Αγορά Ψηφιακής φωτογραφικής μηχανής

Ένας χώρος για την θεωρία της φωτογραφίας και για τις φωτογραφικές μηχανές

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 05 Ιούλ 2008 16:41

Sorry αλλά δεν ήξερα σε ποιά κατηγορία να το εντάξω.
Θέλω να αγοράσω μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή για home use. Διάβασα αρκετά site να δω τι παίζει. Έμαθα τι πρέπει να προσέξω εκτός βέβαια από την ανάλυση. Όμως το κύριο πράγμα που με απασχολεί είναι ποιές εταιρίες θεωρούνται αξιόπιστες(απο θέμα εγγύησης και ποιότητας). Δεύτερον τι είναι προτημότερο μια μηχανη 5 ή 7 Μpixel για home use και τέλος ο προυπολογισμός είναι μεταξύ 50-100 ευρώπουλα, άντε 110.

Υ.Γ.: Σας παρακαλώ οτιδήποτε και αν γράφεται θέλω να είναι αιτιολογημένο. Όχι του στυλ έχω την τάδε και με έχει ικανοποιήσει. Θέλω να μάθω τι κριτήρια σας έχει ικανοποιήσει.

Ευχαριστώ.
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 05 Ιούλ 2008 19:39

Έχω την Sony 1abeba3blom και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!

:P
Βασικά τί εννοείς με το home use?
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 05 Ιούλ 2008 20:44

0ax0a0. Really είσαι ευχαριστιμένος; Ομοίως και εγώ έχω την Sony 1abeba3blomi που ψίνει και καφε. Μήπως πρέπει να κοιταχτούμε σε κε κανέναν γιατρό, you know :wink:. Γιατί τέτοια ευχαρίστηση είναι ανισυχητική :pint: :pint: :pint: :pint: :lol: :lol: :lol:

Όταν γράφω home use, εννοώ μια normal φωτο γραφική μηχανη. Απλά να την έχουμε για τις καλοκαιρινές διακοπές, γιορτές, κτλπ. Να ποζάρω στην παραλία με τον απίσταευτο έναν μπυριακό κοιλιακό μου θέλω. :kaloe:. Δεν θέλω κάτι για επαγγελματίες ή ημιεπαγγελματίες,α αλλά όχι και για να παίζουν τα 6χρονα (πχ funstation).
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 06 Ιούλ 2008 19:17

DARK_GENESIS έγραψε:0ax0a0. Really είσαι ευχαριστιμένος; Ομοίως και εγώ έχω την Sony 1abeba3blomi που ψίνει και καφε. Μήπως πρέπει να κοιταχτούμε σε κε κανέναν γιατρό, you know :wink:. Γιατί τέτοια ευχαρίστηση είναι ανισυχητική :pint: :pint: :pint: :pint: :lol: :lol: :lol:

Όταν γράφω home use, εννοώ μια normal φωτο γραφική μηχανη. Απλά να την έχουμε για τις καλοκαιρινές διακοπές, γιορτές, κτλπ. Να ποζάρω στην παραλία με τον απίσταευτο έναν μπυριακό κοιλιακό μου θέλω. :kaloe:. Δεν θέλω κάτι για επαγγελματίες ή ημιεπαγγελματίες,α αλλά όχι και για να παίζουν τα 6χρονα (πχ funstation).
Εγώ έχω μια Kodac easy shre και για όλα αυτά που ζητάς σου κάνει τώρα απο κει και πέρα ψάξε κάτι σε sony στα λεφτά που θες με 7 megapixel και θα σε καλήψει.

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 06 Ιούλ 2008 21:26

Ναι έχω σταμπάρει μία από την σειρά που λές. Έχει καλές επιδώσεις σε καλή τιμή. Εκτός απο sony για τι Nikon λέτε ή Olympus;

Edit: Έκανα το θαύμα μου πάλι, έβαλα το ίδιο λινκ κ στα δυο......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DARK_GENESIS την 06 Ιούλ 2008 22:44, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Ιούλ 2008 22:34

δες και μέγεθος.. για να μπορείς να την μεταφέρεις εύκολα. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 06 Ιούλ 2008 23:05

Master chief warlord το έχω υπόψην :). Δεν έχω όρεξη να κουβαλλάω μια βαλίτσα επιπλέων :P. Θα μου βγεί το καφάσι, ειδικά τώρα με τις ζέστες.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 06 Ιούλ 2008 23:48

cordis έγραψε:δες και μέγεθος.. για να μπορείς να την μεταφέρεις εύκολα. ;)
Για μένα:
http://www.sonyericsson.com/cws/product ... c=gr&lc=el

Sorry για το -ελαφρώς- offtopic! :oops:

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 07 Ιούλ 2008 00:00

Δεν λέω μια χαρά το μέγεθος, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα. Ξεφεύγει απο τον προυπολογισμο
:roll:
Συνημμένα
untitled.JPG

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 08 Ιούλ 2008 12:48

αλλά δε θέλεις και κινητό... :)

αυτό έχω κι εγώ.. ;)

αλλά αν πάρεις το G900 θα έχεις και WiFi internet και 5αρα φωτογραφική και κινητό.. :P :lol:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφία και Φωτογραφικές μηχανές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες