Φτουξ Ελευθερία!!!

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Son^Goku
Επικοινωνία:

Φτουξ Ελευθερία!!!

Δημοσίευση από Son^Goku » 12 Ιούλ 2008 15:30

Λοιπόν μετά από αρκετό καιρό αποχής (λίγο ο στρατός, πολύ το WoW :P ) χρειάζομαι ακόμη μια φορά τα φώτα σας. Μετά από 2 χρόνια θητείας έφτασε ο καιρός να απολυθώ, Θεού θέλοντως, από τις τάξεις τις Εθνικής Φρουράς και να συνεχίσω τη ζωή μου φοιτώντας στα ΤΕΙ Θεσσαλονίκης στο τμήμα Πληροφορικής. Για αυτό το λόγο ανεβαίνω αύριο μέχρι την Πέμπτη στη Θεσσαλ΄νίκη με σκοπό να βρω διαμέρισμα και χρειάζομαι τη βοήθειά σας. Πρώτα ποιά καρτοκινητή είναι η πιο συμφέρουσα, αν θα μπορέσω να έχω dsl στο διαμέρισμά ή αν χρειάζομαι τη συνένεση του ιδιοκτήτη και ποιά εταιρία παροχής να διαλέξω; Επείσης μέχρι τις αρχές του Σεπτέμβρη πρέπει να έχω βρει φορητό τον οποίο το θέλω για επεξεργασία βίντεο, να έχει αρκετό αποθυκευτικό χώρο και 17¨ οθόνη και να μπορεί να παίζει όλα τα παιχνίδια (δε ξερώ γιατί αλλά τα Vaio μου αρέσουν παραπάνω από άλλες μάρκες). Βρήκα ένα στο ebay το SONY VAIO VGN-AR790U/B εσείς τι λέτε;
Μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης 8)
Rules Are Meant To Be Broken
Η υπογραφή μου

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Φτουξ Ελευθερία!!!

Δημοσίευση από supernet » 12 Ιούλ 2008 16:55

Πολλές και διάφορες ερωτήσεις :D Θα σου απαντήσω σε αυτές που μπορώ....

- Θεωρώ το What's UP της Cosmote, ως την πιο συμφέρουσα. Ειδικά αν έχεις του κοντινούς σου ανθρώπους να χρησιμοποιούν κι αυτοί το ίδιο πακετάκι.

- Φυσικά και μπορείς να έχεις DSL στο διαμέρισμα σου!!!

- Στη Θεσσαλονίκη, δραστηριοποιούνται (απ όσο ξέρω) εκτός από τον ΟΤΕ οι εξής εναλλακτικοί πάροχοι: Forthnet, Tellas, HOL. Σιγουρα δεν υπάρχουν εκεί... On Telecoms και Netone (είχα ενδιαφερθεί κάποτε για το σπίτι μου εκεί).

Εγώ θα διάλεγα μεταξύ forthnet + tellas.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης