Πρόβλημα με ΑΤΙ ή συστήματος;

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 02 Ιούλ 2008 03:10

Γεια σας
Και πάλι εδώ με πρόβλημα. Τελικά το πρόβλημα με την ΑΤΙ συνεχίζεται. Μια εμφανίζει ψηφιδωτά, μία ρίγες, μου κολλάει η οθόνη και μετά σαν να κάνει επανεκκίνηση η οθόνη ξεκολλάει και μου βγάζει μήνυμα να στείλω στην ΑΤΙ. Τα σφάλματα που μου λέει στον πίνακα ελέγχου της είναι ati2mtag. Τελικά άνοιξα το κουτί, όλα τα κούλερ γυρίζουν μια χαρά. Παρατήρησα όμως κάτι Υπάρχει ένα ανεμυστηράκι κολλημένο στον τοίχο του κουτιού όπου τα καλοδιάκια του δεν είναι πουθενά κουμπωμένα. Έχω την εντύπωση ότι μου τα έβγαλαν στο κατάστημα όταν είχα βάλει τη ψυχτρα. Δεν βρήκα κάπου ελεύθερη υποδοχή για να τα βάλω. Από τη μία σκέφτομαι ότι ζεσταίνεται ο υπολογιστής και για αυτό μου τα κάνει αυτά, όμως όλα τα σφάλματα αφορούν την ΑΤΙ. Λοιπόν, είναι ATI radeon 9600 club 3d και έχω βάλει και τον τελευταίο οδηγό.

Έχω κάνει αναζήτηση, αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό. Αν υπάρχει κάτι και δεν το είδα πείτε το μου να πάω, ή αν μπορείτε ρίξτε μια βοήθεια προς τα δω.
:(

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 02 Ιούλ 2008 03:16

gia look kana tetoio prog
http://www.freewarefiles.com/PC-Wizard_ ... 14191.html

den to exo dokimasei afto alla den mporo na thimitho pos legotan ena allo pou ekane tin idia doulia :p

Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 02 Ιούλ 2008 03:43

Το κατέβασα. απλα μου δειχνει κατα ποσο δουλευουν αυτή τη στιγμη γενικα τα του συστήματος. ενα τεστ που εκανα μου τα βρικε οκ...Μόνο τη θερμοκρασία ειδα στη μητρικη και επεξεργαστή αν θυμαμαι καλα. περιπου στοθς 51 βαθμους :o . Εχει τιποτα αλλο να κανω που δεν το ειδα? :oops:

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 02 Ιούλ 2008 11:13

Dora13 έγραψε:Εχει τιποτα αλλο να κανω που δεν το ειδα? :oops:
Το ράφι με τις NVidia κάρτες γραφικών...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αφού όλο προβλήματα σου κάνει... Πάενε πάρε μια φτηνούλα καινούργια καρτούλα να ηρεμίσεις...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 02 Ιούλ 2008 11:44

Geo έχεις πληρωθεί για να λές τέτοια πράγματά :D; Άκου εκεί NVidia. Ατι ζούμε για να σε δούμε...στο pc.
Dora μάλλον η θερμακρασία είναι που στα κάνει αυτά. 51 δεν είναι και λίγο :o. Εκτός βέβαια και αν έκανες update to bios και μετα άβαλες πάλι παλιότερη έκδοση bios, οπότε τα έκανες μαντάρα. Τώρα πως ξέρω την δεύτερη περίπτωση, την δοκίμασα με αποτέλεσμα να κάψω την agp θύρα και την κάρτα γραφικών. Δεν ξέρω πως το έκανα 8). :lol: :lol: :lol:
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 02 Ιούλ 2008 11:53

Όχι ρε... ΧΑΧΑΧΑ!!! Σσσσττττ :D

Απλά η κάρτα που έχει είναι από τις παλιές ΑΤΙ που είχαν μούφα support και μούφα λειτουργίες...

:D

NVIDIA!!! ΔΥΝΑΜΗ!!!
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 02 Ιούλ 2008 12:12

Σουτ ρε εγκάθετε, γιατί να μην πάει να πάρει μια φτηνούλα καινούργια ΑΤΙ καρτούλα?????
:lol: :lol:

/sorry για το offtopic
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Dora13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dora13 » 02 Ιούλ 2008 14:07

DARK_GENESIS έγραψε:Εκτός βέβαια και αν έκανες update to bios και μετα άβαλες πάλι παλιότερη έκδοση bios, οπότε τα έκανες μαντάρα.
:D Εδω δε ξερω να κανω φορματ, θα εκανα upadate το bios και όλα τα υπολοιπα; :D
Αφού όλο προβλήματα σου κάνει... Πάενε πάρε μια φτηνούλα καινούργια καρτούλα να ηρεμίσεις...
Μα το θέμα είναι οτι τώρα τελευταία μου κάνει προβλήματα, την έχω περίπου 2 χρόνια!!!!
Πάντως απο τη στιγμή που άνοιξα το κουτί και καθάρισα και το ανεμυστηράκι στο τοίχο, δεν μου το ξανάκανε. Μπορεί να είναι και επειδή ζεσταίνεται.

Αρα καινούρια κάρτα ε? Εγω λέω καινούριο υπολογιστή. Ευχαριστώ πάντως παιδια, να είστε καλά. :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες