Ψάχνω ένα καινούργιο τραγούδι-φάντασμα!

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 19 Ιουν 2008 00:47

Καλησπέρα κοινότητα. Έχω το εξής πρόβλημα: πρόσφατα έχω ακουσει ενα τραγουδι, 3-4 φορές, στο ραδιόφωνο (σταθμό δεν θυμάμαι), που μου άρεσε αρκετά. Πρέπει να είναι καινούργιο τραγούδι, και οι μόνες πληροφορίες που έχω είναι ότι το τραγουδάει γυναίκα και ότι μέσα στο τραγούδι παίζει η μουσική από το "for a few dollars more". Κλασική ταινία, κλασικό κομάτι, αλλά όσο και να το γκουγκλάρω δεν βρίσκω το παραμικρό. Πράγμα πολύ παράξενο, μιας και βρίσκω πάντα αυτό που θέλω. Παιδιά βοήθεια, όποιος έχει πληροφορίες ας αφήσει μια απάντηση. Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 19 Ιουν 2008 14:25

fiskilis δεν είμαι σίγουρος αν με δουλεύεις ή όχι. Πιστεύω πως η πληροφορία που έδωσα είναι αρκετά χρήσιμη, δεν έχω ακούσει άλλα τραγούδια με τη μουσική του for a few dollars..
"Everything tells me that I am about to make a wrong decision, but making mistakes is just part of life. What does the world want of me? Does it want me to take no risks, to go back to where I came from because I didn't have the courage to say "yes" to life?"
Paulo Coelho

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 19 Ιουν 2008 14:35

Lykoulos έγραψε:fiskilis δεν είμαι σίγουρος αν με δουλεύεις ή όχι...
ελαααααα ??
εγω τετοιο πραμα ??

απλα τα στοιχεια που δινεις ειναι πολυ λιγα και εδω ειμαστε γενικου ενδιαφεροντος παρεα και δυσκολα θα βρεις απαντηση

αυτο που ρωτας θελει ψαξιμο μεσω των σταθμων που βαζουν αυτου του ειδους τραγουδια ( kiss , angel , etc ) παιρνεις τηλεφωνο και ρωτας τον dj . . .

Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 19 Ιουν 2008 15:25

fiskilis έγραψε:εδω ειμαστε γενικου ενδιαφεροντος παρεα και δυσκολα θα βρεις απαντηση

αυτο που ρωτας θελει ψαξιμο μεσω των σταθμων που βαζουν αυτου του ειδους τραγουδια ( kiss , angel , etc ) παιρνεις τηλεφωνο και ρωτας τον dj . . .
Δεν είπα καν τι ειδους τραγουδι ειναι. Λοιπον ειναι ποπ κομμάτι, ξερετε σε στυλ summer hit και δεν ειπα να καθησετε να ψαξετε απλα ειπα πως αν κανεις ξερει πως το λενε να αφησει απαντηση. Και εξαλλου περιμενα να ειναι εστω και λιγο γνωστο κομματι, μιας και το ακουσα την πρωτη φορα σε ιντερνετ καφε, τη δευτερη στο αυτοκινητο και την τριτη σε μια καφετερια.

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 20 Ιουν 2008 04:11

Δές όλο το βίντεο (κάπου στο 2:40 ξεκινάει το καλό):
http://www.youtube.com/watch?v=4yMoabiOGZw

Και αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=fJVShbi6uJQ

Πιο πιθανό να ψάχνεις το πρώτο... :)
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 20 Ιουν 2008 19:12

Παιδιά ευχαριστώ αλλά δεν είναι κανένα απο αυτά. Το τραγούδι δεν είναι ρεμίξ, είναι κανονικό τραγούδι με κανονική μουσική, το τραγουδάει μια γυναίκα, με κανονικά λόγια (όχι ρεμιξιακά :P) και απλα προς το τελος παιζει η μουσική της ταινίας, σαν σόλο ένα πράγμα.
"Everything tells me that I am about to make a wrong decision, but making mistakes is just part of life. What does the world want of me? Does it want me to take no risks, to go back to where I came from because I didn't have the courage to say "yes" to life?"
Paulo Coelho

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 21 Ιουν 2008 12:59

Γεια χαρά.
Ίσως να λέγετε : Mexican ή Mexicans.
Στη εκπομπή Ράδιο Αρβύλα είχε εμφανιστεί ένα συγκρότημα που λέγετε "JAZM" ή "JASM" και το έχουν διασκεβάσει και ίσως να ψάχνεις αυτό!
Το solo που λες ότι παίζει είναι απο το τραγουδι "Good,Bad and Agly";;;

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 21 Ιουν 2008 15:32

Lykoulos έγραψε:Παιδιά ευχαριστώ αλλά δεν είναι κανένα απο αυτά. Το τραγούδι δεν είναι ρεμίξ, είναι κανονικό τραγούδι με κανονική μουσική, το τραγουδάει μια γυναίκα, με κανονικά λόγια (όχι ρεμιξιακά :P) και απλα προς το τελος παιζει η μουσική της ταινίας, σαν σόλο ένα πράγμα.
Έλα είσαι τυχερός γιατί το έψαχνα και γώ, λοιπόν είναι αυτό: Babe Ruth - The Mexican
Τώρα απο 'κει και πέρα ίσως να το βρείς και με άλλους καλιτέχτες αλλά μάλλον το αυθεντικό είναι αυτό.
Μεγάλο κομάτι!
Εδώ ζωντανό απο το youtube: http://www.youtube.com/watch?v=RMzhaCCG1So

Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 21 Ιουν 2008 16:17

τακης1985 ευχαριστω παρα πολυ αυτο ειναι το τραγουδι που εψαχνα. ευχαριστω πολυ να'σαι καλα. φοβερο τραγουδι.
Paulo Coelho

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 21 Ιουν 2008 18:24

Lykoulos έγραψε:τακης1985 ευχαριστω παρα πολυ αυτο ειναι το τραγουδι που εψαχνα. ευχαριστω πολυ να'σαι καλα. φοβερο τραγουδι.
Πάντα στη διάθεση σου.
DJ D SALOON

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 21 Ιουν 2008 18:51

Pou to thymithikate auto!! :o

to eixa akouei live se ena club ths USA to 1975!! :o

to authentiko einai apo tous babe routh (o babe routh htan thrylos tou baseball sthn USA)..

mia poly kalh diaskeyh eixe ginei to 1978 apo tous Bombers (mia band me arxhgo ton ellhnoamerikano George Lagios)

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 22 Ιουν 2008 04:51

ontos komatara ... alla otan eixa diavasei to arxiko post
den tha mou pigene me tpt sto mialo ...
Πρέπει να είναι καινούργιο τραγούδι,...
den tha to evriska me tpt :p
molis vlepo afto genika sto "psaxno komati" ... paretoume apo thn prospathia :p

Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 22 Ιουν 2008 05:50

Πράγματι, βλακεία είπα ότι μάλλον είναι καινούργιο τραγούδι, απλά βλέπετε τώρα είναι στη μόδα τα τραγούδια σε στυλ oldies. Από το 2006 με το "crazy" του Gnarls Barkley, μέσα σε δύο χρόνια έχουν βγει άλλα 3-4, μπορεί και περισσότερα τραγούδια τέτοιου τύπου, και - παράξενο βέβαια - όλα τους έγιναν hits. Μιλάω για το Beggin' του Frankie Valli και το Mercy της Duffy. Και απ'ότι νομίζω έχει βγάλει κ άλλο τέτοιο τραγούδι η Duffy. Άσχετα όλα αυτά, απλά τα θυμήθηκα τώρα και τα ανέφερα. Αυτό που θέλω να πω είναι πως νόμισα ότι το τραγούδι είναι καινούργιο, σε τέτοιο στυλ.
Paulo Coelho

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες