Προβλημα με Καρτα Γραφικων

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
BobirasGr4

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 23 Αύγ 2008 19:58

Γεια σας,παιδια εχω ενα μεγαλο προβλημα με την καρτα γραφικων μου.Εχω κανει install απο το CD,γενικα τα γραφικα ειναι καλα,αλλα οταν μπαινω σε καποιο Game τα γραφικα ειναι ΧΑΛΙΑ.Προσπαθησα να κατεβασω τα last Driver αλλα μ λεει οτι(Η εγκατασταση δεν βρηκε καποιο προγραμμα οδηγησης που να ειναι συμβατο με το τρεχον υλικο σας ή με το τρεχον λειτουργικο σας συστημα.Η εγκατασταση τωρα θα τερματιστει).Εχω κατεβασει το Catalyst μηπως γινει τπτ,αλλα και παλι ΤΠΤ.

παρακαλω οποιος ξερει να με πει xD

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 23 Αύγ 2008 20:08

Δεν μας λες λεπτομέριες πάντως. Σε ποιό παιχνίδι τα γραφικά είναι χάλια - σε όλα ή μόνο σε ένα;

(Και το Call of duty 4 τα γραφικά μου είναι χάλια επειδή έχει κάνει autoscan και βλέπει οτι το σύστημα δεν το σηκώνει, οπότε τα βάζει όλα στο minimum)

Το μύνημα που έβγαλε είναι επειδή δεν κατέβασες τους σωστούς drivers. Τι windows έχεις και στα πόσα bit (32 ή 64);

Γενικώς από εδώ κάνεις download τους drivers της Ati http://ati.amd.com/support/driver.html.
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

BobirasGr4

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 23 Αύγ 2008 20:19

Σε ολα τα παιχνιδια
Εχω XP στα 32bit
Απο εκει εχω κατεβασει τα Drivers,αλλα τπτ

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 23 Αύγ 2008 20:21

Τώρα πρόσεξα ότι η κάρτα σου βγαίνει σε 2 εκδόσεις (PCI-E και AGP). Να φανταστώ ότι έχεις την έκδοση AGP... To site της Ati έχει μόνο (προς το παρών) την έκδοση PCI-E για drivers. Επομένως πήγαινε στο site http://www.sapphiretech.com/us/support/drivers.php
Η πειρατεία πράγματι σκοτώνει την μουσική. Όμως η προχειρότητα των στοιχουργών/συνθετών την κατακρεουργεί...

BobirasGr4

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 23 Αύγ 2008 20:27

ναι AGP εχω αλλα και σε αυτο το site το ιδιο με λεει

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 23 Αύγ 2008 20:44

Μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό, κάτι λάθος κάνεις. Πάμε 1-1 τα βήματα.
1) http://www.sapphiretech.com/us/support/drivers.php
2) επιλέγεις στα κουτάκια VGA -> SAPPHIRE HD 2600 series -> SAPPHIRE HD 2600PRO
3) Πατάς "Download the driver"

Ωραία ως εδώ.

Επειδή έχει μόνο για 64 bit XP, πατάς "Αrchive Drivers".

Στην συνέχεια σου βγάζει μια λίστα ολόκληρη για drivers windows 32 bit. Στην συνέχεια κατεβάζεις το "Catalyst 8.7 Windows XP (32-bit)".

Άμα έκανες αυτά τα βήματα και τζίφος τότε χρειάζεται να κάνεις uninstall το προηγούμενο catalyst (+drivers) μέσα απο το πίνακα ελέγχου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DARK_GENESIS την 23 Αύγ 2008 20:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
DARK_GENESIS

Δημοσίευση από DARK_GENESIS » 23 Αύγ 2008 20:47

Αντί να κατεβάσεις το "Catalyst 8.7 Windows XP (32-bit)", δοκίμασε το "Catalyst 8.7 HOTFIX for HD2K/HD3k AGP cards and WinXP 32-bit (if problems occur by using AGP cards)"

BobirasGr4

Δημοσίευση από BobirasGr4 » 23 Αύγ 2008 21:45

Thanks file.ola einai ok

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες