Ένα προβλημα που ζαλίζει..

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Loretzos

Δημοσίευση από Loretzos » 14 Νοέμ 2008 20:36

Καλησπερα παιδια . Θα αρχισω να σας λεω το πρόβλημα μου .
Αλλαξα επεξεργαστη και μητρικη στο pc mou και επρεπε να κανω format . Εβαλα 4 διαφορετικα windows xp , prof , vista κλπ και το συστημα μου κανει κανονικα την εγκατασταση και μολισ μπαινει για να ολοκρηρωθει μεσα στα windows η εγκατασταση το pc κολλαει και σταματαει η εγκατασταση.
Τι να κανω?

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 17 Νοέμ 2008 12:52

Καλημέρα και καλή βδομάδα και σε σένα,
1) Τι MBoard και τι επεξεργαστή έχεις;
2) Πρόσεχε αν η νέα MBoard έχει κάρτα ήχου, ή γραφικών, ή όποια άλλη, onboard, ενώ ταυτόχρονα βάζεις και μια δεύτερη κάρτα από την προηγούμενη MBoard. (Μου έχει τύχει τέτοιο event, γι'αυτό και σ'το γράφω!!) Για παράδειγμα: Τα XP Prof. ΚΟΛΛΑΝΕ σε περίπτωση συνύπαρξης κάρτας ήχου onboard με δεύτερη πρόσθετη σε κάποιο slot!
3) Αν βάζεις παράλληλα τα λειτουργικά που αναφέρεις, καλά θα ήταν να τα φορτώσεις/εγκαταστήσεις ένα-ένα. Να προχωράς στην επόμενη εγκατάσταση, αφού βεβαιωθείς ότι το λειτουργικό (που μόλις εγκατέστησες) λειτουργεί σωστά. :wink:
4) Οι drivers της MBoard και των συσκευών (κάρτα γραφικών, ήχου κλπ) έχουν εγκατασταθεί σωστά;
Loretzos έγραψε:Εβαλα 4 διαφορετικα windows xp , prof , vista κλπ και το συστημα μου κανει κανονικα την εγκατασταση και μολισ μπαινει για να ολοκρηρωθει μεσα στα windows η εγκατασταση το pc κολλαει και σταματαει η εγκατασταση.
Τα έβαλες μαζί (παράλληλα) τα λειτουργικά που αναφέρεις, ή το ένα επάνω στο προηγούμενο (κάθε φορά);
Σου κολλάει σε όλα τα windows ή σε κάποιο (π.χ. XP Prof) συγκεκριμένα;

Γενικά, καλό θα ήταν να γίνεις όσο πιο σαφής κι αναλυτικός μπορείς, καθώς -πράγματα και καταστάσεις που έχεις μπροστά σου- μπορεί να τα θεωρείς προφανή, ενώ εμείς πρέπει να τα μαντέψουμε (αν δεν μας τα γράψεις).
Περιμένουμε νέα σου :D
PC-Ponemenos
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες