Ψάχνω ένα καινούργιο τραγούδι-φάντασμα!

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 22 Ιουν 2008 18:30

den mou fenete parakseno na einai komatara ena tragoudi se old style ...
tote vgazan mousikh giati thn niothan ... an "old style" enooume to "pathos" mou fenete fisiologiko ...
protimo kithares drums mpaso kai ligo vromikh paragogh ...
para
"grafo to mpaso sto stelno" - "vale drums" - "orea esy fonh" - "pame ta vocals" - "oraia ... pote na frethoume na ta petaksoume sto pc??" - "ok... ligo poio dinata to mpaso ... na mixaroume ki afto apo to palio komati lete???"
- "xmmm ok malon tha poulisei doste to..."

Άβαταρ μέλους
Lykoulos

Δημοσίευση από Lykoulos » 22 Ιουν 2008 23:57

Συμφωνώ απόλυτα, εγώ είμαι της classic rock, απλά αυτά τα τραγούδια που ανέφερα δεν νομίζω να βγήκαν επειδή τα ένιωθαν οι καλλιτέχνες. Και αυτά για το μάρκετινγκ βγήκαν. Από το 70 και μετα δεν είχε βγει ούτε ένα τραγούδι σε στυλ 50s-60s, όμως από το 2006 μέχρι σήμερα βγήκαν 3-4 τέτοια τραγούδια. Αφού κυκλοφόρησε το crazy και είδαν ότι έχει μεγάλη επιτυχία, είπαν οι άλλοι τραγουδιστές-τραγουδίστριες να βγάλουν κ αυτοί κανένα τέτοιο μπας και πάρουν κανά δολλάριο. Και είμαι σίγουρος πως μέχρι το τέλος του 2010 θα έχουν βγεί τουλάχιστον 10 τέτοια τραγούδια. Αυτό φίλε μου δέν το νοιώθουν όπως λές, ο Gnarls Barkley ίσως να το ένοιωθε, οι άλλοι-άλλες όμως το έκαναν αποκλειστικά για το μάρκετινγκ.

Υ.Γ. Ritchie Blackmore 4 EVER!
"Everything tells me that I am about to make a wrong decision, but making mistakes is just part of life. What does the world want of me? Does it want me to take no risks, to go back to where I came from because I didn't have the courage to say "yes" to life?"
Paulo Coelho

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 23 Ιουν 2008 00:06

Alice_Cooper έγραψε:den mou fenete parakseno na einai komatara ena tragoudi se old style ...
tote vgazan mousikh giati thn niothan ... an "old style" enooume to "pathos" mou fenete fisiologiko ...
protimo kithares drums mpaso kai ligo vromikh paragogh ...
para
"grafo to mpaso sto stelno" - "vale drums" - "orea esy fonh" - "pame ta vocals" - "oraia ... pote na frethoume na ta petaksoume sto pc??" - "ok... ligo poio dinata to mpaso ... na mixaroume ki afto apo to palio komati lete???"
- "xmmm ok malon tha poulisei doste to..."
Yπάρχουν ακόμα ερασιτέχνες*, αλλά δύσκολα τους βρίσκεις να τους ακούσεις...

*εραστές της τέχνης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες