Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

codec για mpeg-2

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
irinipak

codec για mpeg-2

Δημοσίευση από irinipak » 26 Ιούλ 2008 18:18

Εχω κάμερα ΣΟΝΥ με σκληρό δίσκο που δημιουρεγεί αρχεία mpg( κωδικοποίηση mpeg-2).
Οταν παω να χρησιμοποιήσω το windows movie maker για να τα επεξεργαστώ, μου βγάζει μήνυμα ότι δεν έχω το κατάλληλο codec. Δοκίμασα διάφορα αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάποιο codec που να αναγνωρίζει σίγουρα το windows movie maker και να είναι και free?
Μήπως για να μην παιδεύομαι να κατεβάσω άλλο πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο; Εχετε να μου προτείνετε κανένα (επίσης free);

Σορυ αν έχει ήδη απαντηθεί σε άλλο ποστ αυτό το θέμα, αλλά μου φάνηκε βαρύ να διαβάσω 42 σελίδες για να το βρω

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

codec για mpeg-2

Δημοσίευση από Zizo » 29 Ιούλ 2008 06:45

xax kai gw mia paromia/idia camera exw: sony dcr-sr290e

psaxtika ligo kai ematha oti i sony me ta nea tis format ta video einai mi anagnorisima stis perisoteres efarmoges. episeis eimai se mia katastasei pou exw vista kai ena apo ta kalitera metatropea videou pou eixa den doulevei me vista. eftasa se simio na anoigo ta video me to pinnacle studio kai na ta ksana apothikevw (itan i katastasi pou den iksera kan me ti codecs na metatrepsw to video kai etsi afina to pinnacle stin tixi).

telika ematha panw katw tin diafora diaforon codecs kai format kai pistevw oti gia na min xaneis kai poli poiotita metatrepse ta video se .mov me codec "animation".

simvouli dinw sta parapanw oxi kanona kathos akoma psaxnomai. iparxoun kai codec gia ligoteri sibiesi tou videou alla veveosou na min to parakaneis kathos borei na kolaei kai to video. To ekana sixna :D

oso gia ton metatropea psakse sto google gia to super, to virtualdub apo ta agapimena mou alla oxi gia vista, kai stin teliki afto pou xrisimopoiw Total Video Converter.

sorry pou den dinw link alla tha ta vreis efkola
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες