Ακούω τις κριτικές σας...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
nikpony

Δημοσίευση από nikpony » 02 Νοέμ 2008 17:24

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 02 Νοέμ 2008 17:57

Ξεπερασμένο design και κακή χρήση του flash.
Κάνε μια ιστότσαρκα σε μερικά sites που θα βρεις εδώ: http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... ia&t=28384 να πάρεις ιδέες και να δεις που κινείται το σημερινό web design, και πιάστα ξανά όλα από το μηδέν.

nikpony

Δημοσίευση από nikpony » 02 Νοέμ 2008 18:02

Τώρα μαθαίνω και όλα τα κάνω μόνος μου μαζί με βοήθειες που βρίσκω στο ίντερνετ, έτσι για να ξέρεις ότι δεν είμαι επαγγελματίας και ότι αυτά τα έκανα μέσα σε ένα μήνα.

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 02 Νοέμ 2008 18:07

ακόμα και άν έφτιαχνες μια λευκή σελίδα με το κείμενο:

"φτιάχνω σελίδες καλέστε στο 69........... τιμές φιλικές"

το ίδιο πελατολόγιο θα κατάφερνες να συγκεντρώσεις.

και αυτό γιατί η σελίδα σου είναι ερασιτεχνική με λάθη στο συντακτικό και χωρίς στοιχεία επικοινωνίας (το καρτοκινητό δέν μετράει).

Οκ καταλαβαίνω οι μισθοί είναι μικροί και όλοι θέλουν ένα πρόσθετο χαρτζιλίκι τα απογεύματα κάνοντας service ή σχεδιάζοντας σελίδες αλλά οι άλλοι που κάνουν αυτά τα επαγγέλματα για να ζήσουν και πληρώνουν και εφορία κλέφτες θα γίνουν ?

Το μόνο που μένει είναι να δούμε σε πόρτα καταστήματος πληροφορικής "Σερβίρω και καφέδες τιμές φιλικές, αποδείξεις δέν κόβουμε"

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 02 Νοέμ 2008 18:14

Ναι το γνωρίζω ότι τα φτιάχνεις μόνος σου, διάβασα το κείμενο στο about us στο npd.gr, αυτό δεν αλλάζει όμως σε τίποτε την γνώμη μου για 2 sites για τα οποία ζήτησες κριτική.
Όπως και το ότι τα έφτιαξες σε ένα μήνα δεν μου λέει απολύτως τίποτε. Και σε μια μέρα να μου έλεγες ότι τα έκανες πάλι δεν θα είχα λόγο να μη σε πιστέψω. Αν θέλεις να βελτιωθείς, ακολούθησε κάποια sites που έχουν επιλεχθεί από το link που σου έδωσα παραπάνω και διάβασε μερικά κείμενα για τον τρόπο που σχεδιάζονται σήμερα τα web sites.
π.χ. intro pages, popup παράθυρα είναι αρνητικά στοιχεία. Το ίδιο και η κακή χρήση flash. Προσωπικά και τα δυο θα τα έκλεινα στα 10 πρώτα δευτερόλεπτα και πίστεψε με δεν είμαι ο μόνος.
Σε καταλαβαίνω πως ΔΕΝ είναι η κριτική που θα ήθελες να διαβάσεις και ίσως κάποιοι να γράψουν τα γνωστά "μη κρίνεις τόσο αυστηρά το παιδί τώρα μαθαίνει" και τις υπόλοιπες δικαιολογίες που και εσύ δίνεις με την απάντηση σου, αλλά προτιμώ να είμαι ειλικρινής.

Edit: Πως να εκνευρίσετε τους επισκέπτες σας...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimsis την 02 Νοέμ 2008 18:21, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 02 Νοέμ 2008 18:18

Eκεί που λέει: "Γίνεται εσείς ο επόμενος"... Είναι "Γίνετε"...

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 02 Νοέμ 2008 18:25

dimsis έγραψε:Προσωπικά και τα δυο θα τα έκλεινα στα 10 πρώτα δευτερόλεπτα και πίστεψε με δεν είμαι ο μόνος.]
ego as poume afto ekana :roll:

nikpony

Δημοσίευση από nikpony » 02 Νοέμ 2008 22:02

Χαίρομαι πραγματικά για τις απαντήσεις σας,πολύ πιθανόν να με κάνουν καλύτερο στο μέλλον αλλά το σίγουρο είναι ότι αρχίζω να καταλαβαίνω κάποια πράγματα...γενικότερα!
Επίσης χαίρομαι που τις επισκεφθήκατε έστω και για αυτά τα 10 δευτερόλεπτα όπως είπατε, συνεχίστε την κριτική άλλωστε γι' αυτό τις έκανα και ποστ εδώ.

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 11 Νοέμ 2008 16:27

Ίσως εάν διόρθωνες κάποια μικρολαθάκια, αναβάθμιζες τον κώδικα και χρησιμοποιούσες πιο μοντέρνες ιδέες/design.¨
;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης