Πρόβλημα επεξεργασίας δημοσιευμάτων σε forum.

Βοήθεια λύσεις και νέα από τον χώρο των open source ή έτοιμων εφαρμογών που έχουν φτιαχτεί με την PHP όπως oscommerce, κ.α.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 07 Οκτ 2008 07:02

Γεια χαρά.
Έχω το forum www.plomaricity.gr/forum και έχω το εξής πρόβλημα, αφού έχω δημοσιεύσει ένα θέμα, μετά δεν βρίσκω τον τρόπο για να το επεξεργαστώ για να κάνω ενδεχόμενος κάποιες διορθώσεις. Δεν βρίσκω κάπου να λέει "Edit" ή κάτι άλλο. Τι μπορώ να κάνω γ’ αυτό;
Ευχαριστώ.

=================================
http://www.plomaricity.gr

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 09 Οκτ 2008 04:16

Κανείς;

mzindilis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mzindilis » 10 Οκτ 2008 12:01

Γράφτηκα στο φόρουμ σου για να δω τι παίζει. Βλέπω ότι και αν διαλέξω από το προφίλ μου το οπτικό θέμα prosilver πάλι περιηγούμενος εμφανίζονται οι σελίδες με το θέμα Aero που έχεις βάλει ως προεπιλεγμένο.

Εν πάσει περιπτώση, το πρόβλημά σου θα ωφείλεται κατά 90% στο ότι δεν υπάρχουν ελληνικά εικονίδια για την επεξεργασία (λογικά και για την παράθεση) στο οπτικό θέμα που χρησιμοποιείς.

Για να το εξακριβώσεις αυτό, άλλαξε τη γλώσσα του φόρουμ σε αγγλικά και δες αν εμφανίζονται τα εικονίδια. Επίσης εκεί που βλέπεις ένα post με διεύθυνση παραδείγματος χάριν:

Κώδικας: Επιλογή όλων

viewtopic.php?f=9&p=1673
πάνε και βάλε ένα:

Κώδικας: Επιλογή όλων

posting.php?mode=edit&f=9&p=1673
και λογικά θα δεις ότι υπάρχει η δυνατότητα της επεξεργασίας.

Αν το πρόβλημά σου είναι με τα εικονίδια τότε είτε πρέπει να πεις το θέμα να χρησιμοποιεί τα αγγλικά εικονίδια είτε να φτιάξεις ελληνικά δικά σου. Στην περίπτωση που φτιάξεις δικά σου, καλό είναι να τα δώσεις και στο phpbb3.gr για να τα χρησιμοποιήσει κι άλλος που έχει διαλέξει το ίδιο θέμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP έτοιμες εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες