προβλημα joomla και με βαση δεδομενων

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dikere
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dikere » 05 Νοέμ 2008 21:21

Εχω ενα free domain σε ενα site που σε δινει και 3 free mysql βασεις να κανεις, ετσι εκανα μια για το joomla και μια δοκιμαστικη "test" με ενα πινακα name!

Στην συνεχεια με ενα component που εκανα install sto joomla δημιουργησα μια φορμα με ενα textbox kai ena submit ωστε να καταχωρει ονοματα στην βαση test στον πινακα name!

Ολα καλα μεχρι εδω, οταν πηγα να το τρεξω και να γινει η καταχωρηση με εβγαλε το μηνυμα που εβαλα οτι ολα εγιναν σωστα και η καταχωρηση ηταν επιτυχης αλλα πιο πανω απο το μυνημα μου λεει errors που δεν καταλαβαινω απο που δημιουργουντε!

Το περιεργο ειναι οτι ολα δουλευουν μια χαρα και οι καταχωρησεις γινοντε αλλα βγαζει και μηνυματα λαθους πιο πανω, μηπως ξερει κανεις τι παιζει?

**Η παρακατω φωτο ειναι με τα μηνυματα λαθους και πιο κατω το μηνυμα οτι η καταχωρηση εγινε
Συνημμένα
errors_joomla.jpg
hasta la victoria siempre

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 05 Νοέμ 2008 21:30

Το συγκεκριμένο table στη βάση του Joomla ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ (και δημιουργεί αυτά τα errors κάθε φορά που το joomla αναφέρεται σε αυτό)!
Φυσικά αυτό δεν επηρεάζει τη δική σου βάση με αποτέλεσμα σωστά να καταχωρεί τα ονόματα στην άλλη βάση.

Τώρα γιατί δεν υπάρχει το Joomla Table, μάλλον θα σου εξηγήσει κάποιος που ασχολείται με Joomla γιατί εγώ ...ΔΕΝ! 8)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες