Spammers! Καλά έχουν αποθρασυνθεί τελείως!!!

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 11 Δεκ 2008 18:33

cordis έγραψε:Ε! Αναμεταξύ μας δε πειράζει... παραέξω να μη βγαίνει...
LOL.. πλάκα κάνω.. :p
μου αρεσει που επιασες το υπονοουμενο στα domain !!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 15 Δεκ 2008 08:34

ενας καραγκιοζης εστειλε αυτο

Χαίρετε!
Με λένε Θεο***η Ασλ***δη και επικοινωνώ μαζί σας για να δω αν θα σας ενδιέφερε μία προοπτική συνεργασίας.

Θα θέλατε παραπάνω επισκεψιμότητα;
Βελτίωση του site;
Κάποιο σχέδιο για Internet Marketing που θα έπιανε τόπο και όχι πεταμένα χρήματα και χαμένη προσπάθεια;

Σίγουρα έχετε ήδη έτοιμο κάτι πολύ όμορφο και αξιόπιστο, αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια για μεγαλύτερα πράγματα!

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Χάρης
και οταν τον εστειλε κανονικα σαν spammer ιδου η απαντηση του

Αγαπητέ Κ. Άγγελε

Δεν σας ξέρω και φυσικά δεν ξέρω κανέναν γνωστό σας για να μου δώσει το Ε-μαιλ σας. Πριν κατηγορήσετε ανθρώπους να σκέφτεστε πού έχετε δημοσιοποιήσει το Ε-μαιλ σας. Εγώ απλά έστειλα κάποιο Ε-μαιλ για να δω αν υπάρχει μία προοπτική συνεργασίας win-win.

Φυσικά θα σβήσω τα στοιχεία σας γιατί δεν θέλω να έχω συνεργασία με αγενείς και άκομψους ανθρώπους.

Να περνάτε πάντα καλά.
Χάρης

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 15 Δεκ 2008 13:55

Ξαναβαφτίστηκε ή το χαϊδευτικό του Θεο***η είναι Χάρης? :kaloe:
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 16 Δεκ 2008 05:09

mechpanos έγραψε:Ξαναβαφτίστηκε ή το χαϊδευτικό του Θεο***η είναι Χάρης? :kaloe:
lol
fiskilis έγραψε:Φυσικά θα σβήσω τα στοιχεία σας γιατί δεν θέλω να έχω συνεργασία με αγενείς και άκομψους ανθρώπους.
μας την λένε και από πάνω???
χαχαχαχα
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 26 Δεκ 2008 16:45

Λοιπον
απο τον γνωστο καραγκιοζη spammer ελαβα το παρακατω

www.sofokleous10.gr
--------------------------------------------------------------------------------

Τράπεζες : «Έκαψαν» 1,116 δις. σε ένα μήνα!
Διαψεύδονται οι μύθοι περί «ισχυρών ελληνικών τραπεζών», με «αντοχή στις πιέσεις της συγκυρίας», από τα επίσημα στοιχεία που έδωσε χθες η Τράπεζα της Ελλάδος στη δημοσιότητα: αμέσως μόλις η διεθνής κρίση «έδειξε δόντια», οι ελληνικές τράπεζες είδαν να «καίγονται» 1,116 δις. ευρώ από τα ίδια κεφάλαιά τους!

τον εδωσα ψυχρα στον abuse@vpsland.com
και ελαβα πριν λιγο το παρακατω

Hello,

We have located the spammer and removed it from our network.

Thanks,
Patrick
Senior Support Engineer

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 14 Ιαν 2009 20:29

Καλησπέρα Subscriber,

(πιθανότατα εσείς) ζητήσατε να εγγραφείτε στο Newsletter του http://www.medxxxxx.gr.

Για να επιβεβαιώσετε την εγγραφή σας, παρακαλούμε ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο (link) ενεργοποίησης.

http://www.medxxxxx.gr

Εάν δεν επιλέξατε εσείς να εγγραφείτε στο Newsletter (π.χ. κάποιος άλλος κατά λάθος χρησιμοποίησε την διεύθυνση του e-mail σας, αγνοήστε το παρόν μήνυμα.

http://www.medxxxxx.gr
είδατε !!!
φροντίζουν για την υγεία μας και μας γράφουν και σε forum υγείας χωρίς να το ζητήσουμε ! τι να πείς
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 19 Ιαν 2009 15:31

πριν λιγες μερες ελαβα το παρακατω απο εναν δημοσιογραφο φιλο
ειναι δυνατον να την πατανε τοσοι εκατονταδες που ειχε μεσα τα mail τους
που το εστελνε το ενας στον αλλο ??
ΕΙΜΑΣΤΕ Ο ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ. ΕΧΟΥΜΕ 2 ΠΑΙΔΙΑ- ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 11 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΙΡΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ 2. Η ΜΑΙΡΗ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ε ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ. ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. ΕΧΕΙ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗ WASHINGTON ΤΩΝ Η.Π.Α ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΕΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ ΕΚΕΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΜΕ ΝΟΙΚΙ, ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΙΝΗΤΑ ΝΑ ΠΟΥΛΙΣΟΥΜΕ.

Ο ΔΗΜΟΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΕΤΑΙ ΑΥΤΤΟ e-mail.

ΕΝΑ 2ΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΥΠΟΦΕΡΕΙ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ, ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΑΣ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.

22/12/2008
αμεσα στελνω ενα μηνυμα στο χαμογελο του παιδιου και το ερωτημα αν αληθευει αυτο καθως το ειδα απο την πρωτη στιγμη κουφο και παλαβο , και να η απαντηση

Αγαπητέ κύριε Φισκίλη,

Θα θέλαμε καταρχάς να σας ευχαριστήσουμε για το ενδιαφέρον με το οποίο αντιμετωπίσατε το μήνυμα που μας προωθήσατε. Είναι πολύ σημαντικό ο καθένας μας να αντιμετωπίζει τέτοιου είδους μηνύματα με την απαραίτητη κρίση και υπευθυνότητα, καθώς αποτελεί έγκλημα τόσο σοβαρά ζητήματα να γίνονται αντικείμενο εκμετάλλευσης και κερδοσκοπίας από κάποιους και να μειώνουν την σοβαρότητα που έχουν τα πραγματικά τέτοια περιστατικά.

Διαψεύδουμε λοιπόν κατηγορηματικά την οποιαδήποτε ανάμιξη του Οργανισμού μας στο παρακάτω -υποτιθέμενο- ιατρικό πρόβλημα. Το Χαμόγελο του Παιδιού, πράγματι, στηρίζει ενεργά και ουσιαστικά, χιλιάδες παιδιά στην Ελλάδα που αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα (όπως μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικότερα και στην ιστοσελίδα μας), αλλά ποτέ με τρόπο που να θίγει την αξιοπρέπεια του παιδιού και της οικογένειας που αντιμετωπίζει το πρόβλημα. Ο σεβασμός προς την οικογένεια και το παιδί, αποτελούν έναν από τους βασικούς γνώμονες που ακολουθούμε σε κάθε δράση μας.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία αναφορικά με τον Οργανισμό και τη δράση μας.

Σας ευχαριστούμε θερμά.

Με εκτίμηση,
Για "το Χαμόγελο του Παιδιού"

Χρύσα Αργυρού
Κοινωνιολόγος
210 330****

Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alekstolo » 04 Φεβ 2009 23:44

prin apo ligo elava to parakato emai sto hotmail mou

avezo ena screanshot apo to email

gia na mhn lei kapoios apo edo mesa oti kanw mono ego spam 8) 8)
Συνημμένα
email.png

Άβαταρ μέλους
alekstolo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alekstolo » 04 Φεβ 2009 23:53

molis mou hrte kai deyetro mail

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 05 Φεβ 2009 07:07

αυτο το εχω λαβει και εγω !!
αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει ο καταλογος μου και που ειδε αυτη εκει profile ???

θα μας τρελανουν τελειως !!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Φεβ 2009 22:50

δεν υπάρχει τρόπος να πάρει e-mail από εκεί.

εμένα μου έχει έρθει ίδιο με άλλες αναφορές επάνω. ίσως είναι κάποιο πιο σμαρτ spam απ' ότι έχουμε συνηθίσει. μπορεί να βρίσκει μια σελίδα στον κατάλογο, να την επισκέπτεται, αν βρίσκει το contact e-mail και να στέλνει κάποιο τέτοιο μήνυμα για να γίνει πιο πιστικό.

απάντησέ μου γιατί ανοίκουμε και οι δύο στην ίδια 'κοινότητα', έχουμε κάτι κοινό.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 06 Φεβ 2009 14:43

Οι ξένοι χρησιμοποιούν spam bots πολύ έξυπνα και πράγματι, μπορούν να το κάνουν αυτό (εδώ κάνουν εγγραφές σε sites και περνάνε και το visual confirmation, σε αυτό θα κολλήσουνε;)...
Οι Έλληνες είναι λίγο μπακάληδες και χρησιμοποιούνε λίστες, εξου και σε παροτρύνουν να κάνεις προωθήσεις, για να μεγαλώσουν τις λίστες τους... 1 είναι η λύση: spam φίλτρα και όποιος στέλνει spam θα μπαίνει κατευθείαν εκεί...
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 14 Φεβ 2009 11:39

τί γίνεται με τις εταιρίες συμβούλων ? τόσο ξεφτίλα ?

κάθε μέρα λαμβάνω 5-6 email για "σεμινάρια διευθυντών πωλήσεων", "οργάνωση αποθήκης" κλπ

Ανοιξαν μαζικά τέτοιες εταιρίες λόγω των επιδοτήσεων και τώρα που αυτά τελείωσαν τους έπιασε η λόρδα !!!!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 14 Φεβ 2009 13:13

ana***.gr

Ana***, Ελ......... & ΣΙΑ Ο.Ε., Κύ**** **, ****, Αθήνα. Τηλ: 210 994**** Fax: 210 994**** Για να σταματήσετε να λαμβάνετε emails απο την εταιρεία μας, παρακαλούμε κάντε reply στο παρών mail, με το σωστό email σας και την λέξη διαγραφή στο subject. Το παρών Email δεν μπορεί να θεωρηθεί ώς spam (ενοχλητική ηλεκτρονική αλληλογραφία), διότι περιέχει τα στοιχεία επικοινωνίας του αποστολέα. Σε περίπτωση επιβεβαίωσης στοιχείων, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το νομικό μας τμήμα στο 210 994****.

fiskili, στο προτυπο απαντησης, μηπως να εβαζες και κανενα συνδεσμο προς τη νομοθεσια..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης