Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου, θα πέσει και θα σε πλακώσει

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 13 Οκτ 2008 00:18

:D :D Κατ'αρχήν Καλησπέρα σε όλους,
Πήρα το ερέθισμα από τον ίδιο τον τίτλο της κατηγορίας "Υποστήριξη και προτάσεις", αφ'ενός και από topics άλλων φίλων FSιτών αφ'ετέρου, και νά'μαι :P
Καθώς αισθάνομαι το Freestuff σαν Τεχνικό -κι όχι μόνο- σπίτι μου, είπα να σκεφτώ: "Τι θα μπορούσα να προσφέρω ως απλό μέλος στη συντήρηση/επισκευή/διακόσμηση του σπιτιού μου αυτού;"
Σε πρώτη φάση λοιπόν σκέφτηκα τη δημιουργία αυτού του topic. Καλώ λοιπόν όποιο απλό μέλος ενδιαφέρεται για το 'σπίτι' μας να ρίξει εδω-μέσα μιαν ιδέα στο πνεύμα: "Τι μπορούμε εμείς, ως απλά μέλη, να κάνουμε για το καλό του Freestuff;"
Εννοείται βέβαια ότι η πείρα, και το ενδιαφέρον τόσο του @Cordis όσο και των Mods θα μας είναι και καλοδεχούμενα, και αναγκαία, και πολύτιμα. :D :D

Τα υπόλοιπα topics στην κατηγορία αυτή, είναι προτάσεις-ιδέες προς τη CPU (admin και mods). Ακόμα κι οι καλύτερες από αυτές τις ιδέες, χρειάζονται τον όποιο χρόνο τους μέχρι να αξιολογηθούν, να ζυγιστούν βραχυ-μεσο-μακροπρόθεσμα, και να υλοποιηθούν.

Ωστόσο, το Freestuff μεγαλώνει, ομορφαίνει και καλοδέχεται όλο και περισσότερα νέα μέλη που έρχονται να ζητήσουν τη βοήθεια και τη συμπαράστασή του... (Όπως έκανα κάποτε κι εγώ, και κάπου-κάπου εξακολουθώ να κάνω. :) )
Αυτό σημαίνει απλά ότι ίσως χρειάζεται και κάποια μεγαλύτερη δραστηριοποίηση των απλών μελών του που ενδιαφέρονται γι'αυτό.

Όσο overclocking και να κάνεις στη CPU, υπάρχουν και όρια :D !
Με όσο περισσότερο processing επιφορίζονται ο @Cordis κι οι Mods, τόσο θα επιβραδύνονται άλλες λειτουργίες, πιο δευτερεύουσες, προκειμένου να διεκπεραιωθούν οι πλέον σημαντικές.
(Αγαπητότατοι φίλοι Boss και Mods παρακαλώ εκ των προτέρων: Αν κάτι, ο,τιδήποτε απ'όσα γράφω είναι παρεξηγήσιμο, είτε ειδοποιήστε με αρμοδίως να το διορθώσω εγώ, είτε ενεργήστε όπως νομίζετε/κρίνετε καλύτερα. Να ξέρετε πάντα, ότι πρόθεση παρεξήγησης εκ μέρους μου δεν υπάρχει ούτε στο ελάχιστο!)

Για να κάνω λοιπόν την αρχή, μιας κι άνοιξα εγώ το topic:

--- Την πρώτη ιδέα την πήρα από τα topics του Connorα. Αφού την εφάρμοσα και στα δικά μου, την προώθησα μέσω pm σε όποιο topic συμμετείχα, όταν βρισκόταν λύση στο πρόβλημα. Έτσι άρχισαν να ξεφυτρώνουν κάποια περισσότερα [Solved] topics. Είναι υποθέσεις, που έκλεισαν με δοκιμασμένη επιτυχία, άσχετα αν κάποιες συνεχίζουν είτε για να εμπλουτιστούν με περισσότερα στοιχεία, είτε απλώς για χαβαλέ.

--- Μια δεύτερη ιδέα είναι: Τοπικά meetings. Φίλοι FSίτες από την ίδια περιοχή, μπορούμε να 'βρισκόμαστε' χωρίς ιδιαίτερες προσκλήσεις, ανακοινώσεις κλπ, ώστε και να γνωριζόμαστε καλύτερα και να ανταλλάσσουμε τέτοιες ιδεούλες 'μεταξύ φραπεδιάς και ποτακίου'. Ο καθένας μας (με τις όποιες γνώσεις/εμπειρίες του) μπορεί σε σύνθεση με τις όποιες γνώσεις/εμπειρίες του άλλου, από κοινού, να δημιουργήσουμε κάτι που θα συμβάλει ίσως και δραστικά στη συντήρηση/επέκταση/επισκευή/διακόσμηση του 'σπιτιού' μας. Αυτό αδέλφια FSίτες λέγεται peripheral processing, ή co-processing, πριν πάνε τα data στη CPU (admin και mods).
Μια :idea: ιδέα δουλεμένη και βασανισμένη μεταξύ μας, θα χρειάζεται λιγότερο χρόνο αξιολόγησης-ζυγίσματος-υλοποίησης από τον @Cordis και τους Mods... Φαντάζομαι!

Αυτά για αρχή! Ελπίζω στην ανταπόκριση όλων! :D :D
Καλό βράδυ σε όλους
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Οκτ 2008 12:17

Το ξέρεις οτι ο Χαρακτήρας [ δημιουργεί νομίζω πρόβλημα στο RSS feed απο ότι διάβασα ? :P

+ οτι έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές. Το πρόβλημα είναι πως η ερωτήσεις τις περισσότερες φορές γίνονται On Hurry και όχι απλώς για να ρωτήσουμε κάτι.

Υπάρχει λόγος, και ο λόγος ανήκει και αυτός στην ένοια του χρόνου. Άρα λοιπόν, η κίνηση edit όσο εύκολη και να σου φένεται, κάποιες φορές δεν είναι δυνατή λόγο έλειψης χρόνου...

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 13 Οκτ 2008 13:02

Εγώ έχω βρει σε άλλο forum το εξής:

Δίπλα στο θέμα του μηνύματος υπάρχει dropdown με επιλογές που φαίνονται στην photo.

Βέβαια το forum είναι σε vBulletin και δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο mod για phpbb
Συνημμένα
2.jpg
2.jpg (4.24 KiB) Προβλήθηκε 2382 φορές

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 13 Οκτ 2008 13:42

Basilakisweb έγραψε:Το ξέρεις οτι ο Χαρακτήρας [ δημιουργεί νομίζω πρόβλημα στο RSS feed απο ότι διάβασα ? :P
lunarmedia έγραψε:Εγώ έχω βρει σε άλλο forum το εξής:
Δίπλα στο θέμα του μηνύματος υπάρχει dropdown με επιλογές που φαίνονται στην photo.
Βέβαια το forum είναι σε vBulletin και δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο mod για phpbb
Ήδη ξεκίνησα να μαθαίνω πραγματάκια.. :P Ευχαριστώ πολύ αδέλφια :D
Basilakisweb έγραψε:...... + οτι έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές. Το πρόβλημα είναι πως η ερωτήσεις τις περισσότερες φορές γίνονται On Hurry και όχι απλώς για να ρωτήσουμε κάτι.

Υπάρχει λόγος, και ο λόγος ανήκει και αυτός στην ένοια του χρόνου. Άρα λοιπόν, η κίνηση edit όσο εύκολη και να σου φένεται, κάποιες φορές δεν είναι δυνατή λόγο έλειψης χρόνου...
Δεν θα αμφισβητήσω το γεγονός ότι οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) είμαστε σε μια πίεση χρόνου και καταστάσεων. Ωστόσο, με το χέρι στην καρδιά, ο καθένας μας -σχεδόν- θα δει, ότι υπάρχει κάπου λίγος χρόνος για πράγματα που θεωρούμε σημαντικά( :question: ) / ενδιαφέροντα( :question: ) ή όπως αλλιώς τα αξιολογούμε.

Κι εδώ μπαίνει μια ακόμα σημαντικότερη ερώτηση του καθενός μας στον εαυτό του: "Σε τι επίπεδο σημαντικότητας έχω το Freestuff;".

Πιστεύω (Άποψή μου είναι απλώς) ότι σχεδόν όλα ξεκινούν από την ερώτηση αυτή, όταν στη θέση του Freestuff βάζουμε από το πρωταρχικό-σημαντικότερο (π.χ. τη ζωή μας), μέχρι το τελευταίο (π.χ. κάποια κατάσταση/λογομαχία με κάποιον γείτονα).
Αφού ολοκληρώσουμε την ιεράρχηση προσώπων/πραγμάτων/καταστάσεων, κατόπιν αποφασίζουμε αν, τι, πότε, και πώς θα ενεργήσουμε, με βάση την όποια πίεση χρόνου μικρότερη, ή μεγαλύτερη, υφίσταται ο καθένας μας.
Επαναλαμβάνω: Αυτό είναι απλώς άποψή μου και μόνο! :D :D Επιδέχεται την οιαδήποτε αμφισβήτηση :hammer:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Οκτ 2008 20:09

Το πάς σε άλλο θέμα...

Λόγοι που μπαίνω στο freestuff
Αξία πραγμάτων που διαβάζω και τα σχετικά...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2008 10:11

Basilakisweb έγραψε:Το πάς σε άλλο θέμα... Λόγοι που μπαίνω στο freestuff
Αξία πραγμάτων που διαβάζω και τα σχετικά...
Αμφιβάλει κανείς ότι, μεταξύ άλλων, είναι και αυτοί οι λόγοι κριτήρια ιεράρχησης;
Αν μπαίνω μόνο για τον χαβαλέ μου, και στο FS δεν τον βρίσκω -έτσι χύμα-, τότε σαφώς και το FS δεν θα είναι κάτι σημαντικό για μένα. Αν μπαίνω για να spamάρω και δεν βρίσκω γόνιμο έδαφος, τότε επίσης το FS δεν θα είναι κάτι σημαντικό για μένα.

Αν όμως μπω γιατί "καίγεται-τρελλαίνεται-τα παίζει" ο application server του μαγαζιού μου, και μια πρόταση από έναν από σας μου τον σώσει: 1) Αυτομάτως γλύτωσα έξοδα Τεχνικού αμφίβολης ποιότητας/αξιοπιστίας, 2) Γλύτωσα Χρόνο (Εργατώρες) του μηχανήματος στον 'πάγκο' κλπ κλπ.
Αυτό σημαίνει ότι έχω κάποιον Χ λόγο για τον οποίο το FS είναι κάτι σημαντικό για μένα.

Αν, σε κάθε πρόβλημα που θέτω, με αντιμετωπίζετε με τη φιλικότητα, τη ζεστασιά και το ενδιαφέρον (που διακρίνουν όλους σας)....
Τότε φίλε κι αδελφέ μου FSίτη @Basilakisweb, τότε αν το Freestuff δεν θα είναι κάτι σημαντικό για μένα, ΔΕΝ θα φταίει το Freestuff, αλλά ΕΓΩ!

Αν δεν μπορώ, ή δεν ξέρω, να δώσω αξία σε ένα διαμάντι, ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ το διαμάντι!!
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ!!!
Αντίθετα, κάποιος που ενδιαφέρεται (και ξέρει) από διαμάντια, θα το σηκώσει/αρπάξει από κάτω ακόμα κι αν το δει ακατέργαστο (που μοιάζει απίστευτα με μια κοινή-κοινότατη κ@λ@πετρα)!

Γι'αυτό εξάλλου
DGeorge έγραψε:Καλώ λοιπόν όποιο απλό μέλος ενδιαφέρεται για το 'σπίτι' μας να ρίξει εδω-μέσα μιαν ιδέα στο πνεύμα: "Τι μπορούμε εμείς, ως απλά μέλη, να κάνουμε για το καλό του Freestuff;"
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 14 Οκτ 2008 10:37

"Τι μπορούμε εμείς, ως απλά μέλη, να κάνουμε για το καλό του Freestuff;"
Να στηρίζουμε τα τεχνολογικά θέματα και μόνο όταν γνωρίζουμε να απαντούμε, χωρίς να περιμένουμε αντίκρισμα. Όχι απαντήσεις για βαθμούς ή επίδειξη γνώσεων.
Καμία απάντηση σε άτομα που σπαμάρουν ή βάριουνται να κάνουν μια αναζήτηση (εδώ ή σε μια μηχανή αναζήτησης), ώστε να αποχωρούν μόνα τους και να μένει το forum καθαρό για άτομα που πραγματικά επιθυμούν να μάθουν πέντε πραγματάκια και όχι απλώς να λύσουν τις ασκήσεις των "σχολείων" τους ή να βρουν έτοιμες λύσεις.
Ένα ευχαριστώ από όσους έχουν βοηθηθεί είναι αρκετό, αλλά δεν είναι και υποχρεωτικό. Μη ξεχνάμε πως η κάθε απάντηση απαιτεί πραγματικό χρόνο από τη ζωή μας και κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντάει, ούτε είναι η δουλειά του.
Έχει πολύ κόσμο που ρωτάνε επίμονα και ξαναρωτάνε με αγενή πολλές φορές τρόπο, λες και τα υπόλοιπα μέλη του forum είναι υποχρεωμένα να βρουν λύση στα προβλήματα τους.
Η ευγένεια πάντα βοηθάει και έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες όποιος ρωτάει ευγενικά, σε Ελληνικά που τα έχει περάσει από έναν ορθογράφο, να πάρει μια απάντηση, από αυτούς που επίμονα και "τσαπατσούλικα" ζητάνε απαντήσεις σαν να είναι οι διευθυντάδες και εμείς τα τσιράκια τους...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2008 13:52

ΒΑΣΙΚΟ και συνάμα ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ το επίπεδο αναφοράς της απάντησής σου αγαπητέ φίλε FSίτη @dimsis.
Ωστόσο, μια και πολλοί δηλώνουν άσχετοι, ή πολύ πρωτάρηδες στο θέμα:
dimsis έγραψε:...να κάνουν μια αναζήτηση (εδώ ή σε μια μηχανή αναζήτησης)
πώς θα το βλέπατε, κάποιος από εμάς να έφτιαχνε ένα topic με οδηγίες χειρισμού μιας μηχανής αναζήτησης; Ακόμα και στην περίπτωση που ΔΕΝ βαριέμαι, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ να ψάξω, ενόσο θα περιμένω την απάντησή σας, να βρω δύο οδηγίες ώστε ταυτόχρονα να το 'παλαίψω' και στο Google (π.χ.) :wink:
Πώς φαίνεται η ιδεούλα :question:

Σε ό,τι αφορά σε θέμα ευγένειας ή/και σεμνότητας σε απαντήσεις, μπορώ να πω ότι ελαφρώς 'σκίζουμε'... Αν κρίνω απ'όσες περιπτώσεις έχει πάρει το μάτι μου απλώς, ή έχω συμμετάσχει!
Πέρα από την πληρότητα των απαντήσεων, η ευγένεια κι η σεμνότητά τους ήταν από τους βασικούς λόγους, για τους οποίους ένοιωσα το Freestuff, σαν Τεχνικό -κι όχι μόνο- σπίτι μου. :D Υψηλό επίπεδο "Service" με την ΠΛΗΡΗ έννοια του όρου.
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 14 Οκτ 2008 14:32

Το θεωρώ αν μη τι άλλο παράξενο, να γνωρίζει κάποιος να κάνει εγγραφή σε ένα forum, να ανοίξει θέμα σε κάποια κατηγορία του forum και να ποστάρει το πρόβλημα του και να ΜΗΝ μπορεί να κάνει μια αναζήτηση στο google ή στη wikipedia ...

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2008 14:56

Προσωπικά, έχω συστήσει το Freestuff σε όλους σχεδόν του ΦΙΛΟΥΣ μου, για θέματα/προβλήματα των PC τους. Οι περισσότεροι έχουν ένα PC, για να βγαίνουν στο Inernet σε συγκεκριμένα Sites (you know.. :P ).
Από μηχανές ξέρουν: Αυτή του φραπέ, τη μηχανή που καβαλάνε και πηγαινοέρχονται, ΙΣΩΣ τη μηχανή του γκαζόν...Αυτάααα :D )
Δεν σημαίνει ότι όποιος έχει μπει εδώ, ξέρει από Βέσπα αναζήτησης, ή ότι έχει μπει μέσω μιας απ'αυτές.
Την εγγραφή, το άνοιγμα του topic και του πρώτου post, κι αυτά με κάποιες οδηγίες στο μιλητό τα έκαναν.

Να τους πεις να ψάξουν μέσα στα αποτελέσματα της αναζήτησης;;;... "Χαίρε χάος αμέτρητο! :o :o " (Μη νομίσουν κιόλας ότι τους βρίζεις :P :P )
Να τους πεις για σύνθετη αναζήτηση;;;;..... "..Ποιός πέθανε :D :o :D ;"
Αφού με έχω δει αρκετές φορές σαν ΕΤ (όχι ΙΤ!!) το πήρα κι εγώ απόφαση, ότι κάποια που θεωρούμε -ίσως- ως βασικά, ΤΕΛΙΚΑ -όπως φαίνεται- ΔΕΝ είναι.
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PixelDog

Δημοσίευση από PixelDog » 14 Οκτ 2008 15:15

ειστε λιγο των ακρων ή μου φαίνεται :D

νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να δινουμε το link με τα αποτελέσματα της αναζήτησης και απο εκει και περα ας βγαλουν ακρη μονη τους και αν δεν τα καταφερουν σημαινει οτι δεν προσπαθησαν να ψαξουν (και DGeorge για να μιλησω οπως και εσυ :D στην ουσια τους δωσαμε τροφη και αυτη λενε οτι δεν μπορουν νσ την μασησουν)

και ενα παραδειγμα που εχει σχεση με το πρωτο μου θεμα εψαχνα φωτογραφιες για κατι βουνα αλλα δεν ηξερα τη ονομασια τους(λεξη κλειδι) εστι ωστε να ψαξω ετσι μου ειπαν ο lunarmedia και ο HeRu
τις λεξεις κλειδια(Grand Canyon,Blue Mountains )
μετα πηγα εψαξα και βρηκα αυο που εξαχνα

γι αυτο λεω ακομα και αν εχει απαντηθει μια ερωτηση ο ποιος θελει ας βαλει αποτελέσματα της αναζήτησης γιατι καποιος ισως να μην ξερει με τι λεξεις να ψαξει

ΥΓ Το πρωτο μου μεγαλο post :)
:) :)
I Hate My Notepad

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2008 15:35

Δεν συζητώ για την περίπτωση που θα μου δώσετε έτοιμο link. :D Προς Θεού...
Συζητώ για 'αναπάντητα' θέματα. Όσο περιμένω λοιπόν την απάντηση του πρώτου εύκαιρου ειδικού, ή γνώστη, καλό θα ήταν να μπορούσα κι εγώ να ψάξω.
:D :D "Άραγε είναι μόνο το Google μηχανή αναζήτησης;", "Αυτό το MSN είναι Site για στοιχήματα;" :o :o (Ε; Ποιός; :D )
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 14 Οκτ 2008 22:16

Αν θεωρείς πως είμαι των άκρων επειδή δεν απαντώ σε ένα τεχνολογικό forum ερωτήσεις περί βουνών, δέχομαι ευχαρίστως τον χαρακτηρισμό.
Αυτή είναι η άποψη μου πάντως, ασχέτως αν θεωρείται ακραία ή όχι. Πιστεύω πως το forum θα γλίτωνε αρκετές σαβούροερωτήσεις (αναφέρομαι στις άσχετες με IT ερωτήσεις) που απαντιούνται εύκολα και γρηγορότερα με ένα απλούστατο search στο ίδιο το freestuff, στο google ή σε άλλη μηχανή αναζήτησης ή εγκυκλοπαιδικό site και προσωπικά θα προτιμούσα περισσότερες τεχνολογικές ερωτήσεις και λιγότερες μη τεχνολογικές.
Σαφώς τα πάντα είναι θέμα επιλογών και γούστων του καθενός. Υπάρχουν και εδώ ενότητες όπου μπορεί να γίνει χαβαλές και άσχετες συζητήσεις και δημιουργήθηκαν για να εξυπηρετούν αυτόν τον σκοπό. Να ψυχαγωγούν και να δίνουν απαντήσεις σε θέματα μη τεχνολογικά. Όσο δεν ξεπερνούν οι άσχετες ερωτήσεις τις σχετικές με τεχνολογία, δεν ενοχλούμαι. Αλλά όσες μέρες κάνω κλικ να δω τα νέα θέματα και γεμίζει η οθόνη κυρίως με χαβαλετζίδικα topics ή εγκυκλοπαιδικές απορίες ή ερωτήσεις που έχουν χιλιοαπαντηθεί, χάνω το ενδιαφέρον μου και απλώς επιλέγω να μη συμμετέχω ή όπως γράφεις και εσύ κάποιες φορές δίνω links προς google / freestuff / Wikipedia κλπ ώστε να «κλείσει» το θέμα, τις περισσότερες φορές προσθέτοντας στο τέλος και ένα "google is your friend"... και τις περισσότερες φορές και αυτές είναι σχετικές με τεχνολογία.
ΕΥΤΥΧΩΣ εδώ και κάποιους μήνες έχουν μειωθεί αισθητά οι άσχετες ερωτήσεις και πλέον είναι λίγες οι τύπου «Θωμά είσαι σπίτι; γιατί μου πήρες τον σκληρό…» και προσωπικά ευελπιστώ να μειωθούν ακόμα περισσότερο για αυτό και κάνω τις ακραίες προτάσεις μου Heil ! :)

Υπενθυμίζω:
http://www.google.gr/search?num=100&hl= ... f.gr&meta=
τεχνολογική κοινότητα, forum ανταλλαγής γνώσεων :: freestuff.gr τεχνολογική κοινότητα, forum ανταλλαγής γνώσεων. Greek web design and technology community. Internet help. Website design, programming, scripting, hosting, ...

DGeorge > αν έγραφα μια εντολή για κάθε ερώτηση που έχω συναντήσει σε forums που "απαντιέται" ακολουθώντας τα links της πρώτης σελίδας της μηχανής αναζήτησης, με ένα απλό copy paste του ίδιου του ερωτήματος του χρήστη, σε μια μηχανή αναζήτησης, τώρα θα είχα γράψει τόσες γραμμές κώδικα όσες έχει ο Linux kernel ....

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 14 Οκτ 2008 23:54

dimsis έγραψε:..DGeorge > αν έγραφα μια εντολή για κάθε ερώτηση που έχω συναντήσει σε forums που "απαντιέται" ακολουθώντας τα links της πρώτης σελίδας της μηχανής αναζήτησης, με ένα απλό copy paste του ίδιου του ερωτήματος του χρήστη, σε μια μηχανή αναζήτησης, τώρα θα είχα γράψει τόσες γραμμές κώδικα όσες έχει ο Linux kernel ....
:D :D :D :D :D
Χεχεχε εδώ μήπως θάλεγες ότι υπερβάλεις λίιιιιιγο;... Ίσως;; :D :D
Παιδιά δεκτές και κατανοητές τέτοιες φάσεις, όπως δεκτές και κατανοητές οι ενστάσεις κι οι αντιδράσεις σας. Κάποιοι, οι περισσότεροι είσαστε, παλιότεροι/εμπειρότεροι από την αφεντομουτσουνάρα μου είτε στο Freestuff, είτε στην αγορά, είτε και στα δύο.
Ωστόσο, επιτρέψτε μου κι εμένα να μην 'καταθέσω τα όπλα' έτσι απλά. Εξακολουθώ να πιστεύω/διαισθάνομαι, ότι τουλάχιστον κάτι υπάρχει που να μπορούμε περισσότερο να προσφέρουμε από τη θέση μας, με τις όποιες δυνατότητές μας, για το Freestuff.
Κι η πιο τρελλή ιδέα, ίσως με κατάλληλο σφυροκόπημα απ'όλους μας, :hammer: :hammer: να βγάλει ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ για όλους μας, :kaloe: :kaloe:
PC-Ponemenos
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 15 Οκτ 2008 00:06

Ε αφού είμαι ακραίος, είπα να υπερβάλω και λιιιιιιιγο :) άντε καλά πολύ
Και πολύ καλά κάνετε Dgeorge... εγώ την προσωπική μου άποψη εξέφρασα επί του θέματος "Τι μπορούμε εμείς, ως απλά μέλη, να κάνουμε για το καλό του Freestuff;"
δεν πάει να πει πως αυτό που θεωρώ εγώ ως καλύτερο, το θέλουν και όλα τα υπόλοιπα μέλη. Δες το κάτι σαν προσωπική επιθυμία :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης