Θέλω τη γνώμη σας..

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
apapaki

Θέλω τη γνώμη σας..

Δημοσίευση από apapaki » 27 Νοέμ 2008 15:23

Θέλω τη γνώμη σας για το blog μου, το www.funforyou.gr
Είναι περίπου 3 χρονών, αλλά από το καλοκαίρι έχει πάρει αυτή τη μορφή.
Ψάχνω για βελτιώσεις, είτε κάποιο theme εύκολα παραμετροποιήσιμο, είτε κάποιο plugin που να το κάνει πιο χρησιτκό και ελκυστικό στον αναγνώστη.

Άβαταρ μέλους
Aflex

Θέλω τη γνώμη σας..

Δημοσίευση από Aflex » 27 Νοέμ 2008 17:30

Πολύ ωραίο blog φίλε apapaki.
Μου άρεσε που εκτός απο την κεντρική αυτή καθ'αυτή σελίδα είχες και δύο ακόμα (playroom και πάμε διακοπές).

Τώρα όσον αφορά τα plugins ή κάποιο theme που θα ήθελες να βάλεις, πες μας λίγο τι είδους θα ήθελες να είναι? Ψάχνεις μήπως κάτι συγκεκριμένο?

apapaki

Θέλω τη γνώμη σας..

Δημοσίευση από apapaki » 27 Νοέμ 2008 17:47

Βασικά ζήλεψα όταν είδα ότι κάποια site τρέχουν wordpress και δείχνουν πάρα πολύ ελκυστικά, παράδειγμα
http://www.metropolisradio.gr/

Ψάχνοντας στο google για δωρεάν πάντα θέματα βρήκα αρκετές σελίδες τύπου
http://www.visual-blast.com/el/wordpres ... oose-from/
Αλλά κάποια που δοκίμασα είτε με απογοήτευσαν, είτε θέλανε τρελό επαναπρογραμματισμό, σαν να ξαναγράφω δικό μου template.

To template που χρησιμοποιώ είναι φοβερό, γιατί είναι το μόνο που βρήκα δωρεάν με δικό του μενού στο admin και πλήθος λεπτομέρειες να ξεκαθαρίσεις με κλικ και επιλογές και όχι πειράζοντας php. Γνωρίζει κανείς άλλα τέτοια θέματα;

Θέλω cms look. Μην μου πείτε γιατί δεν το έκανα σε joomla, γιατί ξόδεψα 2-3 βδομάδες και μόνο το κοιτούσα. Λίγα κατάλαβα και το wordpress μου φάνηκε πιο γρήγορο και εύκολο για το σκοπό του.

Επίσης ξέρει κανείς κανα ποιοτικό και σίγουρο τρόπο για διαφήμιση; Κουράστηκα να βλέπω σε όλες τις σελίδες με google adsense πώς λένε την παραρίζου στο μικρό και κέρδισε από ένα ps3 ως ένα ipod. Δεν λέω, πληρώνει στην ώρα του και σίγουρα, αλλά από ποικιλία διαφημίσεων στα ελληνικά νομίζω ότι πάσχει.

mf_iii

Θέλω τη γνώμη σας..

Δημοσίευση από mf_iii » 27 Νοέμ 2008 22:57

Αν θελεις τετοιο theme για wordpress ψαξε με τον ορο "magazine-style theme" θα βρεις αρκετα :)

Οταν λες διαφημιση? Να διαφημιστεις η να διαφημισεις?

apapaki

Θέλω τη γνώμη σας..

Δημοσίευση από apapaki » 29 Νοέμ 2008 10:57

mf_iii έγραψε:Αν θελεις τετοιο theme για wordpress ψαξε με τον ορο "magazine-style theme" θα βρεις αρκετα :)

Οταν λες διαφημιση? Να διαφημιστεις η να διαφημισεις?
Η σελίδα παραπάνω που γράφω έχει τα γνωστώτερα magazine style themes, αλλά είναι δύσκολα στην προσαρμογή, δεν έχουν δικό τους μενού και όλες οι αλλαγές πρέπει να γίνουν σε php. Και γιατί να μην κάνω το δικό μου θέμα τότε; Αφού γραφικά και μορφή δεν μου κάνουν..

Όσο για google κουράστηκα να βλέπω χαζές διαφημίσεις, γνώρισε άντρες - γυναίκες, κέρδισε ipod klp. Δηλαδή κανένας Έλληνας αξιόπιστος με εταιρία και λιανική πώληση δεν διαφημίζεται στο ίντερνετ; Η μάλλον δεν προτιμάει το adwords ώστε να τον δούμε στις σελίδες μας μέσω adsense? Νομίζω ότι η ποιότητα των διαφημίσεων καθορίζει σε μεγάλο βαθμό και τη γνώμη του επισκέπτη για το site. Κάποιοι ενοχλούνται να βλέπουν συνέχεια τα παραπανω, ή βγαλε λεφτά από το σπίτι κλπ. Και λίγοι δεν ξέρουν τι παίζει για να κάνουν και κλικ σε αυτές τις διαφημίσει...

mf_iii

Θέλω τη γνώμη σας..

Δημοσίευση από mf_iii » 30 Νοέμ 2008 01:02

Α σορρυ δεν προσεξα οτι εχεις βρει τετοια themes.. Δεν θελουν τρελο επαναπρογραμματισμο μην τρελενεσαι απλα τα βασικα html να ξερεις και να μεταφερεις/ορισεις καπου κωδικα αν χρειαστει

Οσο για το google δικιο εχεις τι να κανουμε, αυτοι μονο διαφημιζονται. Βασικα ειναι κι αλλοι πολλοι αλλα δεν δινουν πολλα λεφτα στο adwords οποτε εμφανιζονται αυτες που τα εσκασαν χοντρα! ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες