www.e-shop.gr - Τωρα και Stock House!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 05 Οκτ 2008 18:16

Connor MacLeod έγραψε:To eshop παραμένει το πιο φθινο όμως
Στο 3ο δεκαδικό ψηφίο; Τι να το κάνω τότε; Τουλάχιστον στο Πλαίσιο, στο The Mall, όποτε έχω πάει για rma/επιστροφή, σε 10 λεπτά έχω τελειώσει και έχω πάρει τα λεφτά πίσω. Αντίστοιχη περίπτωση στο e-chop έκανε μια βδομάδα, άπειρα τηλεφωνήματα, και πιστωτικό... Προτιμώ, λοιπόν, να δίνω 1% παραπάνω σε ένα μαγαζί, παρά να παίρνω κάτι πιο φθηνά από ένα ψιλικατζίδικο :wink:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 05 Οκτ 2008 18:46

Δεν μιλας σωστα Διονυση.

Εστω ότι παίρνεις νεο PC που αποτελίτε από:
1)Κουτί
2)PSU
3)M/Board
4)CPU
5)RAM
6)GPU
7)APU
8)HDD
9)DVD
10) mouse/key
11)monitor
12)Ηχεία
13)Πολυμιχάνιμα

αν πούμε ότι κατα μέσο όρο ειναι κατα 3,75 € φθινότερο το e-shop γλιτόνεις 50 € σχεδόν

*3,75 € το ελάχιστότατο ετσι?
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 05 Οκτ 2008 19:15

ram θα πάρω από εξωτερικό, και μαζί με τα μεταφορικά θα γλυτώσω από 15 έως 50 ευρώ. Όλα τα υπόλοιπα θα τα πάρω απ'όπου θα έχω το καλύτερο after sales support :wink: Άσε που το e-chop δεν είναι πάντα φθηνότερο

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 05 Οκτ 2008 20:57

έχω πάρει από e-shop ένα mp3 player και μια οθόνη LG 19" πριν από 2,5 χρόνια η οποία κάηκε πριν από 2 εβδομάδες και της οποίας η εγγύηση ισχύει ακόμα χεχε :D
γενικά δεν έχω παράπονο και όταν ψάχνω κάτι κοιτάω πρώτα στο e-shop και μετά στα άλλα, βέβαια έχω ακούσει και περιπτώσεις να τραβάς τα μαλλιά σου από φίλους μου και εδώ στο internet.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

opts

Δημοσίευση από opts » 05 Οκτ 2008 21:32

Δεν έχω εμπειρία απο e-shop αλλά απο megamarket και πλαίσιο είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος
Η αλήθεια είναι πάντως ότι ακούω πολλά περισσότερα παράπονα για το e-shop παρά απο το πλαίσιο

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 06 Οκτ 2008 03:34

Το πλαίσιο πλασάρει μεταχειρισμένες κάρτες για καινούργιες ( μου έχει τύχει με κάρτες γραφικών), ΄και όταν την πήγα πίσω για αλλαγή γιατί ήταν ελλατωματική πηγαίνανε να μου πασάρουν άλλη μεταχειρισμένη πυο την τσεκάρανε στο σέρβις.
Για να μην θυμίσω το ανεκδιήγητο που ΄κάνανε πρίν απο 2-3 χρόνια. Ανοίγανε την συσκευασία των δίσκων για να κολήσουν δικό τους λέει αυτοκόλητο!!

Οσο για το e-shop η εξυπηρέτηση απο τα μαγαζιά είναι ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ.
Παίρνω τηλέφωνο για μία κάρτα να μου την κρατήσουνε στο μαγαζί του χαλανδρίου και καπάκι πετάγομαι σε 10 λεπτά στο μαγαζί.Λέω όνομα κλπ μου λένε ναι καθίστε σε 2 λεπτα να την φέρουμε από την αποθήκη. Περνάει κανά 20άλεπτο (η αποθήκη είναι στο υπόγειο) κόσμος έμπαινε κόσμος έβγαινε εγώ εκει. Λέω τι έγινε ρε παιδιά? μου΄λέει τώρα μην ανυσηχείτε την φέρνουμε. Φτάνουμε στα 45 λεπτα εμφανίζεται ένα παληκάρι απο την αποθήκη με μία ανοιγμένη συσκευασία της κάρτας που είχα παραγγείλει και την εδειχνε στους άλλους πωλητές και σούτσου μούτσο κάτι λεγανε μεταξύ τους. Μετά απο κανά 3λεπτο εξαφανίζεται με το κουτί.Περνάει ακόμα΄ένα τέταρτο (είχαμε φτάσει την μία ώρα αναμονής στο κ$#΅$%#$%@άγαζο τους και ξαφνικά μου σκάνε το μυστικό ότι είχε γίνει λάθος στους κωδικούς της αποθήκης και δεν υπάρχει εκεί η κάρτα που είχα παραγγείλει, και αυτή που φέρανε πάνω δεν είναι πλήρης ΄και κάτι $%#$%^#$%^.
Ε ακούσανε το μπινελίκι τους τους έριξα και λίγο διχρονόλαδο (καπνίλα) απο το μηχανάκι φεύγοντας και ήρθανε στα ίσια τους.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 06 Οκτ 2008 07:12

Απο το ΠΛΑΙΣΙΟ αυτο το έχω παθει κι εγω.
Ενα linksys router wireless ειχα πάρει κατα τον ΜΑΙΟ και μεσα ειχε επάνω κολλημένα αυτοκόλλητα, και το Manual ήταν γραμμένο με στυλό!(καποιος είχε γράψει Notes!)
:hammer:
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xarisss » 06 Οκτ 2008 15:13

Εγώ ευτυχώς δεν την έχω πατήσει σε αυτά που έχω πάρει από το e-shop.
Το stock-house ομως είναι πανάκριβο. Καλό σαν ιδέα, αλλά από τιμές απαράδεκτο.
Απορώ ποιός θα αγοράσει μεταχειρισμένο λάπτοπ με 600 ευρώ, ή μεταχειρισμένο κινητό με 300 ευρώ. Για κορόιδα ψάχνουν;
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Οκτ 2008 15:39

όχι.. για Stockους... :p :kaloe: :lol:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

rambias

Δημοσίευση από rambias » 18 Νοέμ 2008 22:24

Πράγματη το stock house του eshop μόνο φθηνό δεν είναι. Αυτός που βγάζει της τιμές μάλον κάτι πίνει. Όσο γιά το άν είναι φθινό το eshop skroutz it και μάλλον δςεν είναι. ¨οσο για εξυπηρέτηση αφήστε το. Κάνο πρόβλεψη όπως είχα κάνει και για την altec ότι σε μία 7ετια το eshop θα έχει πτοτική τάση. το γιατί? γιατί κάποιος που αγοράζει από το internet μπορεί να αγοράσει από παντού και από ευρώπη άνετα. Δεν είναι τυχαίο ότι το μεγαλύτερα αναπτυσώμενο online κατάστημα στην Ελλάδα είναι το pixmania.

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 19 Νοέμ 2008 02:58

Το Stock House του E-shop.gr είναι γεγονός!

Εδώ θα βρείτε προϊόντα που για διάφορους λόγους θεωρούνται χρησιμοποιημένα και προσφέρονται σε τιμές ευκαιρίας.
Τι όμως ορίζεται ως χρησιμοποιημένο?

Από οποιοδήποτε προϊόν μας έχει επιστραφεί άθικτο π.χ. απλά με ανοιγμένη συσκευασία, οπότε και δεν μπορεί να μεταπωληθεί ως καινούργιο
1)μαλλον τα μπερδεψανε λιγο οι κυριοι καθως δε δεχονται επιστροφες προιοντων αφου ανοιχτουν. αρα το προβλημα δεν ειναι η συσκευασια.

2) εαν ειναι πραγματι σιγουροι για την καλη λειτουργια των προιοντων τους οπως ισχυριζονται, γιατι αντικαθιστουν την αρχικη πολυμηνη εγγυηση των προιντων με πολυυυυυ μικροτερη?

sevi

Δημοσίευση από sevi » 19 Νοέμ 2008 18:49

Μήπως γνωρίζετε τι ισχύει και με τις ανανεώσεις εφαρμογών στο e-shop.gr ;
Το εν λόγο προϊόν απαιτεί προεξόφληση,προκειμένου να διεξαχθεί ομαλά η παραγγελία.
Πως εννοείται στην προκειμένη περίπτωση η προεξόφληση ; Πρώτα το παραγγέλλω ή πρώτα πληρώνω ; Γίνεται να πάω να πληρώσω στο κατάστημα και μετα να μου στείλουν το κλειδί ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης