Kωδικοί μίας χρήσεως για google mail, yahoo mail κ.α.

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 26 Ιουν 2008 18:13

το μήνυμα αυτό είναι εδώ καθώς εκει που έχει γίνει η ανακοίνωση δεν μπορώ να απαντήσω

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=37154

Καλό είναι να κάνετε πρώτα δοκιμή αν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε σε ένα απλό όχι βασικό λογαριασμό email που θα δημιουργήσετε για αυτό τον σκοπό

ο λόγος που το λέω είναι οτι σας ζητά να εισάγετε τους πραγματικούς σας αριθμούς πρόσβασης για να δημιουργήσετε ένα άλλο κωδικό

και υπηρεσίες που δεν τις ξέρουμε απλά δεν τις εμπιστευόμαστε οτι και να μας υπόσχονται ιδιαίτερα αν μας ζητούν προσωπικούς κωδικούς που τους έχουμε μόνο για τον εαυτό μας

δεν ξέρω αν προσβάλω με αυτό το μήνυμα τον νέο μας φίλο αλλα έπεσε στην αντίληψη μου και θεώρησα Καλό να επισημάνω κάποια θέματα

αν νομίζετε οτι πρέπει να το σβήσετε ας το κάνετε ελεύθερα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 26 Ιουν 2008 18:39

Εκτός του οτι έχει δίκαιο ο fiskilis, κάνοντας ένα register είδα πως έχει ασφάλεια, του styl

https://kyps.net/register

οπότε αυτό μου δίνει ένα πιστοποιητικό ασφαλείας...

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 26 Ιουν 2008 18:52

Εξαρτάται...

Η υπηρεσία μου φένετε ωραία, για κάτι που να δουλεύει όπως το OpenID της Yahoo...

Δές και το ma.gnolia μπορείς να κάνεις register χρησιμοποιώντας το API πολώς υπηρεσιών...

lapflap

Δημοσίευση από lapflap » 26 Ιουν 2008 22:35

fiskilis έγραψε:Καλό είναι να κάνετε πρώτα δοκιμή αν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε σε ένα απλό όχι βασικό λογαριασμό email που θα δημιουργήσετε για αυτό τον σκοπό

[...]

δεν ξέρω αν προσβάλω με αυτό το μήνυμα τον νέο μας φίλο [...]
καμία προσβολή - ίσα ίσα ο λόγος ύπαρξης της υπηρεσίας kyps.net είναι ακριβώς αυτός, οτι δηλαδή πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με το σε ποιούς εμπιστευόμαστε τα προσωπικά μας δεδομένα!

Η υπηρεσία απευθύνεται σε όσους αναγκάζονται να χρησιμοποιήσουν κάποιον (κατά κανόνα κοινόχρηστο) υπολογιστή στον οποίο δεν επιθυμούν να εμπιστευούν το συνθηματικό τους, θέλουν ωστόσο να ελέγξουν τα email τους.

Η "ανακοίνωση" στην οποία αναφέρεται το πρώτο μύνημα του παρόντος thread έχει διαγραφεί - θα τοποθετηθεί νέα ανακοίνωση σύντομα.....

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 27 Ιουν 2008 03:43

ΟΚ δύσκολη στιγμή αυτή αλλά πρέπει να το πω,
lapflap μου άρεσε η ιδέα με το kyps και είπα να κάνω το site σου bookmark για να το δω αργότερα,
ετοιμάστηκα μάλιστα να απαντήσω στο topic που ξεκίνησες στο Ανακοινώσεις, Δελτία Τύπου αλλά θυμήθηκα ότι δεν μπορώ να απαντήσω εκεί και στο καπάκι βρήκα αυτό,
διαβάζοντας αυτό το topic θέλησα να δω κάτι στην σελίδα σου στο https://kyps.net/register
με το που πήγα (δεν την είχα δει στην πρώτη μου επίσκεψη) μου βγήκε ένα παράθυρο όπου έλεγε να κάνω uninstall το google toolbar μου φάνηκε παράξενο γιατί απλά δεν έχω google toolbar ούτε και κανένα άλλο toolbar,
από εκεί και πέρα συνέχισα στο xrtc, όπου αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,
όποιο link και να ακολουθήσω το url παραμένει το ίδιο http://xrtc.com/ , αυτό μόνο σε ff3 και μόνο στο tab του site σου xrtc.
Είμαι με τα ηλίθια svista και έχω τον ηλίθιο ff3, ξεκίνησα τα scan για antivirus και ψάχνω να βρω μήπως έχει γίνει κάτι κακό.
(για τα ηλίθια svista και ff3 θα τα διορθώσω το συντομότερο δυνατό)
Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να υπονοήσω οτιδήποτε, απλά λέω τα γεγονότα όπως έγιναν.
Αν τυχών είχα από πριν κάποιο spyware whatever (το ποιο πιθανό;)
και εμφανίστηκε βλέποντας το site σου, τότε τι να πω, απλά μια μεγάλη σύμπτωση, και ατυχία. :-?

lapflap

Δημοσίευση από lapflap » 27 Ιουν 2008 09:26

sibas έγραψε:αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα,
όποιο link και να ακολουθήσω το url παραμένει το ίδιο http://xrtc.com/ [...]
Το site έχει σχεδιαστεί έτσι - η σελίδα περιέχει ένα μοναδικό frame, και το μόνο που αλλάζει είναι το εσωτερικό περιεχόμενο. Αν σε μπερδεύει αυτό, μπορείς να ανοίξεις οποιαδήποτε σελίδα με [δεξί κλικ πάνω σε κάποιο link] -> "άνοιγμα σε νέο tab" (ή νέο παράθυρο) και θα φανεί η "πραγματική" διεύθυνση στην μπάρα διευθύνσεων....

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 27 Ιουν 2008 14:59

LOL προφανώς παραήμουν κουρασμένος χθες,
βάλε κανένα target _blank στους συνδέσμους για τα εξωτερικά site :hammer: :D :D :lol:

lapflap

Δημοσίευση από lapflap » 02 Σεπ 2008 12:25

H υπηρεσία KYPS πλέον υποστηρίζει μεγάλο αριθμό websites - ακόμη και το freestuff.gr :-)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης