The Dark Knight - Ο Σκοτεινός Ιππότης (Batman)

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ksarm

Δημοσίευση από ksarm » 05 Αύγ 2008 23:10

Εμένα μου άρεσε πολύ!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Αύγ 2008 13:39

Μόλις το τελείωσα

Αν και καταπληκτικό story το τέλος δεν είναι ότι περίμενα... Και φαντάζομαι λογικά να έχει και συνέχεια αφού όλοι ξέρουμε ποίος είναι ο Marvei με τα 2 πρόσωπα...

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 27 Αύγ 2008 12:33

Βλέπω τώρα τον Batman (απο περιέγρα) μέρχει τώρα (58min) ειναι αρκετα μετριο.

Εντύπωση μου κανει που παιζουν οι Morgan Freeman, Michael Caine, και Eric Roberts.
τι να πει κανεις. Εναν "γνωστο" στον Βατμαν και στον Jocker (ενα μεγαλο υθοποιο οπως τους παραπανω) δεν βρηκαν να βάλουν?

Εκτος αν ζητουσε λιγότερα χρήματα απο τους υπολίπους υποψηφίους.

Με άριστα το 10 ενα 7.5 του βάζω.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 28 Αύγ 2008 03:42

Το είδα στο America όταν είμουν και το μόνο που έχω να πω είναι απογοήτευση. Περίμενα καλύτερα πράγματα...
Ξέρω πως σε όλους φάνηκε συγκλονιστικό, αλλά μπορούσαν και καλύτερα!!
Πέρνει ένα αξιοπρεπές 6.5/10.

πς. Τα Αμερικανάκια τρελάθηκαν. Τέτοια πόρωση, που παιδιά ηλικίας 15-19 πήγαιναν το έβλεπαν και το ξανάβλεπαν στο σινεμά.

Άβαταρ μέλους
helekin

Δημοσίευση από helekin » 11 Σεπ 2008 16:39

Connor MacLeod έγραψε:Βλέπω τώρα τον Batman (απο περιέγρα) μέρχει τώρα (58min) ειναι αρκετα μετριο.

Εντύπωση μου κανει που παιζουν οι Morgan Freeman, Michael Caine, και Eric Roberts.
τι να πει κανεις. Εναν "γνωστο" στον Βατμαν και στον Jocker (ενα μεγαλο υθοποιο οπως τους παραπανω) δεν βρηκαν να βάλουν?

Εκτος αν ζητουσε λιγότερα χρήματα απο τους υπολίπους υποψηφίους.

Με άριστα το 10 ενα 7.5 του βάζω.
Επειδη οι Κριστιαν Μπέιλ και Χιθ Λέτζερ δεν έπαιξαν σε ταινίες μεγάλου βελινεκούς δεν σημαίνει ότι δεν είναι καρα-ταλαντούχοι και οι δύο. Ειδικά τον Μπέιλ τον παρακολουθώ χρόνια, πριν σκάσει τώρα το άστρο του και γίνει τόσο δημοφιλης και το παληκάρι τα σπάει. Έχει παίξει τον φλώρο, τον ψυχοπαθή, τον γκέι, έχει παίξει σε ταινίες πίου πίου αλλά και σε βαθυστόχαστες. Γενικά είναι χαμελέον... Ο Λέντζερ τώρα τελευταία έδειξε το ταλέντο του γιατί πριν έπαιζε σε χαζοταινίες. Κρίμα το παληκάρι...

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 24 Σεπ 2008 21:40

Ούτε εμένα μου άρεσε η ταινία.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned » 30 Οκτ 2008 22:32

Πολύ καλή ταινία και φοβερές ερμηνείες από Batman και Tzoker.Επίσης η ερμηνεία του Morgan Freeman μου άρεσε πολύ και εκείνος που έκανε τον αστυνόμο είχε πολύ καλή ερμηνεία.
Είχε υπερβολές όπως π.χ. ο Batman λύγισε το όπλο ενός κακού σε μια σκηνή αλλά κάτι τέτοια συμβαίνουν σε υπερπαραγωγές
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Ιαν 2009 22:07

το βλέπω για τρίτη φορά...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 03 Ιαν 2009 23:42

The Dark Knight - Ο σκοτεινός ιππότης

Αυτό τον καιρό παίζεται μια ταινία που αναμένεται να σπάσει ταμεία -πολύ περισσότερο απο παλαιότερες ταινίες του
Μπάτμαν- και αυτό κυρίως λόγω του συναρπαστικού αποτελέσματος που μπορείτε να δείτε στις οθόνες των κινηματογράφων.

Η ιστορία

Ο μπάτμαν έχει καιρό να εμφανιστεί και οι αρχές διατάσσουν την σύλληψη του. Όμως κανείς δεν μπορεί να τον πιάσει.
Ο Τζόκερ, ο μυστηριώδης άνθρωπος με το μακιγιάζ και τις χαρακιές στο στόμα, δηλώνει πως μπορεί να τον πιάσει ζητώντας
όμως ένα αστρονομικό ποσό. Η ιστορία συνεχίζεται με απίστευτες ανατροπές και σασπενς που μπορούν να σας κρατήσουν
καθηλωμένους στην μεγάλη οθόνη. Επίσης στην ιστορία μπλέκονται και ένας φιλόδοξος άνθρωπος που θυσιάζεται για το
καλό και η γυναίκα του...

Οι ηθοποιοι

Το καστ είναι ένα απο τα πιο πλήρη καστ ταινιών που παίζονται. Ο Κριστιαν Μπεϊλ υποδυόμενος τον Μπάτμαν, με την
σκοτεινή φωνή και την απίστευτη δύναμη, κάνει μια εξαιρετική ερμηνεία που πολλοί ηθοποιοί θα ζήλευαν. Άλλη είναι
όμως η ερμηνεία που έκλεψε την παράσταση. Και αυτή είναι η ερμηνεία του πρόσφατα αποθανόντος Χιθ Λέτζερ. Ο Αυστραλός
πριν πεθάνει από ένα ολέθριο λάθος του, έκανε την ερμηνεία της ζωής τους στον "Σκοτεινό Ιππότη". Έτσι, αν είστε φαν
του ηθοποιού πρέπει οπωσδήποτε να δείτε αυτήν την ταινία και να θαυμάσετε το ταλέντο που χάθηκε πριν απο λίγο καιρό.

Τεχνικά εφέ - Σκηνοθεσία

Τα τεχνικά εφέ είναι πραγματικά καταπληκτικά και σε κάνουν να τα βλέπεις όλα σαν αληθινά και σαν να συμβαίνουν μπροστά σου.
Η σκηνοθεσία είναι αρκετά καλή και σε κάνει να πιστεύεις ότι είσαι μέσα στην ταινία και να δένεσαι τόσο πολύ με
τους πρωταγωνιστές.

Πλοκή - Διάρκεια

Η πλοκή είναι πολύ γρήγορη και περίπλοκη. Πρέπει να είστε συγκεντρωμένοι σε όλη την ταινία για να μπορέσετε μετά να
παρακολουθήσετε την εξέλιξη. Η διαρκεια απο την άλλη, είναι αρκετά μεγάλη και θα σας κουράσει αν δεν έχετε συνηθήσει
ταινίες μεγάλης διάρκειας.

Υπερ Κατά
+ Πολύ καλό καστ - Μεγάλη διάρκεια
+ Υπέροχα τεχικά εφέ - Περίπλοκη ανάπτυξη της ιστορίας
+ Το να βλέπεις ένα κόμικ να ζωντανεύει τοσο πολύ

Σύνοψη

Μια ταινία που θα πρότεινα ανεπιφύλαχτα να δείτε! Σίγουρα οι εντύπωσεις μετά την ταινία θα είναι κυρίως θετικές και
ίσως ύστερα απο καιρό να θελήσετε να την ξαναδείτε!

Βαθμολογία

4 στα 5 αστεράκια ****

Μια κριτική που είχα γράψει. Mην με ρωτήσετε γιατι! :P Αλλά διαβάστε την όσοι σκοπεύετε να την δείτε! :D

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 04 Ιαν 2009 21:11

cordis έγραψε:το βλέπω για τρίτη φορά...
:pint: Χαρά στο κουράγιο σου adminιστράτορα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες