Ιδέες για τοπικές ιστοσελίδες

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
gastou

Δημοσίευση από gastou » 01 Σεπ 2008 21:19

Καλησπέρα! Τι ιδέες έχετε να προτείνετε για κατασκευή ιστοσελίδων οι οποίες απευθύνονται σε κοινό επαρχιακών πόλεων ή χωριών? Απο τις οποίες βέβαια να βγάζεις και ένα χαρτζιλίκι... :roll:

Εαν έχετε κάνει ήδη δικές σας ιστοσελίδες για τον τόπο σας, θα με ενδιέφερε πολύ να δω τις δουλειές σας, και βέβαια να συζητήσουμε και για νέες ιδέες τις οποίες θα μπορούσε να υλοποιήσει ο καθένας για τον τόπο του.

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 02 Σεπ 2008 01:24

gastou έγραψε:Καλησπέρα! Τι ιδέες έχετε να προτείνετε για κατασκευή ιστοσελίδων οι οποίες απευθύνονται σε κοινό επαρχιακών πόλεων ή χωριών? Απο τις οποίες βέβαια να βγάζεις και ένα χαρτζιλίκι... :roll:

Εαν έχετε κάνει ήδη δικές σας ιστοσελίδες για τον τόπο σας, θα με ενδιέφερε πολύ να δω τις δουλειές σας, και βέβαια να συζητήσουμε και για νέες ιδέες τις οποίες θα μπορούσε να υλοποιήσει ο καθένας για τον τόπο του.
Γεια χαρά.
Εγώ έχω κάνει 3 σελίδες σχετικές με Πλωμάρι είναι : www.agiosisidoros.com , www.plomarion.com , www.plomaricity.gr
Δεν είμαι επαγγελματίας αλλα ίσως μπορείς να πάρεις μερικές ιδέες.

epiplodesing
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από epiplodesing » 02 Σεπ 2008 02:19

για να βγαλεις εστω και το χαρτζιλικη σου,η και τον κοπο σου για την δημιουργια του site
ενας ειναι ο τροπος πουλα προιοντα......

παρε μια ματια απο τα δικα μου eshop.....http://www.elisto.gr
http://kourelias.freegr.eu

αν θελεις προιοντα,απο το elisto...μπορουμε να συνεργαστουμε

gastou

Δημοσίευση από gastou » 03 Σεπ 2008 00:28

Πολύ καλή δουλειά takis1985 με πολύ ενδιαφέρον. Όταν θα έχω περισσότερο χρόνο, δηλ. σ/κ θα τα μελετήσω καλύτερα. Από εκεί και πέρα έχω μια ερώτηση να σου κάνω, τις διαφημίσεις τις βρήκες μόνος σου ή σε προσεγγίσαν οι ενδιαφερόμενοι?

Φίλε epiplodesign, πολύ ωραίες οι ιστοσελίδες σου, αλλά είναι λίγο ρίσκο και νομίζω πως θέλουν περισσότερη δουλεία και ίσως έναν υπάλληλο, βέβαια φαντάζομαι πως τα βγάζεις αλλά εγώ θέλω να έχω μια δυο ιστοσελίδες και να ασχολούμε με αυτές μια ή δυο ώρες την ημέρα, κυρίως για hobby αλλά να δικαιολογώ και το μεροκάματό μου :roll: Βέβαια, σε περίπτωση που δεν ισχύει κάτι τέτοι τότε ευχαρίστως να το συζητήσουμε (π.χ. πως έφτιαξες πελατολόγιο, εαν έκανες έναρξη στην εφορία κτλ...)

Άβαταρ μέλους
mike78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mike78 » 03 Σεπ 2008 00:36

Φίλε μου ωραία η σελίδα σου.Έχω αγοράσει χώρο (300gb) για να κάνω e-shop αλλά δεν βρίσκω ενα καλό πρόγραμμα με εύκολο κοντρόλ πάνελ.έχεις κάτι στα υπόψιν σου? ευχαριστώ προκαταβολικά

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Σεπ 2008 02:21

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

epiplodesing
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από epiplodesing » 03 Σεπ 2008 16:55

δεν χρειαζονται λεφτα για την προμηθεια,πχ θες να πουλας καλλυντικα,σαμπουαν απορρυπαντικα κ.α σε ολη την ελλαδα,μονο με ηλεκτρονικο καταστημα μπορεις να τα καταφερεις
-μπορω να σε βοηθησω με την προμηθεια
σου την αγοραζω εγω...φτιαχνεις το eshop εσυ και ειμαι σιγουρος οτι θα πουλησεις χωρις να χαλασεις ευρω

τα προιοντα ειναι στο http://www.elisto.gr μπες και δες αν θες.....

Άβαταρ μέλους
mike78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mike78 » 03 Σεπ 2008 22:32

καλύτερα κανένα βιβλίο έχεις να μου προτείνεις στα ελληνικά?

gastou

Δημοσίευση από gastou » 03 Σεπ 2008 23:14

cordis ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, αν και το πρόβλημά μου δεν είναι και τόσο στην κατασκευή του e-shop, όσο στην ιδέα του τι να περιέχει.!!

epiplodesign θα μου δωσεις λίγο χρόνο να το μελετήσω γιατί καθημερινές δεν έχω καθόλου χρόνο να το μελετήσω, το σαββατοκύριακο θα αφοσιωθώ σε όσα μου έχετε υποδείξει.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Σεπ 2008 23:45

Λίγο αστείο μου φαίνεται, πάντως, να θέλεις να φτιάξεις ένα κατάστημα, αλλά να μη ξέρεις τι να βάλεις μέσα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

gastou

Δημοσίευση από gastou » 03 Σεπ 2008 23:53

Όχι, όχι, μάλλον δεν με κατάλαβες, το θέμα που παραθέτω είναι γενικώς ιδέες για ιστοσελίδες και όχι για e-shop, αλλά οτιδήποτε.

Απλώς θέλω να δω τι είναι αυτό που θα μου κινήσει το ενδιαφέρον περισσότερο ώστε να φτιάξω κάτι παρόμοιο και κυρίως να μου αρέσει να ασχολούμε με αυτό που θα φτιάξω.

Τέλος, αν φτιάξω τελικά κάτι, θα ήθελα αυτό να μου αφήνει κάποια χρήματα, όχι πολλά, τα λειτουργικά του και κανά χαρτζιλίκι έτσι για το γαμώτο.

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 04 Σεπ 2008 00:26

cordis έγραψε:Λίγο αστείο μου φαίνεται, πάντως, να θέλεις να φτιάξεις ένα κατάστημα, αλλά να μη ξέρεις τι να βάλεις μέσα.
Εγώ πάλι δεν ξέρω πως θα βρω προμηθευτές :hammer:

Sorry για το offtopic :oops:

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Σεπ 2008 00:39

Κάνε ένα blog, όλα βγάζουν τα έξοδά τους.
- follow me @twitter

gastou

Δημοσίευση από gastou » 04 Σεπ 2008 00:44

Ναι, αλλά με τι περιεχόμενο?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Σεπ 2008 01:09

τι ενδιαφέροντα και χόμπι έχεις;
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες