Μικρο φλασακι

Φτιάξατε κάτι σε flash και θέλετε να μας το παρουσιάσετε; Θέλετε να ακούσετε γνώμες για την νέα σας δημιουργία; Αυτός ο χώρος είναι δικός σας!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
goshalim

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από goshalim » 04 Αύγ 2008 12:32

παιδια καλησπερα ,

Δεν ειμαι βεβαιος αν μπορω να γραψω εδω , αλλα αν μπορει καποιος φιλος να βοηθειση θα το εκτιμουσα πολυ .
Χρειαζομαι ενα μικρο φλας μπανερ σε διαστασεις 165 χ 125 που να λεει , Διαφημιστητε εδω , στα ελληνικα και το αντοιστιχο στα αγγλικα.
κανοντας κλικ να σε στελει σε συγκεκριμενο λιγκ οπου υπαρχουν περισσοτετες πληροφοριες

Παιδια σας δινω και την σελιδα του σαιτ μου , ωστε να μπορειτε να δειτε και τους χρωματισμους , ισως σας βοηθησει

http://www.canarybreeder.net

Μπορεις καποιος φιλος να βοηθησει ??

Σας ευχαριστω πολυ

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από Garakatsamol » 04 Αύγ 2008 14:56

Αν ψάχνεις κάποιον να δουλέψει για σένα μπορείς να βάλεις μια αγγελία στο Αναζήτηση και παροχή υπηρεσιών. Αλλιώς μην περιμένεις από κάποιον να κάνει δωρεάν για σένα δουλειά από την οποία εσύ σκοπεύεις να βγάλεις χρήματα

goshalim

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από goshalim » 04 Αύγ 2008 15:00

Δεν θα διαφωνησω καθολου μαζι σου.
ΚΑι εγω καινουργιος εδω στο σαιτ ειμαι , και διαβαζοντας καταλαβα οτι ισως μπορει καποιος να βοηθησει .
Ειχα δει παρομοια θεματα και καποια παιδια εχουν δωσει απαντησεις σε αρκετους.

Αυτος ητανε καθαρα και ο λογος που εγραψα.

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από Garakatsamol » 04 Αύγ 2008 15:06

Κανένα πρόβλημα, μάλλον εγώ κατάλαβα λάθος και συγγνώμη.
Αν έχεις κολλήσει κάπου και έχεις κάποια συγκεκριμένη ερώτηση όλο και κάποιος θα σου απαντήσει

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από vassilism » 04 Αύγ 2008 17:26

Γιατί θες να χρησιμοποιήσεις flash για να κάνεις κάτι τόσο απλό?
Δεν θα ήταν καλύτερα να βάλεις μια απλή εικόνα ή έστω ένα gif animation?

goshalim

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από goshalim » 04 Αύγ 2008 17:30

Distixos den exo idea pow ginete afto, An mporeiw na mou eksigisiw evxaristow na to kano . Distixos ime arketa apiros se polla themata, alla matheno evkola,
Se evxaristo pantow gia thi apanthsh sou

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 04 Αύγ 2008 18:41

Δεν θα ήταν καλύτερα να βάλεις μια απλή εικόνα ή έστω ένα gif animation?
Distixos den exo idea pow ginete afto
Σορυ ρε παιδια που επεμβαίνω σε αυτη την κατηγορία.

Βρε, εσυ εισαι χειρότερος κι απο μενα.
Κι εγω βαριέμαι να ανοίξω βιβλια και να διαβάζω.
Επίσης, βαριέμαι και τα Βοηθήματα του Freestuff, γιατι και αυτά θέλουν διαβασμα και μάλιστα αρκετό.

Εγώ ξεκίνησα μόνος μου, πειραματίζοντας.
Στην αρχη με frontPage, αργότερα με το DreamweaverMX και μετά έπιασα και το flash.
Δεν ξέρω προγραμματισμό(δεν μου χρειάστηκε ακομα), αλλα ξερω να σχεδιάζω ενα site.

Είναι σαν ένα Game Που σου αρέσει.

Ποτε δε θα κάτσεις να διαβάσεις το manual για να το παιξεις. θα πειραματιστεις, θα ψάξεις και στο τέλος θα το τερματίσεις.
Ετσι ειναι και με τα προγράμματα. Το μονο που χρειάζεται, ειναι να ξερεις english.
Τα μενου υπάρχουν - και σου λένε και τι κανει το καθε ενα - (Πχ στο effects δε θα περίμενες ποτε να υπάρχει η εντολή save, ετσι?).

Μαθαίνεις λοιπόν τα βασικα, και απο εκει και πέρα, τα παιδια εδω να βοηθήσουν.
Αλλα αποτι κατάλαβα δεν ξερεις τα βασικα.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από nikolas27 » 04 Αύγ 2008 20:12

Garakatsamol έγραψε:Αν ψάχνεις κάποιον να δουλέψει για σένα μπορείς να βάλεις μια αγγελία στο Αναζήτηση και παροχή υπηρεσιών. Αλλιώς μην περιμένεις από κάποιον να κάνει δωρεάν για σένα δουλειά από την οποία εσύ σκοπεύεις να βγάλεις χρήματα
+1 :respect:

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από vassilism » 04 Αύγ 2008 22:32

goshalim έγραψε:Distixos den exo idea pow ginete afto, An mporeiw na mou eksigisiw evxaristow na to kano .
Είναι δυνατόν να έχεις τέτοιο site και να μην ξέρεις να φτιάξεις μια εικόνα?
Και με την ζωγραφική των windows μπορείς να το φτιάξεις.
Ξεκίνα και αν κολλήσεις εδώ ήμαστε :wink:

XAndreasX

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από XAndreasX » 04 Αύγ 2008 22:57

goshalim έγραψε:Distixos den exo idea pow ginete afto, An mporeiw na mou eksigisiw evxaristow na to kano .
αυτο ποίος το εφτιαξε :-?

Εικόνα
-----------------

goshalim

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από goshalim » 05 Αύγ 2008 00:07

Αυτο και ισως καποια αλλα τα εφτιαξε ενα μελος της σελιδας εδω και 1,5 χρονο .
Δηστυχως πλεον ομως δεβν μπορει λογω αλαγης εργασιας. Αρα εμεινα μονος.
Τα υπολοιπα στησημο σελιδας ,φορουμ κτλ , αυτα τα εκανα εγω .
Ειμαι στα ρχικα σταδια , μαθαινω , δεν ειναι οτι δεν θελω να μαθω.

Παντως απο την πρωτη στιγμη που εχω γραψει μου δινετε η εντυπωση οτι περναω απο ανακριση , γιατι αυτο , τι θες , αυτο ποιος στο εκανε?

Με λυπη η σταση αυτη , γιατι καθως νεος σε αυτον τον χωρο , νοιωθω λιγακι παραξενα.
Νοιωθω στις απαντησεις μου οτι πρεπει να δηκαιολογουμε και να δινω εξηγησεις.
:(

XAndreasX

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από XAndreasX » 05 Αύγ 2008 18:08

goshalim έγραψε:Παντως απο την πρωτη στιγμη που εχω γραψει μου δινετε η εντυπωση οτι περναω απο ανακριση , γιατι αυτο , τι θες , αυτο ποιος στο εκανε?

Με λυπη η σταση αυτη , γιατι καθως νεος σε αυτον τον χωρο , νοιωθω λιγακι παραξενα.
δεν περνας ανακριση απλως στο αρχικο ποστ παρουζιαζις την σελιδα σαν δικια σου χωρις να πεις οτι την εκανες με αλλους (ετσι ολοι εμεις αναρωτιομαστε πως καταφερες να κανεις αυτην την σελιδα χωρις να ξερεις να κανεις ενα απλο banner)και ερχομαι σε εμενα κοιταω την σελιδα σου και βρισκω ετοιμο αυτο που μας ζητας να σου πουμε πως γινετε εγω τωρα τι να κανω να μην ρωτησω ποιος το εκανε :-? :cry:

λοιπον αφου θες να μαθεις πως γινετε δες στα βοηθηματα νομιζω υπαρχουν δυο tut που ειναι για κινουμενες εικονες διαβασετα
-----------------

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από Garakatsamol » 05 Αύγ 2008 18:52

goshalim έγραψε:Αυτο και ισως καποια αλλα τα εφτιαξε ενα μελος της σελιδας εδω και 1,5 χρονο .
Δηστυχως πλεον ομως δεβν μπορει λογω αλαγης εργασιας. Αρα εμεινα μονος.
Τα υπολοιπα στησημο σελιδας ,φορουμ κτλ , αυτα τα εκανα εγω .
Ειμαι στα ρχικα σταδια , μαθαινω , δεν ειναι οτι δεν θελω να μαθω.

Παντως απο την πρωτη στιγμη που εχω γραψει μου δινετε η εντυπωση οτι περναω απο ανακριση , γιατι αυτο , τι θες , αυτο ποιος στο εκανε?

Αφού είσαι νέος στο χώρο (αν κι εγώ δεν είμαι και κανένας παλιός) θα μου επιτρέψεις φιλικά, να σου δώσω κάποιες συμβουλές σχετικά με τη μεθοδολογία επίλυσης προβλημάτων.

- Προσπαθούμε να καταλάβουμε τί θέλουμε να κάνουμε και ποιά είναι τα κατάλληλα εργαλεία
- Ερευνούμε για βοηθήματα πάνω σε αυτό που θέλουμε να κάνουμε
- Αν κολλήσουμε κάπου ρωτάμε κάποιον που ίσως να ξέρει (πχ στο freestuff)

Για να σε βοηθήσει κάποιος θα πρέπει να του δείξεις ότι έχεις προσπαθήσει να κάνεις κάτι μόνος σου και δε σου βγήκε και όχι ότι περιμένεις να πάρεις κάτι έτοιμο. Πιστεύεις ότι λέγοντας
Χρειαζομαι ενα μικρο φλας μπανερ σε διαστασεις 165 χ 125 που να λεει , Διαφημιστητε εδω , στα ελληνικα και το αντοιστιχο στα αγγλικα.
κανοντας κλικ να σε στελει σε συγκεκριμενο λιγκ οπου υπαρχουν περισσοτετες πληροφοριες

Παιδια σας δινω και την σελιδα του σαιτ μου , ωστε να μπορειτε να δειτε και τους χρωματισμους , ισως σας βοηθησει

http://www.canarybreeder.net

Μπορεις καποιος φιλος να βοηθησει ??
δείχνεις ότι έχεις κάνει το παραμικρό μόνος σου? Λυπάμαι αλλά εμένα μου δείχνει ότι απλά προσπαθείς να βρεις κάποιον να κάνει τη δουλειά για σένα.
Αλλά και στην περίπτωση που ενδιαφέρεσαι να μάθεις πώς γίνεται κάτι τέτοιο η πρώτη σου κίνηση θα ήταν να κάνεις μια γενικότερη αναζήτηση και σίγουρα θα έβρισκες πολλά resources.

Άρα λοιπόν αν θεωρείς ότι σου έγινε επίθεση (αν θεωρείται αυτό επίθεση, πού να δεις και πώς είναι οι πραγματική επίθεση εδώ μέσα :) ) είναι επειδή θεωρήθηκε ότι είτε τεμπέλιασες να ψάξεις είτε ήθελες κάτι έτοιμο. Και στις 2 περιπτώσεις είσαι λάθος φίλε μου και γι'αυτό ίσως είδες τέτοιες αντιδράσεις.

Επί του θέματος τώρα, με μια πρόχειρη αναζήτηση στο google για flash banner tutorial δες πόσα βοηθήματα βγήκαν. :wink:

XAndreasX

Μικρο φλασακι

Δημοσίευση από XAndreasX » 05 Αύγ 2008 19:34

Garakatsamol έγραψε: Άρα λοιπόν αν θεωρείς ότι σου έγινε επίθεση (αν θεωρείται αυτό επίθεση, πού να δεις και πώς είναι οι πραγματική επίθεση εδώ μέσα :)
οντως στα πουπουλα τον εχουμε :D
-----------------

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash δημιουργίες & γνώμες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης