Περιεχόμενο newsletter - Ιδέες

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chchrist » 27 Νοέμ 2008 14:02

Γεια σας,

Θέλω να φτιάξω ένα μηνιαίο newsletter για να στέλνω στους πελάτες μου οι οποίοι έχουν διαφορετικές εταιρείες. Μπορείτε να προτείνετε θεματολογία; Εσείς τι νέα στέλνετε στους πελάτες σας;

Μέχρι στιγμής λέω να στείλω νέα προϊόντα της εταιρείας μου , νέα γενικότερα, επιτυχίες.

Τι άλλο προτείνετε;

ΕDIT: Η εταιρεία δραστηριοποιείται στον σχεδιασμό και την κατασκευή ιστοσελίδων.

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 27 Νοέμ 2008 15:04

θα μπορούσες να τους στέλνεις τα νέα site που κατασκεύασε η εταιρία σου (πράγμα που δέν ενδιαφέρει καθόλου τους υπάρχοντες πελάτες)

ή θα μπορούσες να τους ενημερώνεις για νέους τρόπους να αυξήσουν τις πωλήσεις τους μέσω του web (αλλά υπάρχουν τόσοι νέοι τρόποι προώθησης κάθε μήνα ? δεν νομίζω)

γενικά να έχεις υπόψη ότι τα περισσότερα email θα πηγαίνουν στον κάδο αδιάβαστα.

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 27 Νοέμ 2008 18:27

Μπορείς να στέλνεις σχετικά με - αν γινονται - events που διοργανωνει η επιχειρηση σου , νεα στον τομέα του web design και προσφορες.

Άβαταρ μέλους
chchrist
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από chchrist » 27 Νοέμ 2008 22:43

νεα στον τομέα του web design
Σκεφτόμουν να τους στέλνω νέα αλλά πιστεύω πως δεν θα ενδιαφέρουν κανένα από τους πελάτες μου. Τα events και προσφορές είναι καλές ιδέες. Επίσης σκέφτομαι να δίνω κάποια SEO tips & tricks που και η γιαγιά μου θα μπορούσε να κάνει ή εργαλεία online όπως μεταφραστές.

αλλά υπάρχουν τόσοι νέοι τρόποι προώθησης κάθε μήνα ? δεν νομίζω
Εννοείς πως θα είναι πολύ αραιά τα newletter;

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 28 Νοέμ 2008 00:27

Βασικά διαβάζει κανείς από εδώ μέσα Newsletters? Προσωπική άποψη, αν θες να σε θυμούνται οι πελάτες σου παίρνε τους τηλέφωνο που και που και ρώτα τους αν πάνε όλα καλά.

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 28 Νοέμ 2008 09:47

alexandre Τα newsletters είναι ισχυρό εργαλείο εφόσον τα χρησιμοποιείς σωστά.
Μην τα αποπαίρνεις έτσι. Προσωπικά διαβάζω τα newsletters του moo.com και 2 3 ελληνικών eshops.
Μάλιστα, όταν το newsletter έχει πραγματικά κάτι να σου δώσει, μετατρέπεται σε ένα πολύ ισχυρό Marketing εργαλείο.

Διαφορετικά απλά σου σπάει τα νεύρα και πετυχαίνει το ακριβώς αντίθετο.
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 28 Νοέμ 2008 12:09

hik-hok έγραψε: γενικά να έχεις υπόψη ότι τα περισσότερα email θα πηγαίνουν στον κάδο αδιάβαστα.
+1

Prosopika diavazw newsletters mono apo sites sta opia exw kanei register gia na mathenw tis kainouries prosfores tous kai exoun sxesi me ti doulia mou.

Gia webdesign company einai ligo diskolo na stileis newsletter me topic pou na endiaferei tous pelates sou mias kai (fantazome) exoun idi parei tis ipiresies sou.

An ontos thes na stileis newsletters isws tha prepei na groupareis tous pelates sou na deis ti mporei na xriazete to kathe site (px SEO, kampania adwords, newsletter scripts, upgrades se scripts ktlp) kai na stileis sto kathe ena ena newsletter me ti morfi prosforas gia tous iparxon pelates mono.

px. exeis 2-3 pelates pou tous ekanes site prin apo merika xronia kai isws xriazete kapio update to script .. mporeis na tous enimerwseis pws trexeis mia prosfora 50% off.
h..
Exeis site-pelati pou tha ton voithouse ena script newsletter mporeis na stileis newsletter pws i etairia sou dimiourgise ena script gia afto to skopo kai to kaneis install se idi pelates sou se xamilo kostos.

Egw sou protinw na mi tous zalizeis me asxeta giati otan tha xriastei na stileis kati simantiko tha to svisoun me ti mia.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες