Βοήθεια σε Blogspot

θέματα που αφορούν τον Blogger.com (Blogspot) και τα blogs που κάνουν hosting στην πλατφόρμα αυτή.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Vasilis_CoolRadio

Βοήθεια σε Blogspot

Δημοσίευση από Vasilis_CoolRadio » 15 Οκτ 2008 17:47

Γειά χαρά σε όλους.Εχω δημιουργήσει ένα Blogspot ( www.vasilisgiotis.blogspot.com ) και προσπαθώ να το διαμορφώσω..Τα έχω καταφέρει ώς ένα σημείο και χωρίς να έχω ιδέα απο κώδικα html..Με διάφορες δοκιμές έχω καταφέρει,ότι θα δείτε,αν το επισκεφτείτε..Έχω κολλήσει όμως σε μερικά πραγματάκια..Θέλω μόλις επισκέπτεται κάποιος το blog αμέσως να παίζει μουσική που έχω επιλέξει..Έχω φτιάξει ενα λογαριασμό στο Google κ εκεί έμαθα πως αφού ανεβάσεις αυτό που θές,μπορείς να το συνδέσεις με το blog σου και να παίζει αυτά που εχεις ανεβάσει.Βέβαια να υπάρχει κ ενα control στο blog έτσι ώστε ο επισκέπτης να σταματάει όποτε θέλει τη μουσική ή ακόμα και να πηγαίνει στο επόμενο track(αν βεβαίως γίνετε αυτό). Φαντάζομαι πως αφου καταφέρω αυτό θα μπορώ μετά όποτε θέλω να αλλάζω κ τα track μου.Έτσι δεν είναι;Και τέλος,πάνω σε αυτό το θέμα υπάρχει η δυνατότητα,αν έχω ανεβάσει 10 track,να γίνετε suffle;δηλαδή να αλλάζει η σειρά των τραγουδιών σε κάθε επίσκεψη΄;
Επίσης θέλω να ανεβάσω κ μια ανάρτηση,ένα post,που να είναι κολλημένο στο σημείο,πάνω πάνω ίσως στη σελίδα ή αριστερά της ή και δεξιά της κ να αλλάξω τη θέση του ή το κείμενο όποτε θέλω εγώ. Το έχω δοκιμάσει αλλα δεν κατάφερα τιποτα πάνω σε αυτό..Θα ήθελα να μάθω πως γίνετε και σε ποιό σημείο του κώδικα πρέπει να βάλω οτι μου πείτε να κάνω..Αυτό βέβαια ισχύει κ για το παραπάνω ερώτημα μου..Όπως προείπα είμαι αδαής σε κώδικες html..Μπορώ να σας δείξω κ τον κώδικα html του blog μου για να με βοηθείσετε ακομα περισσότερο..Ευχάριστώ πολύ για τον χρόνο σας κ για τυχόν βοηθειά σας..

Vasilis_CoolRadio

Βοήθεια σε Blogspot

Δημοσίευση από Vasilis_CoolRadio » 22 Οκτ 2008 20:48

Re paidia kaneis???Toulaxiston pws mporw na anevasw mousiki panw sto blog???Thanks!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Blogspot.com - Blogger”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες