αντιγραφη site?

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
htdawg

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από htdawg » 29 Αύγ 2008 10:49

update!!

των κατεβασανε!!! προς το παρων...

μεχρι να αντιγραψει το δικο σας το σιτε :evil:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος htdawg την 29 Αύγ 2008 12:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

geosearch

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από geosearch » 29 Αύγ 2008 11:27

nai to eidame. alla re file akoma exo thn aporia pos to entopises to site? leitourgouse kaito to domain xereis? alla o tipos kai allo site ean den antigrapsi, apo ti stigmh pou thelei na ftiaxei enan katalogo yparxoyn xiliades alloi sto internet, mporei na parei ligo apo edo ligo apo ekei. :) :) :) einai ayto paranomo re paides... poios xerei e?

Άβαταρ μέλους
htdawg

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από htdawg » 29 Αύγ 2008 11:43

το ειδα απο τα στατισικα μου αφου ειχε αφησει το κωδικα απο τα στατιστικα μου στις σελιδες του. δεν ειναι παρανομο να παιρνεις ideas απο αλλα site αλλα να το κανει πιστο αντιγραφο!!!!??? αμα ειναι ετσι θα παω και εγω να αντιγραψω τα δικα του και να τα ανεβασω σε κανα free host τοτε...

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από Garakatsamol » 29 Αύγ 2008 13:06

Δυστυχώς με αυτά που βλέπουμε κάθε μέρα έχουμε γίνει πολύ δύσπιστοι και θα πω αυτό που μου έρχεται τώρα εμένα στο μυαλό μου. Μπας και είναι και τα 2 δικά σου και κυνηγάς κάνα κλικ? Γιατί εδώ θες να κάνεις migration σε άλλο server και το σκέφτεσαι. Τώρα να μπει ο άλλος στη διαδικασία να χακέψει το server σου για να αντιγράψει μια σελίδα που μπορούσε να την κάνει και μόνος του πιο εύκολα... ξέρω γω, πολλά δε μου κολλάνε.
Μπορεί να λέω και βλακείες αλλά είπαμε, έχουμε γίνει πολύ επιφυλακτικοί πλέον με τόσο spam που πέφτει

Άβαταρ μέλους
htdawg

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από htdawg » 29 Αύγ 2008 13:26

κανε ενα whois στα domain. different names different hosts, δεν πασχω απο traffic (δεν θα επεφτα τοσο χαμηλα για μερικα κλικ). απλως ειναι το γαμωτο γιατι να το κανει. και δεν εχει νοημα να κανω αντιγραφο του site μου (βλεπε. duplicate content = bad for google)

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από Garakatsamol » 29 Αύγ 2008 13:35

το να έχεις 2 διαφορετικά accounts δεν είναι και τόσο δύσκολο και έχουμε δει και χειρότερα για μερικά κλικ, αλλά τέλος πάντων δε θέλω να σε αμφισβητώ απλώς πολλά μου φαίνονται παράλογα σ'αυτή την ιστορία

Άβαταρ μέλους
htdawg

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από htdawg » 29 Αύγ 2008 13:44

σαν τι σου φαινετε παραλογο? ειναι ξεκαθαρο το θεμα, με αντεγραψε, τον κατεβασαν
simple as that

οσο για το
Γιατί εδώ θες να κάνεις migration σε άλλο server και το σκέφτεσαι.
δεν ειπα κατι τετοιο.

εαν ηθελα κλικς μπορουσα να το κανω ποστ στο "Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου..."

εαν ηταν το δικο σου το σιτε που αντεγραψε τι θα εκανες???
θα ελεγες δεν πειραζει??
δεν νομιζω..

anyway case closed.

p.s και στο κατω κατω ζητησα μια βοηθεια και γνωμες ρε παιδια

τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση
τελος παντων, το εχει παθει κανεις αλλος αυτο??

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από Figaro » 29 Αύγ 2008 15:10

Nai to epatha egw .. arketes fores.

I moni lisi einai na stelneis email stis etairies pou kanoun hosting kai na parakalas na min einai etairia apo kamia Kina i Tailandi (oute pou tha tous niaksei na ta katevasoun).

Later edit.
An i etairia den dwsei simasia sto email sou.. mporeis na stileis kai sto datacenter pou filoksenei to server.
Den mporoun na kanoun para pola (diskolo na katevasoun site pou einai hosted se reseller tous).. apla isws piesoun ligo ti katastash.

Άβαταρ μέλους
htdawg

αντιγραφη site?

Δημοσίευση από htdawg » 29 Αύγ 2008 15:16

thanks for the support figaro :)
ευτυχως το email που εστειλα στο hosting του απεδωσε και των κατεβασαν. μεχρι να βρει αλλου να το κανει host :(

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης