Εργαστήριο Service Φορητών Υπολογιστών στη Θεσσαλονίκη

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
carib

Δημοσίευση από carib » 24 Νοέμ 2008 11:57

Καλησπέρα σε όλους!

Θα ήθελα να παρουσιάσω την επιχείρησή μου που λειτουργώ ως service φορητών (κυρίως ) υπολογιστών στη Θεσσαλονίκη.

Διαθέτω εργαστήριο επισκευής και αναβάθμισης φορητών υπολογιστών με το διακριτικό όνομα Computer Systems και μπορώ να αναλάβω επισκευές από απλή αντικατάσταση οθόνης έως απευθείας επισκευή εξαρτήματος πάνω στο mainboard του φορητού.

Είμαι Ηλεκτρονικός Μηχανικός και έχω 8 χρόνια εμπειρία στην επισκευή φορητών υπολογιστών και σε αντίθεση με τους περισσότερους που διαθέτουν αντίστοιχες επιχειρήσεις διαθέτω άδεια λειτουργίας και ασκήσεως επαγγέλματος καθώς και εξειδικευμένο εξοπλισμό.Μπορώ να εκδώσω νόμιμα παραστατικά για επαγγελματίες και δίνεται εγγύηση επισκευής.

Στην αποθήκη μου έχω μεγάλο όγκο εξαρτημάτων και οθονών για όλους τους τύπους φορητών υπολογιστών και υπάρχει η δυνατότητα απευθείας παραγγελείας εξαρτήματος από εξωτερικό μετεχειρισμένου ή καινούριου.

Ενδεικτικές τιμές:

Αλλαγή οθόνης 15.4' 130Ευρώ
Επισκευή βίσματος τροφοδοσίας πάνω στο mainboard 50Ευρώ
Επισκευάσιμη βλάβη πάνω στο mainboard 50Ευρώ
Τοποθέτηση οποιουδήποτε εξαρτήματος που θα μου φέρετε εσείς 10-40Ευρώ
κτλ

(καμία σχέση δηλαδή με αντίστοιχες τιμές αντιπροσωπίας κτλ)

Μπορείτε να ε βρείτε:

Παναγιώτης Καρυδόπουλος
Διδυμοτείχου 29
Νεάπολη 56727
Θεσσαλονίκη
Τηλ 2310672799

Ελπίζω το μήνυμά μου αυτό να μην παραβιάζει τους κανόνες του forum και παρακαλώ τους διαχειριστές αν το θεωρούν σκόπιμο να το μετακινήσουν ή να το διαγράψουν.
Ευχαριστώ!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος carib την 15 Δεκ 2011 19:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Νοέμ 2008 17:26

καλως ηρθες στην παρεα μας και καλες δουλειες
ιστοσελιδα δεν βλεπω η κανω λαθος ?

στην εποχη μας ειναι χρησιμη και φροντισε να φτιαξεις μια να υποστηριζει την επιχειρηση σου με φωτογραφιες απο το εργαστηριο σου και εν ωρα εργασιας
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fiskilis την 24 Νοέμ 2008 18:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

carib

Δημοσίευση από carib » 24 Νοέμ 2008 18:04

fiskilis έγραψε:καλως ηρθες στην παρεα μας και καλες δουλειες
ιστοσελιδα δεν βλεπω η κανω λαθος ?

στην αποχη μας ειναι χρησιμη και φροντισε να φτιαξεις μια να υποστηριζει την επιχειρηση σου με φωτογραφιες απο το εργαστηριο σου και εν ωρα εργασιας
Καλησπέρα!
Ευχαριστώ για την επισήμανση.Έχω ήδη κατοχυρώσει δύο σχετικά domain names και ετοιμάζω τις σελίδες.λογικά μέσα στη βδομάδα θα τις ανεβάσω και θα ενημερώσω το post.

athlon

Δημοσίευση από athlon » 25 Νοέμ 2008 23:40

tsaba prama .................pamfinos ise.......germaniko timologio mouvales.......

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 27 Νοέμ 2008 19:14

οταν λες ''Τοποθέτηση οποιουδήποτε εξαρτήματος που θα μου φέρετε εσείς '' ενοεις οτι αν σε δωσω μια καρτα γραφικων θα μπορεις να την βαλεις;;;;;;;η ερωτηση δεν ειναι ειρωνικη. ειναι ομως κατι μεταξυ σοβαρου και αστειου.

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 28 Νοέμ 2008 10:17

Πράγματι είσαι πολύ οικονομικός.

Χαίρομαι επίσης που είσαι Θεσσαλονίκη αν και ελπίζω να μη σε χρειαστώ ποτέ :p

Περιμένω όμως να δώ τις σελίδες σου :D
Γίνονται πραγματάκια

carib

Δημοσίευση από carib » 30 Νοέμ 2008 15:49

devilfw έγραψε:οταν λες ''Τοποθέτηση οποιουδήποτε εξαρτήματος που θα μου φέρετε εσείς '' ενοεις οτι αν σε δωσω μια καρτα γραφικων θα μπορεις να την βαλεις;;;;;;;η ερωτηση δεν ειναι ειρωνικη. ειναι ομως κατι μεταξυ σοβαρου και αστειου.

Ναι αυτο ακριβώς ενοώ. Αν μου φέρεις μία κάρτα γραφικών συμβατή με τον φορητό σου θα την τοποθετήσω με το κόστος που αναγάφεται παραπάνω.

carib

Δημοσίευση από carib » 30 Νοέμ 2008 16:14

ALR έγραψε:Πράγματι είσαι πολύ οικονομικός.

Χαίρομαι επίσης που είσαι Θεσσαλονίκη αν και ελπίζω να μη σε χρειαστώ ποτέ :p

Περιμένω όμως να δώ τις σελίδες σου :D

Ευχαριστώ για τα σχόλιά σας! Προσωπικά είμαι πολύ ικανοποιημένος με τις τιμές που δουλεύω καθώς οι περισσότερες βλάβες που αναφέρω παραπάνω επιλύνονται σε λιγότερο από μία ώρα και έτσι η παράδωση του υπολογιστή γίνεται συνήθως την επόμενη μέρα. Για αυτό δυσκολεύομαι να κατανοήσω τη λογική συναδέλφων που φαίνεται ότι προσπαθούν να βγάλουν όλα τα έξοδα της βδομάδας από ένα πελάτη και καθυστρερούν μέχρι και μήνες μερικές φορές.....

Αυτές τις μέρες ετοιμάζω μία δοκιμαστική σελίδα, όμως αν βρεθείτε στη Νεάπολη περάστε από το εργαστήριο να δείτε και τον τρόπο εργασίας μας και ζωντανά.Ελπίζω να μην χαλάσει ποτέ ο υπολογιστής σας όμως είναι πιθανό να σας ενδιαφερει μία αναβάθμιση (πχ επεξεργαστή) ή μια συντήρηση του συστήματος ψύξης.

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 30 Νοέμ 2008 21:47

φιλε carib διορθωσε με αν κανω τραγικο λαθος αλλα εχω την υποψια οτι δεν γινεται να βγαζουμε την καρτα γραφικων που εχει το καθε λαπτοπ και να βαζουμε αλλη.... εκτος αν ειμαι τοσο πισω...... και αν πραγματι ειμαι τοσο πισω που μπορω να αγορασω καρτα γραφικων για λαπτοπ;;;;;;;;;;;;;;

carib

Δημοσίευση από carib » 30 Νοέμ 2008 22:05

devilfw έγραψε:φιλε carib διορθωσε με αν κανω τραγικο λαθος αλλα εχω την υποψια οτι δεν γινεται να βγαζουμε την καρτα γραφικων που εχει το καθε λαπτοπ και να βαζουμε αλλη.... εκτος αν ειμαι τοσο πισω...... και αν πραγματι ειμαι τοσο πισω που μπορω να αγορασω καρτα γραφικων για λαπτοπ;;;;;;;;;;;;;;
Καλησπέρα!
Δεν γίνεται για κάθε Laptop γίνεται όμως για αρκετά. Ειδικά για τα νεότερα σχετικά ακριβά laptop υπάρχουν κάποιες κάρτες γραφικών που είναι συμβατές με αρκετά μοντέλα.Αν θέλεις πες μου το μοντέλο του υπολογιστή σου και τι κάρτα γραφικών έχει τώρα και θα κοιτάξω αν έχεις τη δυνατότητα αναβάθμισης. Πρέπει να σε ενημερώσω όμως ότι η διαδικασία αυτή συνήθως έχει άσχημη αναλογία κόστους / αποτελέσματος και αξίζει μόνο όταν καεί η κάρτα γαρφικών σου οπότε αφού είσαι αναγγασμένος να την αλλάξεις καλό είναι να βάλεις την καλύτερη δυνατή!

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 30 Νοέμ 2008 22:46

καλα εγω εχω εντελως χαμηλων επιδοσεων λαπτοπ. hp550 με μια gma950 μου φαινεται..... οτι πιο ''πεταμενη'' καρτα δηλαδη. με αλλα λογια ακομα και να υπηρχε δυνατοτητα στο δικο μου λαπτοπ δε θα αξιζει λογω κοστους ε;

carib

Δημοσίευση από carib » 01 Δεκ 2008 19:38

devilfw έγραψε:καλα εγω εχω εντελως χαμηλων επιδοσεων λαπτοπ. hp550 με μια gma950 μου φαινεται..... οτι πιο ''πεταμενη'' καρτα δηλαδη. με αλλα λογια ακομα και να υπηρχε δυνατοτητα στο δικο μου λαπτοπ δε θα αξιζει λογω κοστους ε;
Ναι. Από ότι βλέπω δεν αλλάζει η κάρτα γραφικών στον υπολογιστή σας.

Το κόστος σύνήθως δεν είναι τόσο τραγικό όμως από την εμπειρία μου κανένας πελάτης δεν διαθέτει 100-150Ευρώ για να αναβαθμίσει την καρτα γραφικών του στο επίπεδο μίας που στην πραγματικότητα είναι χειρότερη από αυτές που κυκλοφορούν για desktop με 30Ευρώ.

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 02 Δεκ 2008 00:11

α μαλιστα. παντως η περιπτωση σου ειναι πολυ σημαντικη (στον ενικο μιλα μου και συ) . δεν γνωριζω κανεναν αλλον να κανει τετοια δουλεια.θα σε εχω υποψιν μου φιλε.καλες δουλειες να εχεις

carib

Δημοσίευση από carib » 02 Δεκ 2008 10:50

devilfw έγραψε:α μαλιστα. παντως η περιπτωση σου ειναι πολυ σημαντικη (στον ενικο μιλα μου και συ) . δεν γνωριζω κανεναν αλλον να κανει τετοια δουλεια.θα σε εχω υποψιν μου φιλε.καλες δουλειες να εχεις
Ευχαριστώ πολύ!

Εγώ δυστυχώς γνωρίζω 2-3 στη Θεσσαλονίκη που αν και δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο της ηλεκτρονικής ασχολούνται με επισκευές φορητών....

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 02 Δεκ 2008 15:19

carib έγραψε:Ναι. Από ότι βλέπω δεν αλλάζει η κάρτα γραφικών στον υπολογιστή σας.
Μην ξαναδώ πληθυντικό εδώ μέσα θα αρχίσω να βαράς... Είμαστε παρέα εδώ... Μόνο σε μένα θα μιλάτε με το sys και το SAS...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλές δουλειές Carib και καλή αρχή...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες