Naruto fans

Σχετικά με τις αγαπημένες μας σειρές στην τηλεόραση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Naruto fans

Δημοσίευση από patriot » 28 Μαρ 2009 17:26

GeoStuff έγραψε:Όχι ρε Patriot...

Το Naruto έχει και μια ιστορία από πίσω να σε κρατάει... Εγώ γουστάρω να δω τι θα γίνει στο τέλος μεταξύ Uchika και Konoha...

Έχει και διάφορα άλλα σκηνικά εκτός από ξύλο...

Το Bleach από την άλλη είναι μόνο ξύλο και από ιστορία λίγα πράγματα...
Ναι βρε Geostuff... Και εγώ γουστάρω να δω τι θα γίνει ειδικά με δαύτους... Για την ακρίβεια αυτό ίσως να είναι το μόνο που με κρατάει ακόμα στην σειρά.... Αυτό και ότι έχει κάποια άλλα πράγματα (όπως είπες) τα οποία όμως είναι κλασσικά, δηλ συνηθισμένα... ποιος θα το φανταζόταν ότι θα έφτανα στο σημείο να χαρώ που θα έβλεπα τις απλές καθημερινές σκηνές όπως π.χ τον Naruto να τρώει στο Ichiraku? Τα συνηθισμένα όμως τα βαριέσαι ακριβώς επειδή είναι... συνηθισμένα!! :lol:

Αυτό το Uchiha vs Konoha και κυρίως αν ο Sasuke θα επιθετεί στον Naruto ως τσιράκι του Orochimaru ή από μόνος του... είναι το μοναδικό που με ενδιαφέρει αυτήν την στιγμή... Αλλά βαρέθηκα την κοιλιά που κάνει το έργο... ξεκινάμε για έναν προορισμό και σκεφτόμαστε να κάνουμε μια στασή κάπου στην μέση να ξεκουραστούμε.... όταν όμως οι στάσεις γίνονται πολλές τότε χάνεις τα αυγά και τα πασχάλια... ΠΟΣΕΣ μάχες έχουν γίνει εντωμεταξύ; Έχω χάσει τον λογαριασμό...

ΤΕΣΣΕΡΑ χρόνια περιμένω να δω την συνέχεια (άρχισα να βλέπω Naruto από το 1ο επεισόδιο) και ακόμα τίποτα... θυμάμαι ένα σχόλιο που είχε πει κάποιος κάποτε σε άλλο anime forum για τον Orochimaru: θα τους πάρει καιρό να τον ξεφορτωθούν... Ε, ΠΟΣΟ καιρό ποια; Η υπόθεση έχει αρχίσει να χάνεται κάπου στα βάθη των αιώνων!! Όχι ότι οι μάχες δεν είναι καλές (π.χ η μάχη Tsunade / Jiraya / Orochimaru, τότε που ο Naruto πρωτο έκανε Rasengan ήταν όλα τα λεφτά!!) αλλά είπαμε....

Δεν ξέρω ίσως φταίνε και τα fillers. Πόσα βάλανε μεταξυ Naruto και shippuden; Έχασα τον λογαριασμό.... πρέπει να ήταν γύρω στα 80!!! 80 επεισόδια fillers -δηλ από ένα την εβδομάδα = 80 εβδομάδες δηλ 15 μήνες περίπου- ΑΧΡΗΣΤΑ επεισόδια για να δούμε την ρημάδα την συνέχεια!! Και από τότε; 100 περίπου επεισόδια και συνέχεια μηδεν!! Έλεος δηλ....

Καλά αν ήξερες με τι ενθουσιασμό το έβλεπα στην αρχή.... Έχει ιδέα τι πάει αν πει "φανατικός";... Ε, κάπως έτσι!! Για να φτάσει λοιπόν κάποιος σαν και εμένα να μην έχει όρεξη να δει ποια... φαντάζεσαι.....

Όσο για το Bleach... για μένα τελείωσε κάπου στο επεισόδιο 65 όταν δηλ τελείωσε η σωτηρία της Rukia. Από κει και πέρα δεν μου τράβηξε καν την προσοχή... Ούτε Vizards ούτε Arancars ούτε τίποτα...

Τώρα ψάχνω έργα που να έχουν βαθύτερο νόημα. Όπως το "Jungle wa Itsumo Hale nochi Guu" που έχει μέσα τρελό γέλιο αλλά ένα πολύ βαθύ οικογενειακό νόημα... ( Αλήθεια... εσύ το ξέρεις αυτό το anime; Το έχει δει; Αν ναι σου άρεσε;)

ΥΓ: Όπως και ο Aflex, έτσι και εγώ βλέπω μόνο το anime. Έχω ένα σύστημα βλέπεις στο τι θα δω και δε το αλλάζω... Αν θες στο λέω...
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Naruto fans

Δημοσίευση από GeoStuff » 28 Μαρ 2009 17:37

Αυτή είναι η βασική μας διαφορά τότε...

Εγώ απλά ΔΕΝ βλέπω τα anime... όταν τα fillerάκια είχαν κάνει όργια εγώ ήμουν ήδη 2 χρόνια μπροστά με τα manga :D

Αν δεν έχεις διαβάσει τα manga καταλαβαίνω την αγανάκτηση, το anime είναι μια τεράστια κοιλιά και το Naruto το παράτησα όταν έφυγε ο Jiraya με τον Naruto για προπόνηση... Όταν δλδ τελείωσε επίσημα και το κανονικό Naruto...

Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχουν αφήσει απ' έξω οι λαλάκες στο anime... Χάνεις σου λέω...

Το anime είναι χάλια!!!

Μπορώ να σου πώ όλοι την ιστορία που έχεις χάσει, αν σκεφτείς ότι το anime είναι τώρα 150 τεύχη πίσω!!! Ποιός Orochimaru??? :D

Και τα filler καλά κρατούν!!!
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Aflex

Naruto fans

Δημοσίευση από Aflex » 28 Μαρ 2009 20:12

ΥΓ: Όπως και ο Aflex, έτσι και εγώ βλέπω μόνο το anime. Έχω ένα σύστημα βλέπεις στο τι θα δω και δε το αλλάζω... Αν θες στο λέω...
Για λέγε, για λέγε!... :P
Είμαι όλος αυτιά !!!

Άβαταρ μέλους
ksarm

Naruto fans

Δημοσίευση από ksarm » 28 Μαρ 2009 22:53

orichimaru?? Πωωω τι μου θύμησες τώρα.......

Ti rashen shuriken και τι sage mode να σου πει ο geostuff και τι να αφήσει απ'έξω...

χέστο ρε το anime, πολύ απλά ΔΕΝ ΛΕΕΙ. Manga κι άγιος ο θεός!!!!

Άβαταρ μέλους
Aflex

Naruto fans

Δημοσίευση από Aflex » 04 Απρ 2009 13:15

Πάλι διπλό ep... Άντε άλλη μια βδομάδα waiting...

Και στο bleach τρέχει filler-period πριν δείξει την καλύτερη μάχη που έγινε ποτέ.

Ουφ... Παλιο-άνοιξη :P

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Naruto fans

Δημοσίευση από GeoStuff » 04 Απρ 2009 13:30

Aflex έγραψε:Πάλι διπλό ep... Άντε άλλη μια βδομάδα waiting...

Και στο bleach τρέχει filler-period πριν δείξει την καλύτερη μάχη που έγινε ποτέ.

Ουφ... Παλιο-άνοιξη :P
Την καλύτερη μάχη δεν θα την δεις τώρα στο Bleach...

Είναι πολύ μακρυά ακόμα και είναι αυτή που γίνεται τώρα στο manga...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
Aflex

Naruto fans

Δημοσίευση από Aflex » 04 Απρ 2009 15:25

Εντάξει βρε συ! Δε χρειάζεται συνέχεια να μου κοπανάς πως στο manga έχετε πολύ καλύτερες φάσεις!..

:P :P :P

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Naruto fans

Δημοσίευση από GeoStuff » 04 Απρ 2009 15:42

Aflex έγραψε:Εντάξει βρε συ! Δε χρειάζεται συνέχεια να μου κοπανάς πως στο manga έχετε πολύ καλύτερες φάσεις!..

:P :P :P
Που να δεις τι έγινε στο καινούργιο Naruto...

Πωωωωωωω... Πάω να το ξαναδιαβάσω...

Χαχαχαχα...

Άβαταρ μέλους
ksarm

Naruto fans

Δημοσίευση από ksarm » 04 Απρ 2009 20:28

GeoStuff έγραψε: Που να δεις τι έγινε στο καινούργιο Naruto...

Πωωωωωωω... Πάω να το ξαναδιαβάσω...

Χαχαχαχα...
απίστευτο!!!! Αλλά το καλό (δηλαδή να μάθει να χρησιμοποιεί τo chakra του kyubi) δεν έγινε ακόμη!

Μιλάμε ο Ναρούτο είναι μεγάλο αλάνι!

Άβαταρ μέλους
Aflex

Naruto fans

Δημοσίευση από Aflex » 05 Απρ 2009 22:31

Εμείς προς το παρόν αρκούμαστε στο να βλέπουμε τον naruto να κάνει αυτό το wind-shuriken και τα kagebushin-no-jutsu.

Υπομονή...Ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου :P

audrey

Naruto fans

Δημοσίευση από audrey » 20 Απρ 2009 13:01

geia sas...eimai kapws kainourgia sto naruto k exw berdeftei lg...posa fillers yparxoun sto shippuden??(skopevw na arxisw na ta vlepw apo dw kai pera).logw tou oti dn borw na diavazw ta manga,parakolou8w to anime omws 8a i8ela na 3erw poia einai ta af8entika episodia kai poso exoun pareklinei apo thn kanonikh istoria...thanks! xD

Άβαταρ μέλους
Aflex

Naruto fans

Δημοσίευση από Aflex » 20 Απρ 2009 16:48

Καταρχάς, εκτός από fillers στο shippuuden λείπουν πολλά κομμάτια από το manga.

Όταν λες σκοπεύεις να τα βλέπεις από εδώ και πέρα, αναφέρεσαι γενικά στην σειρά ή ενδιαφέρεσαι μόνο για τα fillers :O

ΥΓ. Άντε να μεγαλώνει το fanclub :) !!

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Naruto fans

Δημοσίευση από GeoStuff » 20 Απρ 2009 17:11

Στο shippuuden δεν έχουν παρεκλίνει από την ιστορία...

Απλά έπαψαν να την ακολουθούν!!! Χαχαχαχα...

Όλα άσχετα είναι από ένα επεισόδειο και μετά... Νομίζω κάπου στο 90 ξεκίνησε το μπάχαλο...

Ούτε καν η μάχη του Kakashi με τον Kazuzu δεν είναι σωστή!!!

Τίποτα... χάλι μαύρο και απογοήτευση!

Τα filler σκοτώνουν τον έρωτα...

audrey

Naruto fans

Δημοσίευση από audrey » 20 Απρ 2009 18:32

oxi dn endiaferomai katholou gia ta fillers,isa-isa na ta apofygw 8elw!!kai sth seira naruto dn eida kanena apo afta sxedon...popo krima kai mou arese poly to anime...prepei dld na arxisw na diavazw ta manga an 8elw na parakolou8w th fysikh ekseliksi ths istorias naruto??dn aksizei na parakolou8isw ta shippuden??

Άβαταρ μέλους
ksarm

Naruto fans

Δημοσίευση από ksarm » 20 Απρ 2009 23:10

δυστυχώς όχι (IMHO)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεόραση - Σειρές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες