Κρασάρει ο Firefox

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κρασάρει ο Firefox

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 02 Νοέμ 2008 09:47

Εχω ενα πρόβλημα με τον FX.
Οταν ανοιγω μια σελίδα με βγάζει αυτο και κρασάρει:

Εικόνα

Στο OS X η σελιδα μια χαρα παίζει. Στα windows μετο που παω να την ανοίξω, με βγάζει αυτο και κρασαρει τον FX.

καμια ιδέα?
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Κρασάρει ο Firefox

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Νοέμ 2008 10:01

Παναγιώτη, καλημέρα σου,
δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα, πλην όμως ο 'ήρωας' είναι ο ίδιος, ο FX!
Χτες, για μια ακόμα φορά, κι ενώ ήμουν στο FS, ΠΑΓΩΣΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
Για άλλη μια φορά, βγήκα κανιβαλικά από το site!...
Σήμερα το πρωί 'θυμήθηκε' ότι είχε αφημένο session κι έκανε να συνδεθεί, εκεί όπου με είχε αφήσει, πλην όμως μάταια... Το site ήθελε(ζητούσε) κανονική σύνδεση!
Από την άλλη βέβαια, ο IE6-SP1 δεν πρέπει νά'ναι κι ό,τι καλύτερο. Ωστόσο, για να λέμε τα σύκα-σύκα και τη σκάφη-σκάφη, επειδή στο FS μπαίνω με τον FireFox, δεν ξέρω αν ο IE6 θα μου δημιουργούσε τόσα, λιγότερα, ή περισσότερα προβλήματα.
Βέβαια, όπως πολύ σωστά τονίζεις, και ο FireFox (ο δικός μου) μέσα από Windows τρέχει, οπότε ποιός τελικά είναι ο ένοχος; Πιάσ'τ'αυγό και κούρευ'το! :o
Όπως όμως κι αν έχει το πράγμα, διαισθάνομαι ότι σιγά-σιγά κι ο FireFox θα απομυθοποιηθεί. Θα βγουν στον αφρό τα όποια του προβλήματα...Κι υποψιάζομαι ότι κι αυτουνού θά'ναι αρκετά! :-?
Επειδή η MS είναι ό,τι είναι, αυτό δεν σημαίνει ότι κι οι άλλοι (π.χ. Google) είναι άγιοι... Μην τρελλαθούμε κιόλας. :hammer: :hammer:
Ίσως να μην θυμάσαι, ή να μην είχες δει αυτό: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... highlight=
Όμως, με το που είδα το θέμα σου, μου βαρέσανε καμπάνες από τα παλιά...
Δεν ξέρω από στήσιμο site και τα σχετικά! Γι'αυτό δεν μπορώ να έχω άποψη, κατά πόσον ευθύνεται το FS για τα 'εξωπετάγματα' και/ή τα 'κολλήματα'. Ωστόσο υποψιάζομαι ΕΝΤΟΝΑ αρκετή ως μεγάλη ευθύνη κι εκ μέρους του FireFox... Αν θέλεις ακόμα και σε θέματα ασυμβατότητας ως προς τα Windows (πράγμα ολίγον Απαράδεκτο)
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες