Συνελήφθη ο ιδιοκτήτης του bourdela.com

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 07 Νοέμ 2008 20:49

Από ότι κατάλαβα, πηγαίνει για πλημέλλημα για διευκόλυνση μαστρωπείας καθώς και για κάποια άλλα παραπτώματα.
Δεν είναι το θέμα του forum ή του καταλόγου, αλλά μάλλον ερχόταν σε εμπορικές συμφωνίες με πρακτορεία μοντέλων και συνοδών, προκειμένου αυτά να προβάλλονται μέσα από το site.
Πολύ πιθανόν να έπεσε καρφωτή, ή η διάδοση του site να θεωρήθηκε επικίνδυνη για την διαρραγή του κοινωνικού ιστού (φαντάζεσαι, να έκανε καταγγελία η τάδε κυρία, επειδή ο άντρας της αντί να την βάζει κάτω, ξημεροβραδιάζεται στο bourdela για να βρει την καλύτερη μονδέλα της εβδομάδας, σε προσφορα!!!! :))
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 07 Νοέμ 2008 21:06

Mπα. δεν μαρεσαν οι κοπέλες. πολυ ψιλές ειναι όλες.
Κατι στο 152-158 Γιατι δεν παιζει?
:cry:
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 07 Νοέμ 2008 21:11

Χα χα χα!!! Ε, είναι πλέον προφανές γιατί το site έφτασε στα top 100!!! Κάθε μέρα εκεί πρέπει να ήταν ο τύπος!!! Που να ξαναπάει στην δικιά του...
Χα χα χα!!!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 07 Νοέμ 2008 23:27

Basilakisweb έγραψε:
EneMe έγραψε: Ο νεαρός διατηρούσε μια από της πιο διάσημες ελληνικές ιστοσελίδες αυτού του περιεχομένου, η οποία περιείχε πλήρη κατάλογο με διευθύνσεις όλων των οίκων ανοχής ,σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και επαρχία, αλλά και πληροφορίες για το ποιοι εξ αυτών είχαν την απαιτούμενη άδεια και ποιοι όχι.

Επίσης, στο site μπορούσε κάποιος να δει φωτογραφίες με τις κοπέλες που εκδίδονταν σε κάθε οίκο ανοχής και να μάθει ποιες από αυτές εργάζονταν νόμιμα και ποιες παράνομα.

Ο δημιουργός της σελίδας είχε φροντίσει ώστε να υπάρχει χώρος όπου οι πελάτες έκαναν τα σχόλιά τους για το πόσο ευχαριστημένοι έμειναν από τις υπηρεσίες που τους προσφέρθηκαν!

Η δράση του 25χρονου δεν τελείωνε εκεί, αφού είχε συνεργασία με… μοντέλα από το εξωτερικό, που εκδίδονταν στην Ελλάδα.

Πηγή: zougla.gr

Εάν διαβάσεις και τα κείμενα που δημοσίευσα θα καταλάβεις... αλλα δεν σ πολυ νοιάζει νομίζω εε;
Το αν με νοιάζει, αφορά εμένα, δεν το ξέρεις και σε παρακαλώ να κόψεις το υφάκι!

Όσο για τα άρθρα που λες δεν νομίζω ότι αναφέρονται ακριβώς σε αυτό που συνέβη!

Κι αν δεν διάβαζες το σχόλιό μου τόσο επιπόλαια όσο απάντησες, θα έβλεπες ότι δεν μιλάω για αθωότητα, υπονοώ υπερβολικές κατηγορίες...

Δεν θεωρώ ότι είναι μαστροπεία το να δίνεις πληροφορίες για οίκους ανοχής!

Anyway, το θέμα δεν με αφορά, απλά μου έκανε εντύπωση -όπως βλέπω και σε άλλους- ότι τώρα θυμήθηκαν να το κλείσουν, μετά από τόσο καιρό εντονότατης παρουσίας στο ελληνικό διαδίκτυο!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Νοέμ 2008 02:37

EneMe έγραψε: Εάν διαβάσεις και τα κείμενα που δημοσίευσα θα καταλάβεις... αλλα δεν σ πολυ νοιάζει νομίζω εε;
Το αν με νοιάζει, αφορά εμένα, δεν το ξέρεις και σε παρακαλώ να κόψεις το υφάκι!

Όσο για τα άρθρα που λες δεν νομίζω ότι αναφέρονται ακριβώς σε αυτό που συνέβη!

Κι αν δεν διάβαζες το σχόλιό μου τόσο επιπόλαια όσο απάντησες, θα έβλεπες ότι δεν μιλάω για αθωότητα, υπονοώ υπερβολικές κατηγορίες...

Δεν θεωρώ ότι είναι μαστροπεία το να δίνεις πληροφορίες για οίκους ανοχής!

Anyway, το θέμα δεν με αφορά, απλά μου έκανε εντύπωση -όπως βλέπω και σε άλλους- ότι τώρα θυμήθηκαν να το κλείσουν, μετά από τόσο καιρό εντονότατης παρουσίας στο ελληνικό διαδίκτυο!
ερμ, απευθυνόμουνα στον Connora?

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 08 Νοέμ 2008 03:16

Η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος είναι αυτή η υπηρεσία που ενημερώνει live ο Σφακιανάκης τη Δρούζα και που μπαίνουν σε chat με nicks sofoula12 και όποιος μιλήσει μαζί τους ψάχνουν ποιος είναι να τον μπαγλαρώσουν; Ναι βέβαια πολύ σοβαρή υπηρεσία. Μήπως είναι οι ίδιοι που πήγαν να μπαγλαρώσουν τον φίλο μου τον Τσιπρόπουλο με το blogme επειδή καταχωρούσε feeds από blogs; Μήπως είναι οι ίδιοι που έχουν κλείσει δεκάδες τέτοιες σελίδες και έχουν κατάσχει μηχανήματα και έχουν μεταφέρει με χειροπέδες στο αυτόφωρο webmasters με τον πιο ηλίθιο και επικίνδυνο τρόπο;

Α ναι αυτοί είναι που θα φορτώσουν τώρα σε έναν άλλο webmaster κατηγορίες. Το bourdela.com ήταν ένα underground site στο οποίο έμπαινε όλη η Ελλάδα και όλοι ξέρουν τι επισκεψιμότητα είχε αρκεί να έβλεπε τα στατιστικά του forum. Αλλά το παιδάκι αυτό βλέπετε δεν είναι ο Κυριακού που έκλεβε τον κόσμο με τα 090 πέρυσι με το "βρείτε τη λέξη" ή ο Τράγκας που το κάνει ακόμα από το κανάλι του. Δεν είναι ο Κοντομηνάς που κάθε νύχτα μας έχει πηδήξει στις τσοντοδιαφημίσεις. Δεν είναι ακόμα κανένας μεγαλοεκδότης που δημοσιεύει αγγελίες για call girls σε καθημερινές εφημερίδες.

Ένα παιδάκι 25 χρονών ήτανε και εκεί που τους παίρνει δικαιολογούν τον μισθό τους τα λαμόγια της δίωξης. Εκτός από ηλεκτρονικά άσχετοι είναι και επικίνδυνοι για την ελευθερία όλων μας γιατί όλοι μας είμαστε δυνητικά εγκληματίες με το να συντηρούμε forum και ελεύθερη πρόσβαση στην πληροφορία.

Ειλικρινά λυπάμαι όταν βλέπω ότι υπάρχουν άνθρωποι ειδικά μέσα σε αυτό το forum που υποστηρίζουν τέτοιους αστείους ειδικευόμενους μπάτσους. Όποιος έχει ακούσει τον Σφακιανάκη να μιλάει καταλαβαίνει περί τίνος πρόκειται και το πόσο σχετική με το διαδίκτυο είναι αυτή η υπηρεσία. Το να την υποστηρίζουμε εμείς που υποτίθεται ότι ξέρουμε 5 πράγματα παραπάνω είναι άκρως ανόητο και αφελές.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 08 Νοέμ 2008 04:47

Θα συμφωνήσω με τον cdhyper. Λες και η πορνεία στην Ελλάδα ξεκίνησε να υπάρχει από το bourdela.gr (μετά άλλαξε σε .com), λες και τα πασίγνωστα ξένα site με κοπέλες που κάνουν 'tours' θα σταματήσουν να υπάρχουν, λες και θα καταργηθούν οι αγγελίες "Άγαλμα, αθλήτρια 18 χρονών ζητά γνωριμία με σοβαρό κύριο και ότι προκύψει". Η όλη φάση είναι γελοία, και ειλικρινά νομίζω ότι το μόνο πράγμα που θα μπορούσαν να κατηγορήσουν τον ιδιοκτήτη είναι για φοροδιαφυγή και πάλι έχω κάποιους ενδοιασμούς (μπορεί το παλικάρι να τα δήλωνε τα έσοδά του)

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 08 Νοέμ 2008 10:11

EneME
Καλημερα. Νομιζω οτι ο Βασίλης σε εμενα αναφερότανε.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Error_1054

Δημοσίευση από Error_1054 » 08 Νοέμ 2008 10:37

Σωστα τα λέει ο cdhyper.

Εγω γελαω με καποιους που λένε "κατι ειχα ακουσει αλλα δεν μπήκα ποτε"!!!! :D :D

Ελεος ρε παιδια δεν ειναι τυχαιο που τα ιδια username βολταρουν σε ολα τα φορουμ ασε που μια απλη αναζητηση για

[google]χρησιμα προγραμματα για pc[/google] κοιταξτε τι βγαζει πρωτο πρωτο

[google]χρησιμα προγραμματα [/google] βγαινει στην 4η

Τεσπα αν το αδικημα ειναι η συντηρηση του site ενημερωνω οτι υπαρχουν 3-4 αναλογου περιεχόμενου. Αν ειναι αλλο παω πάσο!

Απλα με ενοχλει πως σερβιριστηκε η ειδηση λες και το site ηταν αγνωστο και αφηνοντας την εντύπωση οτι το αδικημα ηταν η συντηρηση του site !!

τελος η νομοθεσια ειναι λ'ιγο περιεργη για τι μαλλον ο συμμαθητης μου που στα 15 μου ειπε οτι σε πολυ γνωστη οδο υπάρχουν κυριες εκανε "διευκόλυνση ακολασιας"

Η ουσια ειναι οτι επειδη πια σερφαρουν παιδια του Δημοτικου πρεπει να υπάρχουν δικλιδες ασφαλειας. Εκτος απο τα πορνο υπάρχουν και βιντεο πχ με δυστυχηματα που σοκαρουν.

ΟΜΩΣ και στην τιβι πρπει να μπε μια ταξη γιατι στην εποχη μου 5 το απογευμα ειχε "ΜΑγια η μελισσα" ενω τωρα εχει Δρουζα και "κοιταω μπροστα", τον λαζοπουλο τον βλεπουν παιδια του Δημοτικου και την 28η 8 το πρωι ειχε ντοκυμαντερ με κρεμασμενους !!

Οπως υπάρχει cybernany στο πισι να βγει και ενα για την τιβι αν και μαλλον οσοι εχουν παιδια πρεπει να την βγαλουν απο το σαλόνι !!

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 08 Νοέμ 2008 11:06

Connor MacLeod έγραψε:Mπα. δεν μαρεσαν οι κοπέλες. πολυ ψιλές ειναι όλες.
Κατι στο 152-158 Γιατι δεν παιζει?
:cry:
Στο κρεβάτι όλες ίσες είναι μωρέ! :lol: :lol: :kaloe:

Επειδή έχω παρακολουθήσει κανά δύο συνεντεύξεις του Σφακιανάκη (όχι του Νότης :-P) σύμφωνα με αυτά που έλεγε, καταλάβαινε κανείς πως κυρίως στο στόχαστρο της Υπηρεσίας Ηλεκτρονικού Εγκλήματος είναι οι παιδεραστές. Ίσος ο νεαρός να εμπλεκόταν σε τέτοια υπόθεση, αν και δεν θέλω να πιστέψω ότι συνέβαινε κάτι τέτοιο.

Αν ο κρατικός μηχανισμός θέλει να σώσει την κοινωνία θα πρέπει επιτέλους να σταματήσει τη τηλεοπτική κατρακύλα, τη σαβούρα και τη τρομοκρατία των καναλιών. Είναι κατάντια αυτό που ζούμε σήμερα. και όπως πάντα ο αποδιοπομπαίος τράγος είναι το internet. επειδή είναι απρόσωπο, γενικό και μπορούμε άνετα να πουμε το κάθε τι χωρίς να περιμένουμε κόντρα.

Και cdhyper δεν είναι μόνο οι μεγάλοι που αναφέρεις. π.χ. πας στο περίπτερο και βλέπεις καμιά 15αριά άσχετες, ξεκάρφωτες, μικρές, ότι νάνε εφημεριδούλες που έχουν δώρο 2-3 τσόντες. Αφού όλοι κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 08 Νοέμ 2008 12:57

kserei kaneis pio einai to katigoritirio (EPISIMA) i milaei ston aera?
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Νοέμ 2008 13:06

Απο:

http://away.gr/2008/11/07/bourdela-com-closed/

Οι κατηγορίες που τον βαρένουν σύμφωνα με το Troktiko (http://troktiko.blogspot.com/2008/11/5-site.html)

Οι κατηγορίες είναι πλημμεληματικού χαρακτήρα για διευκόλυνση ακολασίας και μαστροπείας κατ’ επάγγελμα και κατ’ εξακολούθηση ενώ ψάχνουν και για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 08 Νοέμ 2008 13:22

vasilaki... sto diko mou to blog anafero oti oi katigories einai kakourgimatikou charaktira epidi vrethike na paizei tombola... kai ekleve sto poker...

gia auto leo oti mallon/sinithos "i tricha echei ginei trichia... "
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Νοέμ 2008 13:26

Otan vgei kati kalitero paraeksw, tha se enimerwsw agapite :)

Pros to parwn, i enimerwsi apo ta blogs einai afti :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες