Προτάσεις για αξιόπιστο hosting

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 17 Μαρ 2009 15:13

εγώ έχω 3 χρόνια τώρα dreamhost, και εμαι απόλυτα ευχαριστημένος. ΄Αμεση υποαστήριξη και από traffic απεριοόριστο και πολύ μεγάλο χώρο.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 17 Μαρ 2009 15:28

γιαννης έγραψε:εγώ έχω 3 χρόνια τώρα dreamhost, και εμαι απόλυτα ευχαριστημένος. ΄Αμεση υποαστήριξη και από traffic απεριοόριστο και πολύ μεγάλο χώρο.
το http://www.coinsmania.gr έχεις στην dreamhost? πόσες επισκέψεις εχεις το μήνα? και ποσο bw χαλάς το μήνα?
Music is the spirit of love, happiness and life...

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από γιαννης » 17 Μαρ 2009 18:11

Για το coinsmania φίλε μου 2 εταιρίες μου επέστρεψαν τα λεφτά και μου είπαν ότι καταναλώνω υπερβολικούς πόρους στο σύστημα και να πάω αλλού. Σκεπτόμουν να πάρω vps και σαν τελευταία λύση δοκίμασα την dreamhost, όπου και έμεινα. Όσες φορές χρειάστηκα βοήθεια, με το που έστελνα το e-mail, το μέγιστο μέσα στην ώρα μου είχαν απαντήσει και έλυνα το πρόβλημα μου. Τις πιο πολλές φορές έπαιρνα απάντηση σχεδόν αμέσως. Αυτά που λέει στο πακέτο ισχύουν και σου τα δίνει. Δεν ήθελα να αναφερθώ σε αυτή και να την διαφημίσω ουσιαστικά, γιατί υπάρχουν στην σελίδα εδώ επαγγελματίες έλληνες και πρέπει να δουλέψουν. Όμως δεν μου αρέσει η παραπληροφόρηση, αυτό εδώ δηλαδή:
B_Dark έγραψε:εάν είχα κριτήριο την τιμή θα έπαιρνα μια dreamhost και θα έκλαιγα τα λεφτά μου...
Εγώ είναι 3 χρόνια εκεί και δεν κλαίω την τσέπη μου όπως έκανα με άλλα πακετάκια στα ίδια λεφτά που με αφήνανε ακάλυπτο. Τώρα έχω μια βάση 200 mb και κάπου αλλού στα 20 μου είπαν ότι ξεπέρασα το όριο και μου ζήταγαν επιπλέον χρέωση. Αυτά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
B_Dark

Δημοσίευση από B_Dark » 17 Μαρ 2009 18:32

γιαννης έγραψε:Για το coinsmania φίλε μου 2 εταιρίες μου επέστρεψαν τα λεφτά και μου είπαν ότι καταναλώνω υπερβολικούς πόρους στο σύστημα και να πάω αλλού. Σκεπτόμουν να πάρω vps και σαν τελευταία λύση δοκίμασα την dreamhost, όπου και έμεινα. Όσες φορές χρειάστηκα βοήθεια, με το που έστελνα το e-mail, το μέγιστο μέσα στην ώρα μου είχαν απαντήσει και έλυνα το πρόβλημα μου. Τις πιο πολλές φορές έπαιρνα απάντηση σχεδόν αμέσως. Αυτά που λέει στο πακέτο ισχύουν και σου τα δίνει. Δεν ήθελα να αναφερθώ σε αυτή και να την διαφημίσω ουσιαστικά, γιατί υπάρχουν στην σελίδα εδώ επαγγελματίες έλληνες και πρέπει να δουλέψουν. Όμως δεν μου αρέσει η παραπληροφόρηση, αυτό εδώ δηλαδή:
B_Dark έγραψε:εάν είχα κριτήριο την τιμή θα έπαιρνα μια dreamhost και θα έκλαιγα τα λεφτά μου...
Εγώ είναι 3 χρόνια εκεί και δεν κλαίω την τσέπη μου όπως έκανα με άλλα πακετάκια στα ίδια λεφτά που με αφήνανε ακάλυπτο. Τώρα έχω μια βάση 200 mb και κάπου αλλού στα 20 μου είπαν ότι ξεπέρασα το όριο και μου ζήταγαν επιπλέον χρέωση. Αυτά.
με αριθμούς γινετε να μιλήσουμε?
Music is the spirit of love, happiness and life...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 17 Μαρ 2009 21:23

Με 10-15 ταυτόχρονους χρήστες θα έπρεπε οποιοσδήποτε webhost να φιλοξενεί το site σου χωρίς πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 17 Μάιος 2009 21:53

το θέμα είναι ότι άμα στην κάνουν κι αρχίσεις τότε το ψάξιμο, ψάχνεις αγχωμένος και η σωστή έρευνα γίνεται όπως και ο σωστός φόνος, με cold blood :evil:

το email δεν το χρησιμοποιώ σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης γιατί μπορεί να το δουν, μπορεί όχι, μπορεί να το μπλοκάρει ο server ως spam κλπ.

εγώ είμαι στο business unlimited στην tophost και επικοινωνώ με chat ή τηλεφωνικά. Δυο φορές χρειάστηκε και τα παιδιά ήταν εκεί. Γενικά πάντως no downtimes, ευγένεια και καλές τιμές γιατί αν ένα από τα 3 λείπει από μια εταιρεία γίνομαι έτσι: :evil:

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 18 Μάιος 2009 00:41

Simosmme έγραψε: εγώ είμαι στο business unlimited στην tophost
Τι περιορισμούς έχει αυτό το unlimited πακέτο;

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 18 Μάιος 2009 00:45

Από το site τους βλέπω:

350 GB Χώρος στο δίσκο
Απεριόριστα GB Μηνιαίο Traffic
Φιλοξενία 2 Sites με 1 Control Panel

Οπότε ο μεγάλος περιορισμός είναι ότι υποστηρίζει μέχρι 2 domains.

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 18 Μάιος 2009 00:56

CyberCr33p έγραψε:Από το site τους βλέπω:

350 GB Χώρος στο δίσκο
Απεριόριστα GB Μηνιαίο Traffic
Φιλοξενία 2 Sites με 1 Control Panel

Οπότε ο μεγάλος περιορισμός είναι ότι υποστηρίζει μέχρι 2 domains.
Πέρα από αυτά, μήπως έχει περιορισμούς και στα resources;

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 20 Μάιος 2009 01:34

Καλησπέρα,
Simosmme έγραψε:εγώ είμαι στο business unlimited στην tophost
Πρέπει να είσαι πολύ ικανοποιημένος από την συγκεκριμένη εταιρία, καθώς την διαφημίζεις (με σχεδόν πανομοιότυπο κείμενο και πάντα με link του "business unlimited" για λόγους SEO) και σε άλλα forums:

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.p ... stcount=41
http://www.adslgr.com/forum/showpost.ph ... stcount=18
http://www.adslgr.com/forum/showpost.ph ... stcount=10

Μπράβο! Μακάρι να είχαμε όλοι τόσο φανατικούς πελάτες :)
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 20 Μάιος 2009 15:53

η αλήθεια είναι ότι όταν βρίσκω κάτι αξιόπιστο το προτείνω ανεπιφύλακτα γιατί κρίνω με τη δική μου εμπειρία και μπορώ να το υπερασπιστώ. Συγνώμη αν μεροληπτώ και δεν έχω αναφερθεί στη δικιά σου εταιρεία ή κάποια άλλη αλλά δεν έτυχε ποτέ να πάρω πακέτο δικό σας. Τα δεδομένα είναι ότι είμαι στο Business, θεωρώ ότι πληρώνω λίγα για όσα έχω και τα αναφέρω όπου συμμετέχω σε συζήτηση.

Όπως κι εσύ είμαι σε όλα τα forum, γιατί είναι μέρος της δουλειάς μου να παρακολουθώ τις εξελίξεις σε όλα τα θέματα ως τεχνολογικός συντάκτης και όπως θα δεις από όλα μου τα post, τα blog κλπ έχω όντως κάποιες εμμονές.

Μεταξύ αυτών είναι οι χάρτες Destinator για GPS, η εξυπηρέτηση πελατών του ΟΤΕ, τα κινητά της HTC, το hosting της TopHost, οι δωρεάν και αξιόπιστες υπηρεσίες της Google για email, reader, analytics, ο Blogger για δωρεάν blog, το Adsense κλπ.

Θα έγραφα και τα αρνητικά αλλά δεν θα επεκταθώ με άσχετα σε αυτό το thread αν και, αφού κι εσύ είσαι σε όλα τα forum, φαντάζομαι με άλλους σκοπούς από τους δικούς μου, θα τα βρεις μόνος σου ψάχνοντας καλύτερα και γενικότερα (το hosting είναι άλλωστε ένα κομμάτι μόνο της γενικής τεχνολογικής και business ενότητας που καλύπτω).

ΥΓ. Σχετικά με το SEO που λες φαντάζομαι ότι αστιεύεσαι λέγοντας στην πράξη ότι προσπαθώ να αυξήσω (;!) την απόδοση της λέξης business unlimited (;!) της συγκεκριμένης εταιρείας σε forum με no follow tags! Όπως ίσως θα ξέρεις (αν κι εσύ δεν είναι writter) ότι το linking πάνω στη θεματολογία που αναπτύσσεις είναι ένα από τα βασικά χαρακτηριστικά του web2.0 writing.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 20 Μάιος 2009 16:09

Προσωπικά πιστεύω ότι αυτά που λες είναι αληθή.

Θα πρότεινα όμως να αναφέρεις και πόσο καιρό είσαι συνδρομητής της tophost και κάποιο ή κάποια από τα domains που φιλοξενείς αυτή τη στιγμή σε server της ώστε να μην υπάρχουν ερωτηματικά από άλλους χρήστες αυτού του forum.

Με μια γρήγορη ματιά είδα ότι όλα τα domains που έχεις στην υπογραφή σου τα έχεις καταχωρήσει μέσω της digitalbox και για hosting χρησιμοποιείς τη δωρεάν υπηρεσία του google.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 20 Μάιος 2009 16:28

Επίσης στη σελίδα σου βλέπω την υπηρεσία που παρέχεις:
- Link building & Socialization του δικτυακού τόπου σας ή της εταιρείας σας (επικοινωνία των μηνυμάτων σας σε μια σειρά από forum, blog και παραδοσιακά μέσα)
Και με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βλέπω κάποια κείμενά σου σε διάφορα blog, forum και στο e-go.gr σχετικά με την tophost.

Μετά βλέπω μια άλλη υπηρεσία που παρέχεις:
- Διαφήμιση: Μπορείτε επίσης να προβάλλετε τις διαφημίσεις σας σε ένα δίκτυο από blog με μικρό κόστος και μεγάλη απήχηση (διαφορετικά target groups – χαμηλό CPM - περισσότερα δείτε στο επίσημο site του OlaEdo Blog Network)
Και πάω και βλεπω σε site σου banner της tophost.

Οπότε περιμένω την απάντησή σου για να λύσεις αυτές τις απορίες.

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 20 Μάιος 2009 16:37

CyberCr33p άμα θες να πω στο Δημήτρη Ζησιμόπουλο που έχει αυτό το κομμάτι να σου στείλει έναν τιμοκατάλογο με τις διαφημίσεις και τα λοιπά.

Είναι προσβλητικά όσα λες. Μου έχεις στείλει ποτέ Δελτίο Τύπου σαν εταιρεία; Γράψε που αναφέρεσαι συγκεκριμένα γιατί λάσπη δεν θα δεχθώ. Όλα έχουν συγκεκριμένο τρόπο που λειτουργούν.

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 20 Μάιος 2009 16:39

τα domain της υπογραφής είναι blog και όχι site. Στην domainbox έχουν καταλήξει μόνο τα Ελληνικά, κάποια από αυτά αγοράστηκαν από άλλες εταιρείες και στη συνέχεια μεταφέρθηκαν εκεί γιατί δίνει επιλογές και ευκολίες που άλλοι δεν έχουν. (το αναφέρω αυτό και σε άλλα posts σε άλλα forum αλλά "αγνοήθηκε" η πληοροφορία. Όπως αγνοήθηκε και το χώσιμο στο godaddy που αναφέρεται σε 2 post που δίνονται παραπάνω)

Σε κάθε περίπτωση θέλετε να σας δώσω το πλήρες e-βιογραφικό μου; Σε αυτό το thread; Να γράψω όλες τις κινήσεις μου σχετικά με domain names, hosting plans που έχω τεστάρει, που έχω αγοράσει; URLs που έχω μεταφέρει; Και αυτά που έχω δημιουργήσει; Και στα site στα οποία γράφω και φιλοξενούνται σε εταιρείες hosting και τα ξέρω από μέσα; Σε άλλα που ήμουν στην ομάδα δημιουργίας τους;

Δεν κατάλαβα, δικαστήριο έχουμε άποψης και γνώμης; Και ποιοι είναι οι δικαστές; Εσείς; Οι εταιρείες hosting;!

Μια άποψη την είπα όπως δεκάδες άλλοι χρήστες, ούτε επιμένω, ούτε με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι και τι θα αγοράσουν, και φυσικά ούτε PM στέλνω με προσφορές και ψήσιμο του πελάτη που έχω μάθει ότι κάνουν "άλλοι".......

Και συγνώμη κι όλας άμα συμμετέχω και σε άλλα forum και λέω τα ίδια πράγματα, το κακό θα ήταν να λέω άλλα εδώ κι άλλα εκεί...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες