Ατυπη πνευμονία παρούσα

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
droopinos

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από droopinos » 13 Μάιος 2003 14:29

Παιδιά .....τελικά ήρθε και εδώ.
Αεροσυνοδός είναι το πρώτο επίσημο κρούσμα .....
και τώρα ?
Τι πιστεύετε θα γίνει πανικός ?
θα περάσει γρήγορα ?
ή βρισκόμαστε μπροστά σε μια επανάληψη ενός από
τις μεγαλύτερες μορφές επιδημίας παλαιοτέρων εποχών όπως χολέρα ,πανούκλα ,κτλπ ?
Και τέλος ....πιστεύετε ότι είναι απλά ένας ιός ή κάποιο αποτέλεσμα κάποιου πειράματος για κάποιο χημικό ή άλλο είδος πολέμου ?

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από panos78 » 13 Μάιος 2003 14:50

Ακόμα δεν είναι επίσημο κρούσμα της πνευμονίας.
Απλά είναι το επίσημο ύποπτο κρούσμα!!!!!!!! Μήν τα μπερδεύουμε!
Δεν διαφωνώ ότι μπορεί όντως να είναι το πρώτο κρούσμα στην Ελλάδα, αλλά επίσημα ακόμα δεν είναι!
Για το αν θα γίνει πανικός δεν το ξέρω! Εκείνο που βλέπω είναι τους αριθμούς σε παγκόσμια κλίμακα, όπου τα κρούσματα έχουν ξεπεράσει τα 5000!!!!
Εκείνο που μπορούμε να ευχηθούμε είναι να είναι κάτι περαστικό!!!
Να είμαστε όλοι καλά!
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Η Μακεδονία είναι Ελλάδα.
Εικόνα

droopinos

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από droopinos » 13 Μάιος 2003 15:16

Den einai omos upopto 1) oti o ios emfanistike amesos meta ton polemo sto Irak ? kai 2) pou apo ta 5000 krousmata stin ameriki eikazete oti einai mono duo ta krousmata ?
Oti kai na egine vevaia egine kai den allazei .......alloste pali o kosmakis o aplos tha tin plirosei ti nufi

Άβαταρ μέλους
panos78
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από panos78 » 13 Μάιος 2003 17:03

Έχεις απόλυτο δίκιο! Μπορεί να είναι ένα καλά στημένο σχέδιο αντιπερισπασμού για να πάψει ο κόσμος να ασχολείται με το Ιράκ!!!
Εϊναι καλό να είμαστε υποψιασμένοι! Έτσι είναι όταν υπάρχει ένας και κάνει ότι θέλει!!!! Δυστυχώς αυτή είναι η διεθνής πραγματικότητα!
Ο Θεός να δώσει μυαλό και σύνεση σε αυτούς που πέρνουν τις αποφάσεις για να μην εξαφανιστούμε σαν είδος γιατί προσωπικά για εκεί το βλέπω!!!!
Μπορεί να φαίνομαι απαισιόδοξος αλλά δυστυχώς το φως στην άκρη της σύραγγας είναι πολύ μακριά και δεν το βλέπω!
Εύχομαι να μην βλέπω καλά και όντως να υπάρχει φώς!
Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Η Μακεδονία είναι Ελλάδα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από gaucho » 13 Μάιος 2003 17:49

Έχεις απόλυτο δίκιο! Μπορεί να είναι ένα καλά στημένο σχέδιο αντιπερισπασμού για να πάψει ο κόσμος να ασχολείται με το Ιράκ!!!
auto einai?
bale kai ola ta s**t* pou dixnei i TV.........
Ο Θεός να δώσει μυαλό και σύνεση σε αυτούς που πέρνουν τις αποφάσεις για να μην εξαφανιστούμε σαν είδος γιατί προσωπικά για εκεί το βλέπω!!!!
autoi den exoun ton theo tous mesa tosu nomizoun oi idioi oti einai theoi

mitsubishi

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από mitsubishi » 14 Μάιος 2003 01:46

droopinos έγραψε:Den einai omos upopto 1) oti o ios emfanistike amesos meta ton polemo sto Irak ?
Σας το έχω ξαναπεί, τη συνομωσιολογία τύπου "the truth is out there..." την απεχθάνομαι. Για όσους λοιπόν δε γνωρίζουν, η επιδημία ξεκίνησε στα τέλη του 2002 (πιθανότατα το Νοέμβριο) στην επαρχία Guangdong της Κίνας.

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από Elli » 14 Μάιος 2003 07:31

Αν θα μας πιάσει υστερία; Μα έπιασε ήδη υστερία τους δημοσιογράφους όπερ σημαίνει ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα θα πιάσει υστερία και τους υπόλοιπους. Για θερμομετρηθείτε λίγο. Έχετε πυρετό; Αν ναι τότε δεν μπορεί σίγουρα έχετε άτυπη πνευμονία. Βρε δεν πάμε καλά σε αυτόν τον τόπο :hammer:

droopinos

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από droopinos » 14 Μάιος 2003 09:28

Elli έγραψε:Αν θα μας πιάσει υστερία; Μα έπιασε ήδη υστερία τους δημοσιογράφους όπερ σημαίνει ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα θα πιάσει υστερία και τους υπόλοιπους. Για θερμομετρηθείτε λίγο. Έχετε πυρετό; Αν ναι τότε δεν μπορεί σίγουρα έχετε άτυπη πνευμονία. Βρε δεν πάμε καλά σε αυτόν τον τόπο :hammer:
Λέει ο Χαντζηνικολάου εχτές ότι εμείς οι Έλληνες βάζουμε συχνά το χέρι στο στόμα ( και έτσι είναι επικίνδυνο να κολλήσουμε )
Και ερωτώ ............ δηλαδή άμα εγώ ( λέμε τώρα ) θέλω να ξεράσω ....τι να βάλω στο στόμα μου για να μου'ρθει ? :lol:

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από Elli » 14 Μάιος 2003 09:47

droopinos έγραψε: Λέει ο Χαντζηνικολάου εχτές ότι εμείς οι Έλληνες βάζουμε συχνά το χέρι στο στόμα ( και έτσι είναι επικίνδυνο να κολλήσουμε )
Και ερωτώ ............ δηλαδή άμα εγώ ( λέμε τώρα ) θέλω να ξεράσω ....τι να βάλω στο στόμα μου για να μου'ρθει ? :lol:
Χμ απλούστατο. Για δοκίμασε να φας πατσά να σου πω εγώ για πότε ξερνάς. Μπλιαχχχχχχχχχχχχχχ :pint:

droopinos

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από droopinos » 14 Μάιος 2003 10:29

Elli έγραψε:
droopinos έγραψε: Λέει ο Χαντζηνικολάου εχτές ότι εμείς οι Έλληνες βάζουμε συχνά το χέρι στο στόμα ( και έτσι είναι επικίνδυνο να κολλήσουμε )
Χμ απλούστατο. Για δοκίμασε να φας πατσά να σου πω εγώ για πότε ξερνάς. Μπλιαχχχχχχχχχχχχχχ :pint:
Πάντως λέω να πάρω μια Χλωρίνη , έχω και μια μάσκα και κάτι βατραχοπέδιλα ....σωσίβιο δε νομίζω να κάνει τίποτα ε ?
Επίσης λέω να κόψω και το ρύζι διότι που ξέρω εγώ αν ο Κινέζος είχε αλλεργία και φταρνιζόταν πάνω από τις ριζιές ?
Επίσης λέω να απολύσω τις μασέρ μου και να κρατήσω τα κιμωνό
Διότι το κιμωνό βγαίνει από τη λέξη χειμώνας ( πολύ καλή ταινία το Γάμος αλά Ελληνικά ε ? )
Επίσης λέω να γίνω πολύ τυπάς γιατί η πνευμονία αυτή δεν έχει τύπο είναι άτυπη.
Επίσης φοβάμαι ότι θα χτυπήσει τα τυπογραφεία
.............. :pint: :D ............

Άβαταρ μέλους
Black Dahlia

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από Black Dahlia » 15 Μάιος 2003 12:52

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από tsiger » 15 Μάιος 2003 13:15

Elli έγραψε: Χμ απλούστατο. Για δοκίμασε να φας πατσά να σου πω εγώ για πότε ξερνάς. Μπλιαχχχχχχχχχχχχχχ :pint:
Μπλιαχ? για τον πατσα? κριμα.. -100 Points for Elli.. na xeis piei mia mpotilia Chivas και να φας μετα και ενα πατσα να σε δει ο θεος :pint: :pint: :pint: :D

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από greek_manager » 15 Μάιος 2003 13:42

tsiger έγραψε:
Elli έγραψε: Χμ απλούστατο. Για δοκίμασε να φας πατσά να σου πω εγώ για πότε ξερνάς. Μπλιαχχχχχχχχχχχχχχ :pint:
Μπλιαχ? για τον πατσα? κριμα.. -100 Points for Elli.. na xeis piei mia mpotilia Chivas και να φας μετα και ενα πατσα να σε δει ο θεος :pint: :pint: :pint: :D
Πέστα ρε Γεράσιμε! :lol:

Όταν έρθεις Ελλάδα θα πάμε και για τσίπ(ου)ρα ε?
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ατυπη πνευμονία παρούσα

Δημοσίευση από tsiger » 15 Μάιος 2003 13:50

ennoeite re mastora, :D gia tsipra kala piges na ta peis... :D

Άβαταρ μέλους
greek_manager