Μεταφορά προγράμματος σε άλλο pc

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
virusalos

Δημοσίευση από virusalos » 08 Μάιος 2003 03:26

Στη σχολή μου δεν επιτρέπουν τα ΝΤ να βάλω το KAzaa...
Αν φέρω από το σπίτι μου το φάκελο από τα Program Files δε δουλεύει...
Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να το κάνει πακέτο από το pc μου και μετά να τρέχω ένα απλό exe και να τρέχει στα pc της σχολής?

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 08 Μάιος 2003 04:37

Nomizo den yparxei.

Alla kai na yparxei logika tha xreiastei na kanei tis diadikasies pou tha ekane kai o installer tou Kazaaa (na grapsei stin registry ktl)

Opote mallon ta NT tha se empodisoun kai pali.

Den eimai sigouros gia ayto pou leo.
Etsi pisteyo oti tha mporouse na ginei ayto pou les me kapio programa...

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panos78 » 13 Μάιος 2003 13:24

Πολύ λίγα προγράμματα μπορούν να εγκατασταθούν χωρίς να κάνουν εγγραφή στο μητρώο και σε άλλες περιοχές του σκληρού δίσκου, εγγραφές τις οποίες σου επιτρέπεται να τις κάνεις μόνο αν έχεις δικαιώματα διαχειριστή (π.χ. το Irfanview).
Από αυτά που λες υποθέτω ότι στη σχολή δεν έχεις δικαιώματα διαχειριστή και αυτό είναι μάλλον λογικό για έναν απλό χρήστη.
Το Καζάα είναι ένα από τα πολλά προγράμματα που απαιτεί εγγραφές στο μητρώο και όχι μόνο! Οπότε τέτοιου είδους εγκατάσταση που ζητάς να κάνεις για το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν νομίζω ότι είναι δυνατή.
Η μόνη λύση που θα σου πρότεινα είναι να ζητήσεις από τον διαχειριστή του δικτύου της σχολής σου να εγκαταστήσει το Καζάα σε κάποιους υπολογιστές ώστε να μπορέσει να το χρησιμοποιήσεις. Φαντάζομαι ότι δεν θα είσαι ο μόνος που θα θέλεις να κάνεις χρήση αυτού του προγράμματος. :wink:
Και μεταξύ των εκδόσεων θα σου πρότεινα την Kazaa Lite 2.1.0 build 3 :lol:
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Η Μακεδονία είναι Ελλάδα.
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες