Ποιο cms να επιλέξω για..

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kekropas

Δημοσίευση από kekropas » 25 Σεπ 2008 17:14

Καλησπέρα παιδιά, θέλουμε να φτιάξουμε ένα επιστημονικό περιοδικό και ψάχνουμε το κατάλληλο cms.
Μέχρι τώρα έχουμε καταλήξει στο typo3 αλλά αν έχει πέσει το μάτι σας σε κάτι πιο εξειδικευμένο για αυτή τη δουλειά και είναι open source θα σας ήμουν υπόχρεος! Στο google δεν υπάρχει τίποτα, ακόμα και να μου υποδείξετε κάποιο άλλο μέρος να ψάξω θα ήταν πολύτιμη βοήθεια.
Απλά να πώ ότι δεν ψάχνω το πιο κατάλληλο από joomla,phpnuke κτλ μόνο αν υπάρχει κάτι εξειδικευμένο ή κάποιο module για αυτά για περιοδικά με βάσεις δεδομένων ή για τη διαδικασία submission.

Άβαταρ μέλους
Liakoni
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Liakoni » 25 Σεπ 2008 17:52

kekropas έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, θέλουμε να φτιάξουμε ένα επιστημονικό περιοδικό και ψάχνουμε το κατάλληλο cms.
Μέχρι τώρα έχουμε καταλήξει στο typo3 αλλά αν έχει πέσει το μάτι σας σε κάτι πιο εξειδικευμένο για αυτή τη δουλειά και είναι open source θα σας ήμουν υπόχρεος! Στο google δεν υπάρχει τίποτα, ακόμα και να μου υποδείξετε κάποιο άλλο μέρος να ψάξω θα ήταν πολύτιμη βοήθεια.
Απλά να πώ ότι δεν ψάχνω το πιο κατάλληλο από joomla,phpnuke κτλ μόνο αν υπάρχει κάτι εξειδικευμένο ή κάποιο module για αυτά για περιοδικά με βάσεις δεδομένων ή για τη διαδικασία submission.
Ρίξε μια ματιά εδώ : http://opensourcecms.com/
A free society is one where it is safe to be unpopular.
-- Adlai Stevenson

kekropas

Δημοσίευση από kekropas » 25 Σεπ 2008 18:08

ευχαριστώ, το είχα βρεί αυτό το link στο google και το έχω ψάξει αρκετά αλλά βρήκα μόνο πληροφορίες για τα γνωστά cms

kekropas

Δημοσίευση από kekropas » 26 Σεπ 2008 15:32

lunarmedia έγραψε:Για κοίτα και αυτό:

http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=36562
Φοβερό! Και νόμιζα ότι είχα βρεί τα περισσότερα που υπάρχουν! Απλά στα cms έχω καταλήξει σε typo3 για αυτό που θέλω λέτε να βόλευε καλύτερα κάποια άλλη κατηγορία να ψάξω?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης