Προτάσεις για αξιόπιστο hosting

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 20 Μάιος 2009 23:49

Simosmme έγραψε:έριξα μια ματιά στο site που λες και φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το freestuff, είναι άλλο στυλ, άλλη θεματολογία και φυσικά τα reviews δεν έχουν καμία σχέση με ατάκες τύπου "εγώ αυτή χρησιμοποιώ, καλή είναι, έχουν καλό support".

επίσης όσο είδα, δεν πρόσεξα εκπροσώπους εταιρειών όπως εσύ να σχολιάζουν σε κάθε thread με το link της εταιρείας τους σε bold....

βλέπω η παρατηρητικότητά σου και τα σχόλιά σου γίνονται Σπαρτιάτικα όταν "η μπάλα παίζεται εντός έδρας".... :-)

συμφωνείς με την πρότασή μου να απαγορευτούν τα εμπορικά link κάτω από την υπογραφή;

οι moderators τι λένε;
Kάθε άνθρωπος μπορεί να κινείται σε όποιον χώρο θέλει. Η συμμετοχή επαγγελματιών στο forum ισοδυναμεί με μια βόλτα στην αγορά, όπου ο καθένας μπορεί να φορά ελεύθερα μπλουζάκι-διαφήμιση της εταιρίας του ή να μοιράζει επαγγελματικές κάρτες.
Δεν είναι αθέμιτο να παίρνει μέρος σε συζητήσεις.
Αντιθέτως η συμμετοχή επαγγελματιών του χώρου στις συζητήσεις μας είναι που κρατάει την ποιότητα, το περιεχόμενο και την επικαιρότητα στα όσα λέγονται.
Πιστεύω ότι το πρόβλημα θα ήταν αν δινόταν χωριστό βήμα σε αυτούς, σαν να φανταζόμαστε ένα συνέδριο, όπου ο ομιλητής υπερέχει στην δυνατότητα εκφοράς λόγου, σε σχέση με το ακροατήριο. Κάτι τέτοιο όμως δεν γίνεται, διατηρώντας την ισονομία και την δημοκρατικότητα.

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 20 Μάιος 2009 23:56

και σε αυτά που είπε ο EnEmE να προσθέσω ότι έχουν γίνει και διάφορες αντιπαραθέσεις εδώ μέσα κατά καιρούς με επαγγελματίες και χαρακτηριστικά να αναφέρω ένα παλικάρι από μια εκπομπή στην Θεσσαλλονίκη που τον κράξαμε, ένας τύπος, δεν θυμάμαι όνομα, σχετικός με κάτι βραβεία διαφήμισης που επίσης πήρε αρνητικά σχόλια...

Δεν νομίζω ότι έχουμε δείξει δείγματα μεροληψίας προς κάποιον επαγγελματία ή μη σε αυτό το φόρουμ...

Ίσα ίσα που νομίζω είμαστε πιό σκεπτικoί ως προς αυτούς μετά από όσα έχουν δει τα μάτια μας εδώ μέσα...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 21 Μάιος 2009 16:19

Καλησπέρα,
Simosmme έγραψε:ο gvard που είναι; να μας πει κι εκείνος τη γνώμη του...

πέταξε την ειρωνεία του κι εξαφανίστηκε....

γιατί έχει και το λογότυπο της εταιρείας του σαν φωτογραφία.... χώρια το link...
Εδώ είναι ο gvard, μόλις τελείωσε με μια αναβάθμιση που έκανε και μπήκε να χαζέψει. Εγώ δεν το είπα ειρωνικά, πραγματικά είπα μπράβο που έχουν φανατικό πελάτη και μακάρι να είχα και εγώ τόσο φανατικούς πελάτες! Μέχρι και χαμόγελο έβαλα, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι το είπα ειρωνικά;
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 21 Μάιος 2009 16:23

Καλησπέρα,

Σχετικά με τις υπογραφές που αναφέρεις να αφαιρεθούν, στο Freestuff δεν απαγορεύεται κάτι τέτοιο. Να είσαι σίγουρος πως όλες οι υπογραφές μου είναι πάντα σύμφωνα με τους κανονισμούς του εκάστοτε forum. Να φανταστώ οτι θα σε πείραζε αν έβαζα σαν υπογραφή το www.obsoletehosting.gr ;
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

stavroch

Δημοσίευση από stavroch » 31 Αύγ 2010 01:19

Νομίζω πως το post αυτό έχει ξεφύγει λίγο από τον αρχικό του στόχο.
Θα ήθελα να προσθέσω σε εμάς όλους που ψάχνουμε μια καλή εταιρεία για hosting των site μας και το ρητό "ό,τι πληρώσεις παίρνεις". Προσωπικά για μένα το support και οι όροι χρήσεις της υπηρεσίας αυτής είναι πολύ σημαντικοί να υπάρχουν.
Επίσης να προτείνουμε εταιρείες του εξωτερικού και με server στο εξωτερικό (αν και δε νομίζω πως ανήκει σε αυτό το post); Προσωπικά πριν 5 χρόνια περίπου συνεργαζόμουν με την 3ix.com και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης