Δημοτική Αστυνομία

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από MegasmorF » 03 Αύγ 2008 03:09

Παιδιά καλησπέρα σήμερα μίλαγα με ένα φίλο και μου είπε ότι τα πρόστιμα που ρίχνει η δημοτική αστυνομία δεν είναι νόμιμα δηλαδή δεν πρέπει να τα πληρώνουμε εσείς τί ξέρετε γι αυτό;
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Αύγ 2008 08:27

Ν. 3274/2004

Άρθρο 35
Μεταβατικές διατάξεις και λοιπές ρυθμίσεις
Παράγραφος 12, περίπτωση iv

" Στη Δημοτική Αστυνομία ανατίθεται η αρμοδιότητα επιβολής των διοικητικών μέτρων του άρθρου 103 του Ν. 2696/ 1999, για την παράνομη στάθμευση οχημάτων, καθώς και της εφαρμογής των διατάξεων που αναφέρονται στην κυκλοφορία οχημάτων στους πεζοδρόμους. Οι ανωτέρω αρμοδιότητες εξακολουθούν να ασκούνται, παραλλήλως και κατά περίπτωση, από την Ελληνική Αστυνομία (ΕΛ.ΑΣ.) και το Λιμενικό Σώμα."

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από CyberCr33p » 03 Αύγ 2008 11:00

Νόμιμα είναι άλλο που λίγο πριν τις δημοτικές εκλογές οι περισσότεροι δήμαρχοι τα σβήνουν.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από Basilakis » 03 Αύγ 2008 12:41

Δεν είναι νομίμα σύμφωνα με τον ΚΟΚ. Έκανα τα μαθήματα πριν απο λίγο καιρό και μας το είχε τονίσει αυτό.

Η δημοτική αστυνομία, ειδικά στη Θεσσαλονίκη χτυπάει χωρίς να νοίαζεται που έχεις παρκάρει

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από MegasmorF » 03 Αύγ 2008 20:54

Αλλά εγώ πάλι δεν κατάλαβα αν μπορούν ή όχι :p
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από KGP » 04 Αύγ 2008 02:17

kai stin thesaloniki kai se oli tin ellada einai nomimoi...

eiparchoun vevea kapia parathirakia an fas klisei (kai eise ticheros) alla i dimotiki astinomia stin athina tin "glitose" me tis "ilektronikes/ektipomenes apodeikseis paravasis"

o kathenas mporei na leei oti thelei dura lex sed lex
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από intelcore2 » 04 Αύγ 2008 15:42

Πάντως κάτι κλήσεις που έφαγα απο τον Δήμο Αμαρουσίου κατέληξαν απλήρωτες στα σκουπίδια..
Πάνε 4 χρόνια τώρα και δεν με έχει ενοχλήσει κανένας.

Άβαταρ μέλους
ksarm

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από ksarm » 04 Αύγ 2008 21:43

χρέη προς τον δήμο μετά από 5 χρόνια παραγράφονται.... ;)

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από MegasmorF » 05 Αύγ 2008 00:41

Ρε παιδιά εμένα με γράψαν και μου λένε όλο οι γνωστοί μου να μην καταβάλω το ποσό και είμαι σε σκέψη τι να κάνω

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από gaucho » 05 Αύγ 2008 01:48

intelcore2 έγραψε:Πάντως κάτι κλήσεις που έφαγα απο τον Δήμο Αμαρουσίου κατέληξαν απλήρωτες στα σκουπίδια..
Η κλήση υπάρχει στο αρχείο τους. Μην ανησυχείς για τη μαγκιά σου. Θα σε βρούνε κάποια στιγμή

Το 2000 φοιτητής έφαγα κλήση απο τροχαία επειδή ανέβηκα στο πεζοδρόμιο Ναβαρίνου με μηχανάκι στη Θεσσαλονίκη. Δε ξέρω που είναι η κλήση. Μάλλον την αγνόησα και χάθηκε.

2007 πάω να βγάλω νέο διαβατήριο και στο γραφείο μου λένε ότι έφαγα 3 μήνες φυλακή για 1 απλήρωτη κλήση στο δικαστήριο Θεσσαλονίκης που έγινε τότε σχεδόν

Άν με βρίσκανε εκτός έδρας θα με έπαιρνε η ασφάλεια κατευθείαν μέσα και θα με κρατούσε μέχρι την επόμενη μέρα που θα γινόταν δικαστήριο. Άν ήταν Σαβατοκύριακο θα καθόμουνα μέσα στο τμήμα. Ήμουν όμως στη έδρα και ξεμπέρδεψα αμέσως.

Μετά κρατούσα την απόδειξη πληρωμής γιατί το σύστημα τους δεν ενημερώνεται αμέσως. Όποτε έφευγα από έδρα άν τυχόν με σταματούσε αστυνομία γι οποιοδήποτε λόγο και έβρισκε ότι είμαι ΄φυλακή θα με έπερναν μέσα

Πλήρωσα τη φυλακή την κλήση και πήρα το νέο διαβατήριο.

Πρόσεξε μην έχεις πρόβλημα με ότιδήποτε κάποια στιγμή. Εφορία Χαρτιά δάνεια ,κτηματολόγιο κλπ. Άν βρούνε ότι έχεις απλήρωτη κλήση θα έχεις πρόβλημα.

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από intelcore2 » 05 Αύγ 2008 02:40

intelcore2 έγραψε:Πάντως κάτι κλήσεις που έφαγα απο τον Δήμο Αμαρουσίου κατέληξαν απλήρωτες στα σκουπίδια..
Η κλήση υπάρχει στο αρχείο τους. Μην ανησυχείς για τη μαγκιά σου. Θα σε βρούνε κάποια στιγμή

Το 2000 φοιτητής έφαγα κλήση απο τροχαία επειδή ανέβηκα στο πεζοδρόμιο Ναβαρίνου με μηχανάκι στη Θεσσαλονίκη. Δε ξέρω που είναι η κλήση. Μάλλον την αγνόησα και χάθηκε.

ναι όμως εσύ την έφαγες την κλήση από την τροχαία, όχι απο την δημοτική αστυνομία

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από KGP » 05 Αύγ 2008 03:01

to idio einai ... oi kliseis tis trocheas einai iper (tou ekastote) dimou opos kai autes tis dimotikis...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KGP την 05 Αύγ 2008 22:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από MegasmorF » 05 Αύγ 2008 19:22

Να πάω να τα σκάσω;

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοτική Αστυνομία

Δημοσίευση από KGP » 05 Αύγ 2008 22:50

ego na to theso diaforetika...

giati na min plEroseis?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες