Προσθήκη στην αναφορά μηνυμάτων !!

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 12 Αύγ 2008 10:18

παίρνοντας αφορμή απο το μήνυμα που έχει βάλει εδώ ο χρήστης SPIRAKIS θέλω να κάνω μια παρατήρηση και ενδεχομένως πρόταση για προσθήκη στην αναφορά μηνυμάτων ( το θαυμαστικό δεξιά πανω σε καθε μήνυμα )

είδα τα ανάρμοστα σχόλια που έγιναν σε αυτό το θέμα και πραγματικά με ενόχλησε καθώς και άστοχα είναι και εκτός θέματος

παράδειγμα
Μάθε να το γράφεις πρώτα και μετά προβληματίσου.
3 λαλούν και 2 χορεύουν...
Δυο γαιδαρι μαλωνανε σε ξενο αχυρωνα
Στου κουφού την πόρτα ο κουφός λαδώνει το πόμολο
Δεν ξερω αν σας το πω αλλα εμενα
με εχουν βιασει δυο φορες μεσω chat
(δεν μπορω να πω ωραια ηταν και τα παιδια ηταν ευγενεστατα )
Μέσω chat; Πώς γίνεται καλέ αυτό;
ενδιαφερεσε βλεπω
εάν αυτό είναι το επίπεδο της σελίδας νομίζω οτι κάπου έχουμε χάσει το νόημα των συζητήσεων και το τι λέμε όπου να είναι !!

έκανα μια προσπάθεια μέσω της αναφοράς να φέρω σε προσοχή των υπευθύνων αυτά τα μηνύματα αλλα έλειπε ένα που θα χαρακτήριζε αυτά τα μηνύματα το . . . .

Μήνυμα εκτός θέματος παρακαλώ να διαγραφεί

εάν νομίζετε οτι είναι χρήσιμο να μπει θα ήταν καλό καθώς θα θέλαμε να διαγράφονται τέτοια μηνύματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα και χαλάνε καθε συζήτηση

XAndreasX

Δημοσίευση από XAndreasX » 12 Αύγ 2008 12:26

Αρχικά να πω ότι δεν έχω σκοπό να μαλώσω με κανέναν και θα πω απλώς την άποψη μου αν νομίζει κάποιος ότι το πρόσβαλα ας μου το πει να ζητήσω συγγνώμη
fiskilis έγραψε: εάν αυτό είναι το επίπεδο της σελίδας νομίζω ότι κάπου έχουμε χάσει το νόημα των συζητήσεων και το τι λέμε όπου να είναι !!
το συγκεκριμένο θέμα εκτός από ότι δεν είχε πηγή ήταν και ημιτελές άρα δεν το θεωρώ σοβαρά ίσα ίσα που θα έπρεπε να χαρακτηριστεί ως Spam
fiskilis έγραψε:Μήνυμα εκτός θέματος παρακαλώ να διαγραφεί
γιατί δεν το εφαρμόζεις πρώτα εσύ και ύστερα σε ακολουθούμε και εμείς που άμα πιάσουμε τα μισά κλειδωμένα θέματα δα δούμε δικό σου μήνυμα να λέει ''ποτέ λέτε να κλειδώσει" "παρακαλώ αυτό το θέμα να κλειδωθεί" πολιτική συζήτηση κλείδωμα"
δεν κατάλαβα σε έβαλαν ντελάλη των admin και mod που να ενημερώνει και να τους λέει ποτέ να κλειδώσουν ένα θέμα και ποτέ όχι (που σύμφωνα με τους κανόνες είναι αρμοδιότητα των admin και mod)
fiskilis έγραψε: εάν νομίζετε ότι είναι χρήσιμο να μπει θα ήταν καλό καθώς θα θέλαμε να διαγράφονται τέτοια μηνύματα που δεν έχουν σχέση με το θέμα και χαλάνε κάθε συζήτηση
που ακριβώς την είδες την συζήτηση ότι είπα το είπα μετά από 5 μέρες τη δημοσίευσης του και αφού είδα ότι δεν ασχολείται κανένας σοβαρά με αυτό το θέμα
fiskilis έγραψε: καθώς θα θέλαμε να διαγράφονται τέτοια μηνύματα
ποιοι ακριβώς θα θέλατε μέχρι στιγμής μόνο εσύ το λες ας περιμένουμε πρώτα της γνώμες των άλλων και ύστερα μιλάμε στο πληθυντικό

επίσης μετά την παρατήρηση του lunarmedia ζήτησα συγγνώμη και σταμάτησα ως εκεί
-----------------

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 12 Αύγ 2008 12:37

XAndreasX έγραψε:γιατί δεν το εφαρμόζεις πρώτα εσύ και ύστερα σε ακολουθούμε και εμείς που άμα πιάσουμε τα μισά κλειδωμένα θέματα δα δούμε δικό σου μήνυμα να λέει ''ποτέ λέτε να κλειδώσει" "παρακαλώ αυτό το θέμα να κλειδωθεί" πολιτική συζήτηση κλείδωμα"
δεν κατάλαβα σε έβαλαν ντελάλη των admin και mod που να ενημερώνει και να τους λέει ποτέ να κλειδώσουν ένα θέμα και ποτέ όχι (που σύμφωνα με τους κανόνες είναι αρμοδιότητα των admin και mod)
λες να κανω οτι θελω εγω και μολις πω να κλειδωθει ενα θεμα ετσι γινεται ?
μαλλον οχι καθως οι mod κρινουν οτι οντως ειναι παραβαση των κανονισμων και αυτο κανουν

οποτε ακυρο σαν επιχειρημα αυτο που λες

XAndreasX έγραψε:το συγκεκριμένο θέμα εκτός από ότι δεν είχε πηγή ήταν και ημιτελές άρα δεν το θεωρώ σοβαρά ίσα ίσα που θα έπρεπε να χαρακτηριστεί ως Spam
θα μπορουσες να περιμενεις την συνεχεια !
μαλλον δεν ξερεις τον ορισμο της λεξης spam

XAndreasX έγραψε:ποιοι ακριβώς θα θέλατε μέχρι στιγμής μόνο εσύ το λες ας περιμένουμε πρώτα της γνώμες των άλλων και ύστερα μιλάμε στο πληθυντικό
λες να ειμαι ο μονος που ενοχληται απο τετοια φαινωμενα ??

XAndreasX

Δημοσίευση από XAndreasX » 12 Αύγ 2008 12:54

fiskilis έγραψε:
μαλλον οχι καθως οι mod κρινουν οτι οντως ειναι παραβαση των κανονισμων και αυτο κανουν
1) δεν το ειπα για επιχειρημα αλλα ως γεγονος που εχει γινει πολλες φορες
2)ειπα οτι εισαι ντελάλης και μας ενημερωνεις δεν ειπα οτι τους κανεις κουμαντο ειπα απλως οτι ειναι post που δεν χρειαζονται να γινονται

θα μπορουσες να περιμενεις την συνεχεια !
μαλλον δεν ξερεις τον ορισμο της λεξης spam
μετα απο ποσες ημερες;
το κείμενο ήταν copy/paste χωρίς πηγή και χωρίς σχολιασμό από το χρηστή που το βαλε(δεν είναι απαραίτητο αλλά είναι καλό να γίνετε) εγώ το θεωρώ spam

λες να ειμαι ο μονος που ενοχληται απο τετοια φαινωμενα ??
αυτό δεν το ξέρω αλλά θα ήταν καλό να περιμένεις να το πουν οι ίδιοι και να μην αποφασίζεις εσύ
-----------------

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 12 Αύγ 2008 13:27

XAndreasX έγραψε:
fiskilis έγραψε:
1) δεν το ειπα για επιχειρημα αλλα ως γεγονος που εχει γινει πολλες φορες
2)ειπα οτι εισαι ντελάλης και μας ενημερωνεις δεν ειπα οτι τους κανεις κουμαντο ειπα απλως οτι ειναι post που δεν χρειαζονται να γινονται
1. οντως εχει γινει καποιες πολλες ισως φορες
2. αν ενοχλει τους mods μπορουν να μου κανουν δημοσια παρατηρηση
XAndreasX έγραψε:μετα απο ποσες ημερες;
το κείμενο ήταν copy/paste χωρίς πηγή και χωρίς σχολιασμό από το χρηστή που το βαλε(δεν είναι απαραίτητο αλλά είναι καλό να γίνετε) εγώ το θεωρώ spam
Να το ξαναπω οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτος ο ορισμος της λεξης spam

XAndreasX έγραψε:αυτό δεν το ξέρω αλλά θα ήταν καλό να περιμένεις να το πουν οι ίδιοι και να μην αποφασίζεις εσύ
Προταση ειναι και οχι αποφαση εκτος αν δεν μπορεις να ξεχωρισεις τις εννοιες

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 12 Αύγ 2008 13:42

fiskilis έγραψε: Να το ξαναπω οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτος ο ορισμος της λεξης spam
Άστο αντρέα, ο Άγγελοσ δεν ξέρει άλλη λέξη καλύτερα εκτός απο αυτήν...

XAndreasX

Δημοσίευση από XAndreasX » 12 Αύγ 2008 14:51

fiskilis έγραψε:1. οντως εχει γινει καποιες πολλες ισως φορες
2. αν ενοχλει τους mods μπορουν να μου κανουν δημοσια παρατηρηση
το θεμα δεν ειναι αν ενοχλει η οχι το θεμα ειναι οτι αφου εσυ ζητας να μην υπαρχουν τετοια post θα ηταν σωστο να μην κανεις και εσυ τα ιδια :wink:

Να το ξαναπω οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αυτος ο ορισμος της λεξης spam
Να το ξαναπω οτι ΔΕΝ ΕΙΠΑ οτι ειναι αυτος ο ορισμος της λεξης spam αλλα οτι εγω το θεωρω ετσι(ουτε αυτο δεν μπορω να κανω πια σε αυτο το forum)
Προταση ειναι και οχι αποφαση εκτος αν δεν μπορεις να ξεχωρισεις τις εννοιες
οχι δεν μπορω τι να κανουμε χαζος γεννηθηκα χαζος θα πεθανω :D
Basilakisweb έγραψε:
Άστο αντρέα, ο Άγγελοσ δεν ξέρει άλλη λέξη καλύτερα εκτός απο αυτήν...

Δεν αμφέβαλα ως προς αυτό :wink:
-----------------

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 12 Αύγ 2008 22:32

Όποια "προβληματική" δημοσίευση δεν είναι ανάγκη να οριστεί ως spam. Και φυσικά το spam δεν είναι το μόνο προβληματικό/ενοχλητικό/δυσπρόσδεκτο είδος κειμένου σε ένα forum.

Στο συγκεκριμένο θέμα απάντησα, η συνέχεια εκεί.

Εδώ μπορεί να συνεχιστεί η κουβέντα μόνο σε ό,τι έχει σχέση με την λειτουργία "Aναφορά Μηνύματος".

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 13 Αύγ 2008 00:36

Έχουμε χαλαρώσει για το καλοκαίρι και νομίζουμε ότι το forum είναι playground μου φαίνετε.

Το όλο θέμα το μάζεψα, αλλά εάν είχε ελπίδες να μείνει τα εν λόγο μηνύματα θα είχαν διαγραφεί.

Καταλαβαίνω την δυσαρέσκεια προς το spam σε όποια του μορφή, αλλά υπάρχει το report post, ότι το μήνυμα είναι spam και από εκεί και πέρα κάποιος θα ενεργήσει ανάλογα ή θα το έχει υπό την επίβλεψή του για παρενέργειες.

Και ναι ο τύπος που το έβαλε είναι κατά κάποιο τρόπο spammer από την στιγμή που απλά βάζει θέματα για να περάσει τις δικές του σκέψεις και πιστεύω χωρίς άλλη συμμετοχή και γι' αυτό όλα όσα βάζει θα τα ελέγχουμε κι αν συνεχίσει να νομίζει ότι είμαστε το blog του και όχι forum θα γίνει ban.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης