Ο Connor Φευγει αυριο..

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από DGeorge » 05 Σεπ 2008 09:37

Alice_Cooper έγραψε:Connor allakse ligo thn ypografh ...
kane tin "I'm the P Α Ι Ν . ."
kai partous olous svarna....

mhn masas :)
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Παναγιώταρε, περιττό να σου πω ότι /και πόσο συμφωνώ με τον @Alice_Cooper :)
Θα βρεθεί σίγουρα κι η ευκαιρία σου, να τους δείξεις τι σημαίνει 'Φάρα Mac Leod'!
"Without any mercy!!! :evil: :evil: :evil:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από Sheena » 08 Σεπ 2008 03:21

Μερικοί άνθρωποι γκρινιάζουν για ό,τι τους συμβαίνει, αντί να κάνουν κάτι γι' αυτό. Είσαι ένας από αυτούς; :roll:

Άντε, βρε μην μασάς. Θα τα καταφέρεις μια χαρά. :D
Παντού μπορείς να ζήσεις, αρκεί να θέλεις. Ζήσε την ζωή. Μέσα από τις εμπειρίες μαθαίνεται. Αλλιώς κάτσε να φυτοζωάς ή να μουχλιάζεις στα ίδια και τα ίδια. ;)
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 08 Σεπ 2008 08:25

Μερικοί άνθρωποι γκρινιάζουν για ό,τι τους συμβαίνει, αντί να κάνουν κάτι γι' αυτό. Είσαι ένας από αυτούς;
Τι να σε πω. Απο τι φαινεται μαλλον. Εχω την τάση να τα βλέπω όλα μαυρα!
:(
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από fiskilis » 08 Σεπ 2008 08:37

Kαι ομως αν το καλοσκεφτεις το Μαυρο εχει την γοητεια του !!!

Αντε ρε καλη αρχη για πες μας αρχισε η δουλεια ?
πως ειναι εκει ?

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από DGeorge » 08 Σεπ 2008 10:59

Καλημέρα Παναγιώτη
fiskilis έγραψε:Kαι ομως αν το καλοσκεφτεις το Μαυρο εχει την γοητεια του !!!
Σου 'φτιάχνει' και μια σιλουέτα...!! :D
Sheena έγραψε:Άντε, βρε μην μασάς. Θα τα καταφέρεις μια χαρά.:D
Παντού μπορείς να ζήσεις, αρκεί να θέλεις. Ζήσε την ζωή. Μέσα από τις εμπειρίες μαθαίνεται. Αλλιώς κάτσε να φυτοζωάς ή να μουχλιάζεις στα ίδια και τα ίδια. :wink:
Προσπάθησε, όσο μπορείς, ν'αντισταθείς σε ανασφάλειες, φόβους, και αρνητικές σκέψεις.
Στην αρχή θα είναι πολύ δύσκολο. Αλλά αν δεν τα παρατήσεις, και συνεχίσεις ν'αντιστέκεσαι, θα γίνεται διαρκώς κι ευκολότερο... Όπως ακριβώς και με τη σωματική άσκηση :wink:
Αυτό είναι ψυχική-ψυχολογική άσκηση. :)
Θα δεις, μέρα με την ημέρα, ότι θ'αντέχεις περισσότερο (και περισσότερα).
Ένα καλό κολπάκι, είναι -στην αρχή- να πιέσεις τον εαυτό σου να σκέφτεσαι όμορφες στιγμές/εικόνες από τη ζωή σου (Δεν μπορεί να μην υπάρχουν τέτοια πράγματα!!!), όταν η θλίψη και η άρνηση σε πολιορκούν. Δραπέτευε σε σκέψεις και εικόνες όμορφες!
Κι αυτό στην αρχή θα δείχνει αδύνατο και μάταιο. Ωστόσο μην εγκαταλείπεις! Το κόλπο είναι χιλιοδοκιμασμένο, (στην αρχή χιλιοαμφισβητημένο) και πάντα σταθερά αποτελεσματικό!!! :hammer:
Καλή δύναμη, Καλό κουράγιο, Καλή Αρχή, και φυσικά περιμένουμε νέα σου!
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από fiskilis » 08 Σεπ 2008 11:19

Φιλε ειναι μια καλη δουλεια με καλα λεφτα
Ευκαιρεια ειναι να κανεις ενα κομποδεμα και να νιωθεις μια σιγουρια

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 08 Σεπ 2008 18:27

πως ειναι εκει ?
Ναι, και ειναι πολυ ζορι. δεκαωρο, και ζορι. το καλο ειναι τα χρηματα. αυτο σκευτομαι και δεν φευγω ακόμα. αλιως θα την είχα κάνει εδω και μερες.
Προσπάθησε, όσο μπορείς, ν'αντισταθείς σε ανασφάλειες, φόβους, και αρνητικές σκέψεις.
Στην αρχή θα είναι πολύ δύσκολο. Αλλά αν δεν τα παρατήσεις, και συνεχίσεις ν'αντιστέκεσαι, θα γίνεται διαρκώς κι ευκολότερο... Όπως ακριβώς και με τη σωματική άσκηση
Αυτό είναι ψυχική-ψυχολογική άσκηση.
Αν ειχαν και όλοι οι ανθρωποι τις ίδιες αντοχες.... αν πουμε οτι με μεγιστο το 10 ενας μεσος ανθρωπος εχει αντοχες 7.5, εγω έχω 4!!!

Ένα καλό κολπάκι, είναι -στην αρχή- να πιέσεις τον εαυτό σου να σκέφτεσαι όμορφες στιγμές/εικόνες από τη ζωή σου
Γιατι δεν βρήσκω τετοιες στιγμες?!
:-?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από fiskilis » 08 Σεπ 2008 18:36

Connor MacLeod έγραψε:
πως ειναι εκει ?
Ναι, και ειναι πολυ ζορι. δεκαωρο, και ζορι. το καλο ειναι τα χρηματα. αυτο σκευτομαι και δεν φευγω ακόμα. αλιως θα την είχα κάνει εδω και μερες.
Φιλε υπομονη
Εγω στην μια δουλεια δουλευω 48ωρο συνεχωμενο και στην αλλη 12ωρο και ξυπναω 5 το πρωι !!!

Για να μην σου πω που δουλευα στα καραβια στην ναυπηγοεπισκευαστικη βαση στα αμπαρια μεσα στην μαυριλα και στην λαδιλα να αλλαζω καμενα καλωδια και πινακες καρβουνιασμενους εκει να σε ειχα να φουνταρες απο το καταστρωμα στην λασποθαλασσα !!!

Άβαταρ μέλους
vassilism
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από vassilism » 08 Σεπ 2008 20:00

Βρε Connor έχω μια απορία.
Αφού σου αρέσει η Πόλη σου, γιατί δεν γυρνάς πάλι να ανοίξεις μια δικιά σου δουλειά?
Γιατί να στηρίζεσαι συνέχεια στους άλλους? Ένα μαγαζάκι για αρχή και σιγά σιγά προχωράς. Αφού εμπειρία έχεις.
Δεν ξέρω αν υπάρχει το κεφάλαιο αλλά εγώ στην θέση σου θα ξανοιγόμουν.
Ο τολμών νικά που λένε.

Εντωμεταξύ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου αρέσει στη Λαμία, αφου γίνετε χαμός από γυναίκες :D

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 09 Σεπ 2008 08:53

Αφού σου αρέσει η Πόλη σου, γιατί δεν γυρνάς πάλι να ανοίξεις μια δικιά σου δουλειά?
Δεν ξέρω αν υπάρχει το κεφάλαιο...
Γιαυτο.
Εντωμεταξύ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου αρέσει στη Λαμία, αφου γίνετε χαμός από γυναίκες
1) Δεν μένω Λαμια μεσα αλλα Τιθορέα. Ενα χωριο ακριβως απεναντι απο τον παρνασο.
2) Και Λαμια που έμεινα για 2 μερες, ειναι κλαψ-κλαψ. Με πιανει κατάθλιψει όταν ειμαι σε ξενα μέροι.
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου αρέσει στη Λαμία, αφου γίνετε χαμός από γυναίκες
Ναι αυτο με μαρανε. Οι γυναικες. Δεν ειμαι φαν του αθλήματος καλως η κακος.

Και εντομενταξι, μαλων απο τι μου είπαν χθες και αποτι καταλαβα, δεν θα έχω μόνιμη κατικια!
Δηλ. θα ειμαι μαζι με εναν άλο τύπο όπου γιρνάει στα εργοτάξια της ΤΕΡΝΑς σε όλη την ελλάδα και διορθόνει τα ηλεκτρονικά!Δηλ, θα μένω σε ξενοδοχείο.
Αυτα ειναι. πλεον, ουτε σπίτι θα έχω.
:( :( :(
Εγω στην μια δουλεια δουλευω 48ωρο συνεχωμενο και στην αλλη 12ωρο και ξυπναω 5 το πρωι !!!
Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.Τις αντοχες που έχεις εσυ, εγω ούτε τις μισές δν έχω.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από dimsis » 09 Σεπ 2008 09:54

Καλά ρε Connor αυτά που έμαθες τώρα, πριν μετακομήσεις και πιάσεις δουλειά δεν τα ρώτησες;

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από DGeorge » 09 Σεπ 2008 10:09

Καλημέρα Παναγιώταρε,
Connor MacLeod έγραψε:Αν ειχαν και όλοι οι ανθρωποι τις ίδιες αντοχες.... αν πουμε οτι με μεγιστο το 10 ενας μεσος ανθρωπος εχει αντοχες 7.5, εγω έχω 4!!!
Connor MacLeod έγραψε:Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.Τις αντοχες που έχεις εσυ, εγω ούτε τις μισές δν έχω.
Στην αρχή θα είναι πολύ δύσκολο. Αλλά αν δεν τα παρατήσεις, και συνεχίσεις ν'αντιστέκεσαι, θα γίνεται διαρκώς κι ευκολότερο... Όπως ακριβώς και με τη σωματική άσκηση :wink:
Όπως το κορμί σου μπορεί να σε καταπλήξει με τις δυνατότητες που έχει στην άρση βαρών (πχ), μετά από κατάλλη εξάσκηση και προπόνηση, έτσι ακριβώς και η ψυχή σου... Σίγουρα δεν έχεις τις ίδιες αντοχές με τον @fiskilis! Όμως για ρώτησέ τον... Όταν πρωτοξεκίνησε τα 'ζόρικα' ΤΙ αντοχές είχε κι αυτός; :question: :wink:
Ταυτόχρονα με τη δική σου αντίσταση ενάντια στην κατάθλιψη, την άρνηση, και την -άνευ όρων- παράδοση, ΕΣΥ ισχυροποιείσαι ολοένα και περισσότερο, ΚΑΙ κυλάει και ο χρόνος (ΥΠΕΡ ΣΟΥ!!!).
Με μέγιστο το 10, ένας μέσος άνθρωπος έχει αντοχές κάτω από 5! Γι'αυτό και, αν πρόσεξες στα κανάλια, φτάξανε Γραμμή ενάντια στην Κατάθλιψη!!
Αυτό και μόνο σημαίνει ότι το φαινόμενο 'Κατάθλιψη' έχει πάρει πλέον Υπολογίσιμες Διαστάσεις.
Στο ίδιο 'πνεύμα' παίζει και η διαφήμιση των παπουτσιών με το μήνυμα "Ό,τι χρειάζεσαι, το έχεις μέσα σου!", μιλώντας μετά για ΚΟΥΡΑΓΙΟ.
Πριν κάποια χρόνια, προσπαθώντας να περάσουν στον κόσμο το μήνυμα για μια ήπια καθημερινή άσκηση, πρότειναν να κατεβαίνουμε από το λεωφορείο μία στάση ΠΡΙΝ από τη στάση μας, ώστε το υπόλοιπο να το κάνουμε 'ποδαρόδρομο'.
Έτσι λοιπόν, αυτό που περνάς, δες το ως 'αναγκαστική' (οικονομικά-αποδοτική :wink: ) ψυχική άσκηση. Θα ιδρώσεις -μάλλον- αρκετά ως πολύ στην αρχή. Αλλά στο τέλος ΚΑΙ θα την καταφέρεις, ΚΑΙ το χρήμα στην τσέπη!
Βάστα γερά Παναγιώταρε κι εμείς είμαστε εδώ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! Καλημέρα σου και πάλι :D :D :D
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
billt

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από billt » 09 Σεπ 2008 14:37

Re Connor afou kaneis pou kaneis duleia se techniki eteria giati den pas exwteriko na mazepseis kai lefta?

Mine tora stin Terna alla stile kai kanena viografiko edw http://www.archirodon.net/content/careers.php einai elliniki eteria (duleuei perissotero eksoteriko) kai exei grafeia athina. Etsi den tha fainesai os anergos alla oti allazeis eteria (kai perneis perissotera left)

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από DGeorge » 09 Σεπ 2008 14:59

:idea: Χωρίς πλάκα!... Τη συγκεκριμένη εταιρεία την έχω ακουστά εδώ και ΠΟΛΛΑ χρόνια, και τουλάχιστον τότε θεωρείτο από τις μεγαλύτερες/καλύτερες Ελληνικές Τεχνικές εταιρείες. :o
Παναγιώτη, αν -σε κάποια γωνιά του μυαλού σου- 'παίζει' και εξωτερικό, θα έλεγα ότι ΑΞΙΖΕΙ τον κόπο... Τουλάχιστον να δεις περί τίνος πρόκειται!!!!
Άντε... Και πάντα "Στα Καλύτερα!!" :pint:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Ο Connor Φευγει αυριο..

Δημοσίευση από Figaro » 10 Σεπ 2008 16:54

Den kserw pia etairia tha ton proslabei otan dei oti sti proigoumeni doulia ekatse mia evdomada.

Conor.. an den idrosei o kolos.. de vlepeis fws.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες