Host και savoir faire (κρινετε συμπεριφορα Host)

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Ιούλ 2008 22:15

Και το έλεγα να χρεώνω τα WordPress hacks μου 400 - 500ε... Γαμωτο!

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 01 Ιούλ 2008 22:24

Αλλοι μπορεί να μην τα χρεώνουν και άλλοι μπορεί να τα χρεώνουν διπλάσια.
Το θέμα είναι πάντα να ξέρει ο πελάτης τι πληρώνει και γιατί
Εκεί είναι το τσάμπα πάρτο και τρέξτο.
Εδώ είναι και το Custom κάτσε και πλήρωσέτο.

Αν θέλεις όμως κατι διαφορετικό που δεν το παρέχει το τσάμπα και κάποια modules που δεν υπάρχουν σε contributions τότε απλά τα πληρώνεις.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 01 Ιούλ 2008 22:30

Αυτό χωράει μεγάλη συζήτηση και μόλις μου έδωσες ένα έναυσμα να κάνουμε ένα καινούργειο topic :)

Τώρα όμως έχιε ποτάκι, οπότε αργότερα

Καλή συνέχεια στις δουλείες σας ;)

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 01 Ιούλ 2008 22:34

Εχει ήδη γίνει η κουβέντα από το 2006 και αναφέρονται διάφορα και για copyright και χρεώσεις κι άλλα καλά

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 02 Ιούλ 2008 00:22

Πάντως να σου πώ το πιο ωραίο ρε Γιώργο
Μου αρέσει που πας να μου την πείς σε εμένα και δεν κοιτάς τα δικά σου τελικά...

Μου αρέσει αυτό πώς το λές να δείς ..
Αναγνωρίζουμε οτι το downtime δεν είναι επιλογή
Εικόνα

Από την σελίδα σου δεν είναι τα παραπάνω ;

Αντε και για να το πώ πιο απλά :
99.9% uptime guarantee. Αυτό το guarantee προσφέρει στους πελάτες μία πίστωση της τάξεως 5% από τον μηνιαίο λογαριασμό για κάθε 30 λεπτά downtime, μέχρι το όριο του του μηνιαίου λογαριασμού. Οι μόνες εξαιρέσεις είναι για λάθη πελατών, επισκευές δικτύου και service upgrades.

Λές όλα τα κέντρα - εταιρείες που το δίνουν να είναι "κόπανοι" ;
Λές να μην ξέρουν γιατί το δίνουν ...

Εδώ είμαι για οτιδήποτε άλλο, αλλά και για τα Upgrades - Modules του Zen... κι όχι μόνο

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 02 Ιούλ 2008 00:37

Καλησπέρα,
Marinos Stergiou έγραψε:Δεν πρόκειται να το διορθώσω. Xρόνια είναι εκεί το ρημάδι - τώρα θα το αλλάξω...
Εμ βέβαια, εδώ σχεδόν 40 χρονών και βλέπω τον τρόπο που γράφεις εναντίων των εταιριών που έχουν server στην Ελλάδα, είναι δυνατόν να αλλάξεις νοοτροπία και να διορθώσεις κάτι; Εγώ βασικά το διασκεδάζω γιατί και με μεγάλους ανταγωνιστές που είχα αυτή τη διαμάχη παλαιότερα, τους βλέπω τώρα να έρχονται Ελλάδα και αυτοί ;)
Marinos Stergiou έγραψε:Ξέρω τι γράφω και γιατί το γράφω. Εσύ αυτά που έγραφες και που υποσχόσουν τόσα χρόνια τα τηρούσες ;
Ναι ή όχι ;
Σαφώς. Ρώτησε τους πάνω από 1100 πελάτες αν παίρνουν σωστή υπηρεσία ή όχι. Εγώ επίσης μπορώ να τους παρέχω και πραγματική 24ωρη υποστήριξη (πραγματική εεεε!) σε περιπτώσεις ανάγκης με χρόνο ανταπόκρισης τα 15 λεπτά. Εσύ πως έχεις καλύψει το θέμα της υποστήριξης των πελατών;
Marinos Stergiou έγραψε:[Δεν έχω μείνει τρείς ώρες χωρίς hosting... το καταλαβαίνεις ή όχι
Σαφώς και το καταλαβαίνω. Για δες το uptime του server σου και πες μου πόσες ημέρες λέει uptime. Οσο για τις 3 ώρες είναι ένα γεγονός (το οποίο τελικά έγινε το 2005 και όχι το 2006 οπως σωστά υπέδειξες) στο οποίοι οι πελάτες που επηρρεάστηκαν πήραν αποζημίωση 1 μήνα, είναι κάτι το οποίο να περιμένεις να γίνει και σε εσένα (οπως έγινε, γίνεται ή θα γίνει σε όλους κάποια στιγμή). Είναι ουτοπικό να περιμένεις ο Μέρφυ να μην ασχοληθεί μαζί σου. Παρόλα αυτά είναι μεμονομένο γεγονός το οποίο (ααααν διάβασες το παλαιό post μου) θα έβλεπες οτι δεν υπήρχε τρόπος να αποφευχθεί το συγκεκριμένο downtime, είναι κάτι το οποίο γίνεται πολύ σπάνια (στα 7 χρόνια που κάνω αυτό το επάγγελμα έχει συμβεί μόνο 2 φορές σε 1 εβδομάδα και έγινε βράδυ και οι περισσότεροι δεν το πήραν χαμπάρι).
Marinos Stergiou έγραψε:Δεν αναφέρω κάθε τρείς και λίγο μια δικαιολογία για SCSI DRIVES
09/08/2001 - 01/07/2008. Το οτι έγινε εκείνες τις 2 φορές (στις οποίες δεν ντρέπομαι να το πω οπως πιθανόν να κάνει κάποιος άλλος) που το βλέπεις "κάθε τρεις και λίγο"; Είχα το σθένος και τα rx/ να το πω χωρίς κανένα ενδοιασμό! Ξυπνα βρε 99.9% upload :D
Marinos Stergiou έγραψε:Εγώ γνωρίζω τα στραβά τα δικά σου εσύ γνωρίζεις τα δικά μου ;
Γιατί αν δεν τα γνωρίζεις, πάει να πεί πώς δεν υπάρχουν ή πως δεν είναι τόσο σημαντικά σαν τα δικά σου.
Κανείς δεν είναι τέλειος. Ολοι έχουμε στραβά, αλλά εγώ ξέρω οτι δεν κοροϊδεύω πελάτες πουλώντας τους κάτι δωρεάν σαν "δικό μου που του κάνω και αναβαθμίσεις" και μάλιστα 1500 ευρώ... Ξέρω οτι ο,τι τους παρέχω από design είναι αποκλειστικά στα μέτρα τους, έχω αναπτύξει δική μου πλατφόρμα e-commerce και κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια χωρίς άγχος κάποιο 15χρονο δει τον ανοιχτό κώδικα, εντοπίσει ένα σφάλμα και ρίξει κάτω 1002 sites.
Marinos Stergiou έγραψε:Αφού έχω δίκιο δώσε μου και μία δωρεάν έκδοση στα Ελληνικά (και με το περιβάλλον admin και buttons) μια και εγώ το έχω μεταφράσει από το 2005 :o
Ψάξε κάπου εδώ μέσα (στο Forum) θα βρείς αντίγραφα
Επίσης να μου δώσεις και κάποια δωρεάν modules - upgrades που δεν υπάρχουν και εγώ δεν θα τα χρεώνω ! :wink:
Σιγά μην τα έχεις - σιγά μην τα φτιάξεις (θες να σου στείλω λίστα με τις τροποποιήσεις ?).
Εχεις δίκιο. Πούλησε 100 ευρώ την μετάφραση, 150 ευρώ το module των καρτών αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟ GPL LICENSE και μην αφαιρείς το όνομα του προγράμματος παρουσιάζοντας το σαν δικό σου! Εχε τα rx/ να πεις οτι πουλάς ένα δωρεάν προϊον παραμετροποιημένο αναφέροντας το όνομα του και όχι να κοροϊδεύεις τον πελάτη οτι το έφτιαξες εσύ!
Marinos Stergiou έγραψε:Οκ ψάξτο λίγο παραπάνω στα forum και θα δείς κάτι από το 2006 και ποιοί το δοκιμασαν από το 2006.
Μεχρι τότε απλά μπορεί να σου διαφεύγει
Εχεις δίκιο, η εταιρία που έβγαλε την ανακοίνωση είναι λάθος και εσύ είσαι ο σωστός. :kaloe:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gvard την 02 Ιούλ 2008 01:06, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 02 Ιούλ 2008 00:40

Marinos Stergiou έγραψε:99.9% uptime guarantee. Αυτό το guarantee προσφέρει στους πελάτες μία πίστωση της τάξεως 5% από τον μηνιαίο λογαριασμό για κάθε 30 λεπτά downtime, μέχρι το όριο του του μηνιαίου λογαριασμού. Οι μόνες εξαιρέσεις είναι για λάθη πελατών, επισκευές δικτύου και service upgrades.

Λές όλα τα κέντρα - εταιρείες που το δίνουν να είναι "κόπανοι" ;
Λές να μην ξέρουν γιατί το δίνουν ...

Εδώ είμαι για οτιδήποτε άλλο, αλλά και για τα Upgrades - Modules του Zen... κι όχι μόνο
Πραγματικά δεν κατάλαβα τι εννοείς. Οπως έγραψα και σε νεότερο post αντιγράφοντας μία ανακοίνωση, κανείς δεν είναι σίγουρος οτι θα παίζει 100%, απλώς αν υπάρχει πρόβλημα θα είμαστε εκεί για να το λύσουμε. Ετσι συμβαίνει και εδώ, όποτε υπάρχει πρόβλημα κάνουμε το αδύνατο δυνατό να λυθεί και -αν αφορά downtime- επιστρέφουμε χρήματα σε πελάτες.

Εσύ; Τι κάνεις εσυ; Αν πέσει κάτω από 99,9% η Upload speed κατά το ανέβασμα του site θα επιστρέψεις πίσω χρήματα; :kaloe:
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 02 Ιούλ 2008 01:26

Marinos Stergiou επειδή βλέπω ότι ξέρεις πολλά, πρέπει να μου πεις και αν τελικά η υπέρθεση υποατομικών σωματιδίων στην κβαντομηχανική είναι αιτιοκρατική ή απλά εντάσσεται στον κύκλο της απροσδιοριστίας. Φαντάζομαι αυτό το ήξερες και πριν πάρει το Νόμπελ ο Heisenberg. Σου είχε στείλει το paper bonus το datacenter σου επειδή πρώτος ανακάλυψες το cs-cart και τα έτοιμα templates γλιτώνοντας εργατοώρες από προγραμματιστές και web designers. Και όλα αυτά πριν ακόμα διατυπωθεί με σαφήνεια ο νόμος της βαρύτητας. Όλα αυτά δεν ξεπληρώνονται με 1500 ψωροευρώ. Εγώ τα δεκαπλάσια θα ζητούσα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 02 Ιούλ 2008 01:38

Cdhyper, εσύ θα έπαιρνες μεταξύ 800 και 2000 Euro...
Το έχεις δηλώσει αλλωστε.
Αντε κι εσύ κόλημα με το cs-cart :hammer:
Εσύ ρε δεν έλεγες ότι για να κάνεις μια την γραφιστική σου δουλεια - σύνδεση με τράπεζα θα έπαιρνες τα άνωθι χρησιμοποιώντας τον πυρήνα του oscommerce;
Θες και απάντηση για τα υπόλοιπα ή ήδη σου απάντησα ;
Η θές να μιλήσουμε περί προγραμματιστικής δουλειάς ;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Ιούλ 2008 01:46

παρακαλώ κρατήστε ένα επίπεδο.
'ρε', προσωπικοί χαρακτηρισμοί και επιθέσεις κομμένα.
μείνετε στο θέμα που έχει και ενδιαφέρον.

ευχαριστώ
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 02 Ιούλ 2008 01:48

Περί Hosting...
gvard έγραψε: Σαφώς. Ρώτησε τους πάνω από 1100 πελάτες αν παίρνουν σωστή υπηρεσία ή όχι.
Το ίδιο σου είπα κι εγώ και μάλιστα ρώτα για για τις άλλες εφαρμογές
Εκεί είναι οι πελάτες
gvard έγραψε: Σαφώς και το καταλαβαίνω. Για δες το uptime του server σου και πες μου πόσες ημέρες λέει uptime. Οσο για τις 3 ώρες είναι ένα γεγονός (το οποίο τελικά έγινε το 2005 και όχι το 2006 οπως σωστά υπέδειξες) στο οποίοι οι πελάτες που επηρρεάστηκαν πήραν αποζημίωση 1 μήνα.
Αποφάσισε τελικά γιατί αν εγώ αλλάξω κάτι μετά θα λές ότι άλλα έλεγα στην αρχή.
Δεν νομίζω ότι πρεπει να δώ κάτι άλλο.
Απλά τις σελίδες να "παίζουν"
gvard έγραψε: 09/08/2001 - 01/07/2008. Το οτι έγινε εκείνες τις 2 φορές (στις οποίες δεν ντρέπομαι να το πω οπως πιθανόν να κάνει κάποιος άλλος) που το βλέπεις "κάθε τρεις και λίγο"; Είχα το σθένος και τα rx/ να το πω χωρίς κανένα ενδοιασμό! Ξυπνα βρε 99.9% upload :D
Εσύ έχεις το σθένος να αναφέρεις αυτό και άλλοι χωρίς να τους τύχει κάτι αντίστοιχο να λένε ότι έχουν 99,9% Uplaod (σε όλες σελίδες το ίδιο λάθος) ή ότι άλλη βλακεία.. uptime - guarantee ενώ είναι περισσότερο.
Αυτό σε ενόχλησε τελικά ή αυτό είναι το επιχείρημα σου :o
Εχεις κάτι άλλο που να έχει σχέσεις με ζημιά ή προβλήματα για να αναφερεις ;
Marinos Stergiou έγραψε:Εγώ γνωρίζω τα στραβά τα δικά σου εσύ γνωρίζεις τα δικά μου ;
Γιατί αν δεν τα γνωρίζεις, πάει να πεί πώς δεν υπάρχουν ή πως δεν είναι τόσο σημαντικά σαν τα δικά σου.
gvard έγραψε: Κανείς δεν είναι τέλειος. Ολοι έχουμε στραβά, αλλά εγώ ξέρω οτι δεν κοροϊδεύω πελάτες πουλώντας τους κάτι δωρεάν σαν "δικό μου που του κάνω και αναβαθμίσεις" και μάλιστα 1500 ευρώ... Ξέρω οτι ο,τι τους παρέχω από design είναι αποκλειστικά στα μέτρα τους, έχω αναπτύξει δική μου πλατφόρμα e-commerce και κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια χωρίς άγχος κάποιο 15χρονο δει τον ανοιχτό κώδικα, εντοπίσει ένα σφάλμα και ρίξει κάτω 1002 sites.
Μια και περί hosting δεν πρεπει να βρήκες κάτι λοιπόν το έριξες στο τσάμικο...
Για να μάθεις κι εσύ και κάποιοι άλλοι, καλό είναι να διαβάζουν μερικά πράγματα περί GNU εφαρμογών - footer επισημάνσεων κλπ
Επίσης μαλλον ζείς σε άλλο κόσμο γιατί εγώ έχω ακουσει για oscommerce και 5000 Euro
Μου αρέσει που σου φαντάζει και ακριβό !
Γιατί μήπως ξέρεις τι κάνει αυτό το ρημάδι ;
Να σου αναθέσω λοιπό εσένα το επόμενο που θα μου τύχει να μου το κάνεις με όσα λές

Δεν νομίζω κανένας να πουλησε εφαρμογή σαν δική του.
Τώρα αν δεν καταλαβαίνεις τι λέω απλά δες το CRE-LOADED και θα καταλάβεις γιατί πράγμα μιλάω.
Τώρα αν εσύ πουλάς κάτι τέτοιο 200 Euro ή 3000 Euro είναι δικό μου θέμα και δεν με αφορά !
Να θυμάσαι
Δεν είσαι ο μόνος που έχεις αναπτύξει πλατφόρμες
Με περισσότερη προσοχή στα link θα το έβλεπες

Marinos Stergiou έγραψε:Αφού έχω δίκιο δώσε μου και μία δωρεάν έκδοση στα Ελληνικά (και με το περιβάλλον admin και buttons) μια και εγώ το έχω μεταφράσει από το 2005 :o
Ψάξε κάπου εδώ μέσα (στο Forum) θα βρείς αντίγραφα
Επίσης να μου δώσεις και κάποια δωρεάν modules - upgrades που δεν υπάρχουν και εγώ δεν θα τα χρεώνω ! :wink:
Σιγά μην τα έχεις - σιγά μην τα φτιάξεις (θες να σου στείλω λίστα με τις τροποποιήσεις ?).
gvard έγραψε: Εχεις δίκιο. Πούλησε 100 ευρώ την μετάφραση, 150 ευρώ το module των καρτών αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟ GPL LICENSE και μην αφαιρείς το όνομα του προγράμματος παρουσιάζοντας το σαν δικό σου! Εχε τα rx/ να πεις οτι πουλάς ένα δωρεάν προϊον παραμετροποιημένο και όχι να κοροϊδεύεις τον πελάτη οτι το έφτιαξες εσύ!
Διάβασε τους όρους χρήσης και τα ξαναλέμε
Μέχρι τότε δεν νομίζω ότι εγώ κοροϊδεύω κανέναν
Σου βάζω και ένα αντίγραφο από το 2006 από αυτό το Forum
The osCommerce copyright announcement displayed on the Catalog module of osCommerce can, however, be modified, and even removed, if the layout of the site theme has been modified
Marinos Stergiou έγραψε:Οκ ψάξτο λίγο παραπάνω στα forum και θα δείς κάτι από το 2006 και ποιοί το δοκιμασαν από το 2006.
Μεχρι τότε απλά μπορεί να σου διαφεύγει
gvard έγραψε: Εχεις δίκιο, η εταιρία που έβγαλε την ανακοίνωση είναι λάθος και εσύ είσαι ο σωστός. ΕΥΓΕ UPLOAD ΜΟΥ! :D
Κι εσύ κάτι δήλωσες αλλά ξέχασες ή έκανες λάθος την ημερομηνία
Μου αρέσει ότι ανήκες στις εταιρείες και στα Datacenter που το δοκίμασαν και έχεις άποψη!
Μου αρέσει ότι έψαξες ήδη στα forum και το τί γινόταν 2006 (λές να ήταν το 2007...)
Μου αρέσει που εσύ ή κάποιο Datacenter που βρισκόσουν είχες κάποιο αντίστοιχο από πριν και διαφύλαξες τους πελάτες σου
Εύγε JINX ΜΟΥ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Marinos Stergiou την 02 Ιούλ 2008 04:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 02 Ιούλ 2008 01:56

Δεν παίρνω μόνο 800-2.000 ευρώ. Αυτό είναι το κοστολόγιο για μέσες εργασίες. Έχω πάρει και 10.000 και 15.000 ευρώ και πάλι χρησιμοποιώντας τον πυρήνα του oscommerce αλλά με τέτοια επέκταση ώστε να δημιουργήσω εν τέλει δική μου διανομή. Αλλά φαντάζομαι εσύ τα παίζεις στα δάχτυλα αυτά.

Αφού λοιπόν ξέρεις περισσότερα πράγματα από εμένα στο web design και περισσότερα από τον Βαρδίκο στο hosting, καιρός να περάσεις και από το 3d section που απορώ πώς το άφησες ανεκμετάλλευτο.

Όσο πιο πολύ μιλάς τόσο περισσότερο εκτίθεσαι. Έχεις γεμίσει το forum του cordis σαβούρα για να αποδείξεις ότι υπάρχεις και εσύ σε αυτόν τον κόσμο. Νόμιζα ότι ήσουν μικρότερος από εμένα αλλά όταν είδα στο προφίλ σου ότι είσαι 40 επαληθεύτηκα ότι μερικές συμπεριφορές δεν έχουν όριο ηλικίας. Θα σε πιάσει ο upload timer τώρα, ώρα για ύπνο.

Άβαταρ μέλους
Marinos Stergiou

Δημοσίευση από Marinos Stergiou » 02 Ιούλ 2008 01:58

gvard έγραψε:Πραγματικά δεν κατάλαβα τι εννοείς. Οπως έγραψα και σε νεότερο post αντιγράφοντας μία ανακοίνωση, κανείς δεν είναι σίγουρος οτι θα παίζει 100%, απλώς αν υπάρχει πρόβλημα θα είμαστε εκεί για να το λύσουμε. Ετσι συμβαίνει και εδώ, όποτε υπάρχει πρόβλημα κάνουμε το αδύνατο δυνατό να λυθεί και -αν αφορά downtime- επιστρέφουμε χρήματα σε πελάτες.

Εσύ; Τι κάνεις εσυ; Αν πέσει κάτω από 99,9% η Upload speed κατά το ανέβασμα του site θα επιστρέψεις πίσω χρήματα; :kaloe:
Απλά δεν έχει πέσει χαμηλότερα και για να πώ την αλήθεια δεν είναι κάν 99,9% αλλά περισσότερο.
Νομίζω ότι από το προηγούμενο στο διευκρίνηαα για το Upload - Uptime guarantee
τόσο με την διευκρίνηση λάθους όσο και με του όρους
Λές αν μας τύχαινε κάτι τέτοιο να μην κάναμε το ίδιο ;
Απλά δεν έτυχε για αυτό δεν μπορεί να πεί και κανένας κουβέντα
Μόνο εσύ λές περί κόστους εφαρμογής που δεν έχει καμία σχέση με τα υπόλοιπα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Ιούλ 2008 02:06

παρακαλώ, είπαμε...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 02 Ιούλ 2008 02:10

Θα το κλειδώσει το τιμημένο, δε μπορεί να περιμένει :)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες