προβλημα με δυσλειτουργια του pc

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
resurection

Δημοσίευση από resurection » 27 Σεπ 2008 14:16

Εδω και κατι μερες εχω ενα προβλημα με τον υπολογιστη και υποθετω πως οφειλεται στο hardware κομματι του . Οποτε ανοιγω το pc εκει στο μερος που ειναι η δισκετα κανει εναν περιοδικο θορυβο καθε 10-15 δευτερολεπτα (περιπου οπως αυτον που κανει οταν δυσκολευεται να διαβασει δισκετα καμια φορα ) και αναβει το λαμπακι του floppy . Μολις ανοιγει ο υπολογιστης βγαζει στην οθονη το μηνυμα : temp2.exe encountered a problem and needs to close , και βγαζει το κλασικο error report ths microsoft . Το κλεινω αυτο , ο θορυβος συνεχιζει και μετα απο λιγο (καμια φορα και πολυ ) το pc κλεινει απο μονο του , συνεχεια αυτο γινεται οσες φορες και να το ανοιξω. Μου ειχε πεσει και μια βιδα τις προαλλες εκει περα αλλα την εβγαλα σημερα και δεν εγινε καμια διαφορα ,παλι το ιδιο κανει . Δεν ειμαι σιγουρος αν εχει καποιον ιο (δεν εχω και συνδεση στο σπιτι για να εχω ) η αν ειναι απολυτα 8εμα hardware .υπαρχει καποιος τροπος να το κοιταξω μονος μου η οπωσδηποτε πρεπει να το παω σε τεχνικο ? Ευχαριστω εκ των προτερων .

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 27 Σεπ 2008 15:06

Για το floppy, μπορείς να μπεις στο BIOS και να κάνεις disable το floppy swap, και να βάλεις πρώτο το σκληρό σου δίσκο στο boot sequence. Έτσι θα σταματήσει να ψάχνει το floppy

Για το θέμα του temp2.exe δες εδώ

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες