ECDL It concepts

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
majuranus
Επικοινωνία:

ECDL It concepts

Δημοσίευση από majuranus » 20 Αύγ 2008 01:31

Έχει και quiz και τισ βασικές έννοιες πληροφορικής για το ecdl με τις σχετικές διαφημίσεις από κάτω.. ;) θα μου άρεσε να πείτε την γνώμη σας για το χρηστικό της υπόθεσης

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

ECDL It concepts

Δημοσίευση από EneMe » 21 Αύγ 2008 18:22

Mιας κι ασχολείσαι, δεν θα ήταν χρήσιμο να κάνεις ένα θεματάκι για την δομή του ecdl?

Oι περισσότεροι λένε "έχω το ecdl"!
Πόσοι από αυτούς ξέρουν ότι το ecdl δεν είναι μόνο οι 6-7 ενότητες που "κυκλοφορούν" στα φροντιστήρια;

Μια ανάλυση και ταυτόχρονα ενημέρωση για τα ανώτερα επίπεδα ecdl θα ήταν χρήσιμη πιστεύω!

Αληθινό παράδειγμα:
2 φίλοι συζητούν για το ecdl cad και το κατά πόσο είναι χρήσιμο. Ξαφνικά πετάγεται μια κοπελιά απότην άλλη άκρη της παρέας κι απλά έχοντας "πιάσει" μόνο την λέξη "ecdl" λέει: Α, εγώ το έχω πάρει όλο το ecdl, πήγα στο ΧΧΧ φροντιστήριο κι έδωσα ΧΧΧ ευρώ!

Τι να της πεις τώρα;

Άβαταρ μέλους
majuranus
Επικοινωνία:

ECDL It concepts

Δημοσίευση από majuranus » 21 Αύγ 2008 22:45

Σωστό αλλά να πω την αλήθεια δεν θέλω να παίξω τον ρόλο του διαφωτιστή, απλά στόχος μου είναι ένα μικρό βοήθημα για την ενότητα της θεωρίας (με το αζημίωτο φυσικά και αναφέρομαι στις διαφημίσεις). Δουλέυω σε σχολή πληροφορικής και ξέρω πως το επίπεδο μερικές φορές είναι χαμηλό δεν φταίνε οι μαθητές ούτε ο τρόπος λειτουργίας. Φταίει το σύστημα που αναγκάζει τον κόσμο να μαθαίνει πράγματα που δεν του χρειάζονται σε ελάχιστο χρονικό διάστημα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος majuranus την 31 Ιαν 2009 13:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

dimijo

ECDL It concepts

Δημοσίευση από dimijo » 30 Ιαν 2009 20:08

Ο EneMe έχει δίκιο. Καλό θα ήταν να διαφωτίσουμε λίγο τον κόσμο στο τι είναι το ECDL, και όχι να τους κοροιδεύουμε. Ίσως αν είχε εξηγήσει ο majuranus στον κόσμο καλύτερα τι είναι τo ECDL στη σχολή του να μην άκουγε τόσο κουφά πράγματα. Σόρι αλλά μου τι δίνει όταν ακούω να γελάνε με ανθρώπους που κατ εμάς που είμαστε μέσα στα πράγματα τα θεωρούμε "κουφα".

Λοιπόν είμαι στη διάθεση οποιουδήποτε να ρωτήσει ότι θέλει, και πολύ ευχαρίστως να στείλω ότι βοηθήματα χρειαστεί για τις εξετάσεις του.

Κάνω 10 χρόνια αυτή τη δουλειά και σέβομαι την ανάγκη όλων να προχωρήσουν μπροστά. Δεν είναι όλα για τα λεφτά.

Άβαταρ μέλους
majuranus
Επικοινωνία:

ECDL It concepts

Δημοσίευση από majuranus » 30 Ιαν 2009 22:51

Για άλλη μια φορά κάνεις λάθος αλλά δεν θα μπω στο τριπάκι να διαφωνήσουμε και καταλαβαίνεις γιατί...
Όταν καταλάβεις για ποιο λόγο παίρνει το πιστοποιητικό ο κόσμος θα καταλάβεις ότι αυτό που μετράει είναι να έχει ο άλλος το χαρτί για να μπορεί να παίρνει μέρος σε προκυρήξεις.
Εσυ που είσαι μέσα στα πράγματα καταλαβαίνεις τη διαφορά...

και ναι, είναι όλα για τα λεφτά γιατί δεν έχω δει κανέναν μας να μοιράζει τη γνώση του τσάμπα... ούτε τα προγράμματά του και ότι κάνει για να προχωρήσει ο άλλος μπροστά

Άβαταρ μέλους
denny

ECDL It concepts

Δημοσίευση από denny » 31 Ιαν 2009 11:55

majuranus έγραψε:Για άλλη μια φορά κάνεις λάθος αλλά δεν θα μπω στο τριπάκι να διαφωνήσουμε και καταλαβαίνεις γιατί...
Όταν καταλάβεις για ποιο λόγο παίρνει το πιστοποιητικό ο κόσμος θα καταλάβεις ότι αυτό που μετράει είναι να έχει ο άλλος το χαρτί για να μπορεί να παίρνει μέρος σε προκυρήξεις.
Εσυ που είσαι μέσα στα πράγματα καταλαβαίνεις τη διαφορά...

και ναι, είναι όλα για τα λεφτά γιατί δεν έχω δει κανέναν μας να μοιράζει τη γνώση του τσάμπα... ούτε τα προγράμματά του και ότι κάνει για να προχωρήσει ο άλλος μπροστά
δεν θα διαφωνήσω γιατί είναι η άποψη σου. Απλά λυπάμαι τους ανθρώπους που σε εμπιστεύονται να μάθουν...γιατί ξέρεις υπάρχουν και αυτοί...

Άβαταρ μέλους
majuranus
Επικοινωνία:

ECDL It concepts

Δημοσίευση από majuranus » 31 Ιαν 2009 12:09

εντάξει Δήμητρα ότι πεις...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες