Πρόστιμα σε εταιρείες σταθερής τηλεφωνίας

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kostasdiony

Δημοσίευση από kostasdiony » 25 Ιούλ 2008 22:07

Εγω παλι εχω το triple play της ΟΝ και ολο και καποιο προβλημα παρουσιαζεται μια στο ιντερνετ και μια στην tv.Για παραδειγμα τωρα δεν πιανει η τηλεοραση και περιμενω.....

Τωρα για την Vivodi επειδη εχω περασει απο κει και λιγα της βαλαν να πληρωσει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Banavas » 02 Αύγ 2008 14:19

Youli έγραψε:Σχετικά είναι όλα. Δεν ξέρω τι γίνεται στην Vidodi, αλλά ξέρω οτι αυτά τα προβλήματα μεταξύ εκάστοτε παρόχου και ΟΤΕ (που τελικά αυτός που την πληρώνει είναι ο πελάτης), δεν θα υπήρχαν αν το δίκτυο της κάθε εταιρίας ήταν όντως ιδιόκτητο.

Αλλά για να γίνει αυτό... θέλουμε χρόοοονια ακόμα. Και δεν νομίζω να φτάνουν 310.000 για να στήσει η Vivodi δίκτυο απο την αρχή. Τουτέστιν, τράβα δικά σου καλώδια σε όοολη την Ελλάδα και μην βασίζεσαι στην υποδομή του ΟΤΕ...
Δεν ξέρω αν του ΟΤΕ του χαρίσαν το Δίκτυο όταν τον πούλησαν αλλά αν έγινε αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος. Το Δίκτυο κατασκευάστηκε με τα λεφτά του Ελληνικού λαού ενόσω ο ΟΤΕ ήταν κρατική υπηρεσία. Κανονικά το Δίκτο θα έπρεπε να ανήκει στο κράτος το οποίο με κάποια εταιρία διαχείρισης - συντήρησης θα το νοικιαζε σε όλους συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια.
Τώρα αποτελεί φέουδο του ΟΤΕ που όποτε γουστάρει κατεβάζει διακόπτες και απολαμβάνει κάτι για το οποίο θα έπρεπε να πληρώνει όπως και οι άλλοι.

Δυστηχώς οι μίζες υπερτερούν του δημόσιου συμφέροντος.....
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 02 Αύγ 2008 20:28

Banavas έγραψε:Δεν ξέρω αν του ΟΤΕ του χαρίσαν το Δίκτυο όταν τον πούλησαν αλλά αν έγινε αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος. Το Δίκτυο κατασκευάστηκε με τα λεφτά του Ελληνικού λαού ενόσω ο ΟΤΕ ήταν κρατική υπηρεσία. Κανονικά το Δίκτο θα έπρεπε να ανήκει στο κράτος το οποίο με κάποια εταιρία διαχείρισης - συντήρησης θα το νοικιαζε σε όλους συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια.
Τώρα αποτελεί φέουδο του ΟΤΕ που όποτε γουστάρει κατεβάζει διακόπτες και απολαμβάνει κάτι για το οποίο θα έπρεπε να πληρώνει όπως και οι άλλοι.

+1
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 04 Αύγ 2008 22:37

Banavas έγραψε:
Youli έγραψε:Σχετικά είναι όλα. Δεν ξέρω τι γίνεται στην Vidodi, αλλά ξέρω οτι αυτά τα προβλήματα μεταξύ εκάστοτε παρόχου και ΟΤΕ (που τελικά αυτός που την πληρώνει είναι ο πελάτης), δεν θα υπήρχαν αν το δίκτυο της κάθε εταιρίας ήταν όντως ιδιόκτητο.

Αλλά για να γίνει αυτό... θέλουμε χρόοοονια ακόμα. Και δεν νομίζω να φτάνουν 310.000 για να στήσει η Vivodi δίκτυο απο την αρχή. Τουτέστιν, τράβα δικά σου καλώδια σε όοολη την Ελλάδα και μην βασίζεσαι στην υποδομή του ΟΤΕ...
Δεν ξέρω αν του ΟΤΕ του χαρίσαν το Δίκτυο όταν τον πούλησαν αλλά αν έγινε αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος. Το Δίκτυο κατασκευάστηκε με τα λεφτά του Ελληνικού λαού ενόσω ο ΟΤΕ ήταν κρατική υπηρεσία. Κανονικά το Δίκτο θα έπρεπε να ανήκει στο κράτος το οποίο με κάποια εταιρία διαχείρισης - συντήρησης θα το νοικιαζε σε όλους συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια.

Εσύ καλά τα λες, αλλά δυστυχώς αυτή είναι η πραγματικότητα. Υποτίθεται οτι ο ΟΤΕ δεν είναι κρατικός πλέον, αλλά αν τολμήσει ο οποιοσδήποτε πάροχος να πάει σε οποιοδήποτε ΚΑΦΑΟ να ελέγξει/διορθώσει το οποιοδήποτε πρόβλημα έχει ενας πελάτης του, μπορεί χαλαρότατα να του κάνει μήνυση ο ΟΤΕ, γιατί τα ΚΑΦΑΟ λέει, είναι κρατική περιουσία. Κρατική περιουσία την οποία έχει αναλάβει να συντηρεί ο ΟΤΕ. Άρα κύριε πάροχε δεν έχεις δικαίωμα πρόσβασης στο ΚΑΦΑΟ. Αρα αν το πρόβλημα του πελάτη σου είναι εκεί, να περιμένεις να στείλω εγώ συνεργείο και όχι εσύ... Το ίδιο ισχύει για ΟΛΑ τα καλώδια τα οποία "ανήκουν" στον ΟΤΕ, είτε αυτά λέγονται υπόγεια, είτε υπέργια, είτε εναέρια... Τι να πεις... :roll:

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 05 Αύγ 2008 03:03

o ote atipa einai chorismenos se dio "komatia".

kai einai diachiristeis tou diktiou pou apotelei dimosia periousia...to idio akrivos tha ekane opia eteria eiche tin diachirisi tou...

akrivos to idio skiniko tha ginei kai me to diktio ilektrismou kai an theleis na to pame parapera kai me to diktio sidirodromon arga i grigora
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

21century

Δημοσίευση από 21century » 17 Αύγ 2008 14:09

Το πότε θα ολοκληρωθεί το μήκος οπτικών ινών των εναλλακτικών παραμένει άγνωστο και να δούμε την συνέχεια..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες