Lido Paradise, summer

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από Basilakis » 21 Ιούλ 2008 13:13

Lido Paradise, it is a huge no!

Το Σάββατο το βράδυ με μία φιλική παρέα βγήκαμε για ένα ποτάκι. Είπαμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό, οπότε κατευθυνθήκαμε προς το αεροδρόμιο για ένα ποίο «γεμάτο» καλοκαιρινό βράδυ.
Αν και διαφωνούσα προς την επιλογή του μαγαζιού η τελική απόφαση ήτανε να βρεθούμε στο Lido Paradise.
Και εδώ αρχίζει το κουραστικό βράδυ…

Τα κατά:
Απαίσιος DJ: Πολλά κενά στην μουσική και κακή ποιότητα Playlist… Αναρωτιέμαι εάν είχανε και κάποιον να παίζει ή ήτανε απλώς ένα playlist…

Κακό service: Δεν υπήρχε κάν τασάκι στα stand. Αυτό είχα σαν αποτέλεσμα ο κόσμος να πετάει κάτω τις γόπες του οπότε καταλήγουμε στο

Βρώμα: Αμέτρητες γόπες στο πάτωμα, νερά και χυμένα ποτά αλλά το service δεν έδινε σημασία. Δεν υπήρχε καν περιοχή εκτός των καναπέδων. Δηλαδή τι, πρέπει να πηγαίνω από τις 10 στα μαγαζιά για να μπορέσω να εξυπηρετηθώ;

Πόρτα για δείγμα: Ο πορτιέρης του μαγαζιού το μόνο που έκανε ήτανε να ανοίγει ένα σκοινάκι. Δεν τον ενδιέφερε ποίος έμπαινε ή ποίος έβγαινε. 3 / 4 άνδρες μέσα στο μαγαζί 1 / 4 γυναίκες, αυτό δεν είναι κακό;

Τα υπέρ:
Ερμ πρέπει να γράψω κάτι εδώ; Γιατί δεν νομίζω να βρήκα και πολλά…

Γενικά να συμπεράσματα είναι πως το Lido Paradise ή Lido Summer εάν θέλετε, δεν ενδείκνυται για βραδινή έξοδο.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από id12586 » 21 Ιούλ 2008 13:20

Έχετε την Χαλκιδική στα πόδια σας και πηγαίνετε σε μαγαζια? Κρίμα.. :(

Καλή παρέα και μια εξάδα μπύρες και βουρ για την ομορφότερη παραλία. Μην τα δίνετε σε τέτοια μαγαζιά (δεν ξέρω το συγκεκριμένο αλλά πέρνω μια ιδέα).
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από Basilakis » 21 Ιούλ 2008 13:32

Δούλευα μέχρι τις 1 και την επόμενη στις 12 το πρωί...

Ε¨αν πάω χαλκιδική δεν μπορώ να οδηγήσω το βράδυ μετά γιατί πίνουμε οπότε θα ήτανε λίγο δύσκολα στο γυρισμό...

Παρόλα αυτά ναι η ιδέα / πρόταση σου είναι καλύτερη ναί :)

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από id12586 » 21 Ιούλ 2008 13:35

Έστω σε μια άλλη παραλία. Έχει αρκετές θεϊκές εκει πάνω :)
Καταλαβαίνεις πάντως τι εννοώ.
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από Garakatsamol » 21 Ιούλ 2008 16:31

Χαλκιδική για σ/κ μαζί με τη μισή κεντρική μακεδονία?? Τρελή ταλαιπωρία ρε id.

Όσο για το μαγαζί που πήγες βασίλη τι περίμενες? Έχω χρόνια να κάνω κάτι τέτοιο στον εαυτό μου αλλά απ'ότι θυμάμαι σε όλα κέντρα μαζικής "διασκέδασης" τα ίδια σκατά παίζουν.

Αυτό με τον πορτιέρη τώρα γιατί το είπες και μου τη χάλασες. Δηλαδή σ'αρέσει να σε κρίνει κάποιος φουσκωμένος γιδοβοσκός για το αν είσαι άξιος να τους ακουμπήσεις τα λεφτά σου για να σου σερβίρουν μπόμπες?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από Basilakis » 21 Ιούλ 2008 16:35

Μα δεν είπα για το πως να κρίνει.

Μίλησα για το οτι δεν μπορείς να έχεις ένα μαγαζί με τα 3/4 άνδρες και 1/4 γυναίκες. Δεν περνάει καλά ούτε το ένα φίλο αλλά ούτε το άλλο. Γιατί στα κέντρα διασκέδασης είναι και αυτός ένας λόγος.

Όσο για το τι πήγα... 2 μήνες δεν είχαμε πάει πουθενά και είπα πως, θα μπορούσαμε να διασκεδάσουμε κάπου... Δεν ήτανε επιλογή μου το μέρος μάλιστα αντιστάθηκα (για λιγότερο απο 30 δευτερόλεπτα, βαρίεμαι να ασχολούμε με αυτά) και ήθελα μπουζουκάκια να διασκεδάσουμε λίγο :D

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από Garakatsamol » 21 Ιούλ 2008 16:44

Τέλος πάντων θέμα επιλογών είναι όλα, όπως τη βρίσκει ο καθένας με τη διασκέδαση απλώς εγώ είμαι μακριά απ' αυτά και δεν έχω τέτοια προβλήματα :D :D

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Lido Paradise, summer

Δημοσίευση από id12586 » 21 Ιούλ 2008 16:49

Garakatsamol έγραψε:Χαλκιδική για σ/κ μαζί με τη μισή κεντρική μακεδονία?? Τρελή ταλαιπωρία ρε id.
Ε εντάξει. :) Δεν μπορεί να μην υπάρχουν πιο ήρεμες παραλίες την νύχτα κοντά στην Θεσσαλονίκη. Η καλή παρέα είναι το δύσκολο :P
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες