βδομαδες. Αποτελειτε απο flash. Για να μπορουν να την δουν τα robotakia δημιουργησα 3 σελιδες με καποιο script gia redirect sto flash periexomeno. Εκανα ενα sitemap.xml kai περιμενα.

Εχουν περασει 2 βδομαδες αλλα ακομα τιποτα. Με ενδιαφερει να ειμαι απο τους πρωτους στην λεξη ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ. Με βαση τον κορμο που το εφτιαξα πως θα μπορουσα να το βελτιωσω για να βγαζει στις πρωτεςς θεσεις την λεξη ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΤΗΣ

Ευχαριστω
sygnomh, alla me flash kai javascript redirect na eisai eytyxismenos pou exei "parei" thn index sou o googlhs...

johnkar
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από johnkar » 16 Ιουν 2008 19:02

Ετσι οπως ειναι τι πρεπει να γινει καλυτερο ?

Και το οτι εχει redirect στο swf arxeio δεν μπορει να διαβασει τα περιεχομενα της index.html me ολα τα meta tag kai ta <h1> kai to title ?

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από fafos » 16 Ιουν 2008 19:11

johnkar έγραψε:Ετσι οπως ειναι τι πρεπει να γινει καλυτερο ?

Και το οτι εχει redirect στο swf arxeio δεν μπορει να διαβασει τα περιεχομενα της index.html me ολα τα meta tag kai ta <h1> kai to title ?
thn index thn exei parei:

http://www.google.gr/search?q=%CE%93%CE ... =firefox-a

o google den akolouthei redirects apo javascripts... ektos aftou kyndineueis na fas ban dioti exeis kapoia links pou odhgoun sto idio periexomeno (About Link contact .) kai tou googlh den tou polyaresoun ayta..

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από fiskilis » 17 Ιουν 2008 19:37

αυτο που δεν καταλαβα ειναι η αρχικη σελιδα !!
ποιος ο σκοπος της ?
αμεσως κανει μια αρνητικη διαθεση
θα μπορουσες να το κανεις με hide text στην κεντρικη σελιδα αμα ηθελες να καταγραφουν τα keys στο google

μαλλον οπως ειπε και ο παραπανω φιλος θα σε σουταρει ο γουγλης
εισαι ηδη στην 8η θεση αλλα δεν το βλεπω για πολυ αμα χρησιμοποιεις περιεργα seo κολπα !!

Η σελιδα που ψάχνετε εχει ανανεωθει. Δοκιμαστε εδω.

www.odontotexnitis.gr

Αν δεν μεταφερθητε αυτοματα πατηστε εδω.

About Link contact .

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από ArchangelX » 17 Ιουν 2008 21:55

Με το τρέχον υλίκό φίλε μου, να έυχεσαι να μην πάρει τίποτα ο γούγλης...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από scoobby » 17 Ιουν 2008 22:36

με 5-10 καλα λινκ σε τοσο μικρο ανταγωνισμο και με 3 λεπτα στην μετα περιγραφη σου και στον τιτλο θα βγεις στανταρ πρωτος.Εαν βεβαια δεν σε μπαναρει ο γκουγκλ με τα ρινταιρεκτ που κανεις.Α και εμενα δεν μου αρεσε το σαιτ γενικα,αλλα γουστα ειναι αυτα.

johnkar
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από johnkar » 18 Ιουν 2008 10:11

To site το αλλαξα τελικα απο την αποψη οτι εβγαλα εκεινα τα link redirect apo thn kentrikh selida sto swf arxeio.

Τωρα υπαρχει κατευθειαν η index.html selida που παραμπεμπει βεβαια στο swf . Τωρα ετσι οπως ειναι η index.html ua την παρει ο κουγκλης ή δεν θα την δει καθολου λογο του οτι σε ενα domain υπαρχει μονο μια html ??

Αν δειte to code ths selidas html ua deite oti yparxoyn krymena keimena katv katv se ena layer krymena. Etsi poy einai aytes tis lejeis ua tis dei ??

@scoobby λες : << ..... με 5-10 καλα λινκ σε τοσο μικρο ανταγωνισμο και με 3 λεπτα στην μετα περιγραφη σου και στον τιτλο θα βγεις στανταρ πρωτο.... >>>>

Τον τιτλο τον εβαλα , τα 5-10 καλα λινκ και 3 λεπτα στην μετα περιγραφη δεν καταλαβα !!

Σας ευχαριστω ολους να σται καλα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από cordis » 18 Ιουν 2008 14:16

Εγώ θέλω να βάλω ένα quiz που έχει δύο σκέλη.

Σκέλος 1ο.
έχουμε δύο σελίδες την http://www.dontia.gr/ και την http://www.odontotexnitis.gr/
Ερώτηση: Ποια από της δύο έχει κάνει οδοντοτεχνίτης και ποια web designer.

Σκέλος 2ο.
...ψάχνω να βρω ορθοδοντικές μασέλες που έχουν φτιάξει web designers για να βάλω αντίστοιχη ερώτηση.

αυτό που θέλω να πω είναι ότι εάν θέλεις να παρουσιάσεις σωστά την δουλειά σου, και η σελίδα σου να αντικατοπτρίζει την ποιότητα των υπηρεσιών σου, το καλύτερο είναι να την παραδώσεις σε κάποιον επαγγελματία. Μπορείς να βρεις ακόμα και με 300 ευρώ. Πόσα μηχανάκια είναι τα 300;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από supernet » 18 Ιουν 2008 14:36

Συμφωνώ με τους παραπάνω. - Κι αυτή τη μουσική υπόκρουση :violi: αν θέλεις βγάλτην!!!!

Άβαταρ μέλους
oikonomou

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από oikonomou » 18 Ιουν 2008 14:54

Και εγώ δεν θέλω να γίνω κακός αλλά το template δεν είναι από templatemonster;
Έλεος με γκρίκλις πλέον. Γράψτε ελληνικά

johnkar
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από johnkar » 18 Ιουν 2008 15:16

cordis έγραψε:Εγώ θέλω να βάλω ένα quiz που έχει δύο σκέλη.

Σκέλος 1ο.
έχουμε δύο σελίδες την http://www.dontia.gr/ και την http://www.odontotexnitis.gr/
Ερώτηση: Ποια από της δύο έχει κάνει οδοντοτεχνίτης και ποια web designer.

Σκέλος 2ο.
...ψάχνω να βρω ορθοδοντικές μασέλες που έχουν φτιάξει web designers για να βάλω αντίστοιχη ερώτηση.

αυτό που θέλω να πω είναι ότι εάν θέλεις να παρουσιάσεις σωστά την δουλειά σου, και η σελίδα σου να αντικατοπτρίζει την ποιότητα των υπηρεσιών σου, το καλύτερο είναι να την παραδώσεις σε κάποιον επαγγελματία. Μπορείς να βρεις ακόμα και με 300 ευρώ. Πόσα μηχανάκια είναι τα 300;
Φιλε μου σωστα τα λες. Δεν ειναι τα 300 ή τα 1000 ευρω. Ειναι η ικανοποιηση ν ακανεις κατι μονος σου. Απο μικρο παιδι δουλευω στη δουλεια αυτη (οδοντοτεχνιτης)και εχω νιωσει την ικανοποιηση που σου προσφερει η τεχνη αυτη στο οτι καθε δουλεια εινα μια μοναδικη δημιουργια.

Εχω και ενα ελλατωμα . Μου αρεσει πολυ και η ενασχοληση μου με τους υπολογιστες που κανω απο μικρο παιδι. Ετσι το να δημιουργησω μια απλη παρουσιαση του τι κανω νομιζω οτι δεν ηταν και το δυσκολο συμφωνα παντα με αυτο που θελω να παρουσιασω. Εδω ειμαστε για να ρωταμε και να μαθαινουμε. Δεν ειπα οτι τα ξερω ολα. Την σελιδα dontia.gr οταν πρωτο βγηκε δεν ηταν ετσι. Στην αρχη ηταν φτιαγμενη απο τον ιδιο τον γιατρο γιατι και αυτος ειχε το μερακι να την φτιαξει και ομολογουμενος ηταν καλη. Βεβαια τωρα που φτιαχτηκε απο ειδικο ειναι ακομα καλυτερη.

Μετα απο καιρο Οταν θεωρησω οτι δεν με ικανοποιει αυτη η απλη παρουσιαση και θελησω να παω σε κατι πιο επαγγελματικο νομιζω οτι θα απευφηνθω σε επαγγελματιες που πρεπει να ψαξω πολυ γιατι κυκλοφορουν απατεωνες μπολικοι. Ακουω και εχω δει με τα ματια μου.. diaforoys μην αρχισω και γραφω παραδειγματα που νομιζουν οτι εχουν ενα "πορταλ" και ψαρευουν ανηποψιαστους...!!!!

Παντως ειδα τι κυκλοφορει και βλεπω οτι δεν ειμαι και πολυ πισω στο τι κυκλοφορει για το επαγγελμα μου απο αποψη παρουσιασης στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ
Παραδειγματα
masela.gr
idtc.gr
mitakidis.gr
dentalab.gr

Παντως σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που μου δινετε....

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από cherouvim » 18 Ιουν 2008 16:41

Κάνε το κέφι σου.

Δύο εύκολες αλλαγές για να βελτιώσεις δραματικά το site σου τώρα:
- βγάλε τη μουσική
- φρόντισε να μην υπάρχουν φωτογραφίες με σπασμένο το aspect ratio

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από cdhyper » 18 Ιουν 2008 16:43

Αν κοιτάς τι κάνουν οι άλλοι στην Ελλάδα και συγκρίνεσαι με αυτούς τότε πάντα πίσω θα μένεις. Μπορεί να αρχίζουν στην Ελλάδα να ενδιαφέρονται περισσότερο για το internet τα τελευταία χρόνια αλλά και πάλι ακόμα πολύ πίσω είμαστε. Κοίτα τι κάνεις εσύ και όχι να είσαι λιγότερο χειρότερος από τους υπόλοιπους.

Αφού λοιπόν σου αρέσει να ασχολείσαι και δεν θες προς το παρόν να επενδύσεις κάποια χρήματα για κάποια επαγγελματική δουλειά, σβήσε ό,τι έχεις κάνει και κράτα το στο pc σου για ενθύμιο. Άνοιξε το dreamweaver ή κάποιον άλλο editor της επιλογής σου και γράψε απλή html σε λευκό bground με Verdana γραμματοσειρά και text links για μενού. Αυτό που έχεις φτιάξει τώρα δεν πρόκειται να σου αποφέρει τίποτα απολύτως.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
ksarm

Ακομα τιποτα για το site

Δημοσίευση από ksarm » 18 Ιουν 2008 21:11

διαφήμιση κι ας είναι κι αρνητική?

ο ερασιτεχνισμός στην διαφήμιση της δουλειάς μας είναι δυσφήμιση για την ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχουμε.

Εννοώ πως μια τέτοια σελίδα θα ήταν καλή για να κάνει κάποιος το κέφι του γύρω από την οδοντοτεχνική και το flash αλλά είναι λάθος να την πασάρεις σαν σελίδα που αντιπροσωπεύει την δουλειά σου, σε υποτιμά ως οδοντοτεχνίτη. Η ένστασή μου δηλαδή είναι πως έκανες ένα πλήρως ερασιτεχνικό site για έναν επαγγελματία ( δλδ εσένα).

Όσον αφορά το site (ως ερασιτεχνικό καρπό) αφού αρέσει σε εσένα τότε είναι όλα ΟΚ (αν και η χρήση του flash δεν είναι πανάκεια και πρέπει να αποφέυγεται όπου είναι δυνατό. Επίσης φτιάξε το aspect ratio στις εικόνες σου)

ΥΓ Ο πατέρας μου ήταν οδοντοτεχνίτης αλλά εδώ και 30 χρόνια δουλεύει σε τράπεζα!! Έχουμε ακόμη κατι πενσάκια και κάτι άλλα περίεργα εργαλειάκια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης