Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Frruger

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από Frruger » 03 Δεκ 2008 18:39

Άλλαξα πάροχο τηλεφώνου και ιντερνέτ, από ConnexTalk σε Forthnet2Play.

Η Forthnet εδώ και δυο μέρες χει ενεργοποιήσει την σύνδεση αλλά δεν μου έχει δώσει το hardware, αφήνοντας με χωρίς τηλέφωνο και ιντερνέτ.

Σήμερα που πήγα στο κατάστημα ( πήγα και εχθές , και την περασμένη εβδομάδα και την προπερασμένη) μου είπαν πώς θα έρθει (επιτέλους) το hardware κατά τις 14:00 πηγα 15:30 και τα σαράντα κομμάτια που είχαν έρθει είχαν φύγει κιόλας.
Όταν επισήμανα ότι είμαι δυο μέρες χωρίς τηλέφωνο και ιντερνέτ ο υπάλληλος μου είπε ότι άλλοι περιμένουν ενάμιση μήνα τώρα χωρίς hardware.

Τα σχόλια δικά σας.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από cdhyper » 03 Δεκ 2008 20:46

Το έχω πει ότι η Forthnet έχει εξελιχθεί σε χειρότερη εταιρεία ακόμα και από τη HOL αν και οι 2 ανταγωνίζονται στον πάτο ισάξια.

Συγνώμη αλλά έκανες χοντρή μαλακία που έφυγες από ΟΤΕ για να πας Forthnet.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Δεκ 2008 21:42

cdhyper έγραψε:Το έχω πει ότι η Forthnet έχει εξελιχθεί σε χειρότερη εταιρεία ακόμα και από τη HOL αν και οι 2 ανταγωνίζονται στον πάτο ισάξια.

Συγνώμη αλλά έκανες χοντρή μαλακία που έφυγες από ΟΤΕ για να πας Forthnet.
τωρα ειναι αργα !
αμα δεν ενεργοποιηθεις πληρως ΔΕΝ μπορεις να κανεις αιτηση να πας οπου θες !!
εγω παντως με vodafone 2play δεν εχω κανενα προβλημα αν και ειναι virtual Hol

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από deninho » 04 Δεκ 2008 00:47

εγώ από την άλλη, είχα πάρει τον εξοπλισμό μου αρκετές μέρες πριν την ενεργοποίηση, κι από τότε είμαι κυριλλέ. Και τηλέφωνο, και internet.

Η απορία μου, όμως, είναι η εξής: Αφού έβαλες double play, γιατί δεν έχεις τηλέφωνο χωρίς το modem? Απλά βάζεις το τηλέφωνο στην τηλεφωνική πρίζα, και καλείς :)

Άβαταρ μέλους
devilfw

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από devilfw » 04 Δεκ 2008 01:30

ρε παιδια τι οτε και τι forthnet. εγω εχω forthnet.δε μπορω να πω οτι ειμαι super αλλα εχω φιλους που εχουν οτε και ειμαστε στα ιδια επιπεδα (σε οτι αφορα και ταχυτητα και εξυπηρετηση πελατων). μαλιστα πριν απο δυο μηνες που ψαχνομουν να παω οτε διαπιστωσα οτι βγαινει 20 ευρω παραπανω απο τα λεφτα που δινω τωρα στη forthnet για τις ιδιες ταχυτητες και δωρεαν ομιλια στο σταθερο.

Frruger

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από Frruger » 04 Δεκ 2008 10:08

Φίλτρο δεν θέλει για τηλέφωνο?

BTW έχω πάρει ένα Ciso W877 ο όποιος 21/11 έφυγε από Ολλανδία, 24/11 μπήκε Ελλάδα, και δέκα μέρες τώρα με ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ δεν έχει φτάσει Κρήτη ( η τέλος πάντων δεν ξέρω που διάολο είναι).

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από deninho » 04 Δεκ 2008 16:00

θα παίξει και χωρίς φίλτρο το τηλέφωνο. Το πολύ πολύ να έχεις λίγο θόρυβο. Τη δουλειά σου θα την κάνεις πάντως (αν η περίπτωσή μου είναι ο κανόνας, κι όχι η εξαίρεση, φυσικά)

Για το δεύτερο, έχει πέσει καθόλου φωνή στις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ για το θέμα; οχι τπτ άλλο, αλλά θέλουν λίγη αγριάδα όλοι αυτοί οι μόνιμοι :-?

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από id12586 » 04 Δεκ 2008 18:42

deninho έγραψε:θα παίξει και χωρίς φίλτρο το τηλέφωνο. Το πολύ πολύ να έχεις λίγο θόρυβο. Τη δουλειά σου θα την κάνεις πάντως (αν η περίπτωσή μου είναι ο κανόνας, κι όχι η εξαίρεση, φυσικά)
+1
το επιβεβαιώνω ότι γίνεται..
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Frruger

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από Frruger » 04 Δεκ 2008 19:41

Δουλευει. ΤΝΧ

Frruger

Εμπειρία αλλαγής παρόχου

Δημοσίευση από Frruger » 04 Δεκ 2008 19:52

Με τα ΕΛΤΑ δεν βρίσκεις άκρη, είναι μακιαβελικό το κόλπο, κάποια πακέτα τα διαχειρίζονται οι ταχυμεταφορές , κάποια τα ταχυδρόμα, όποτε πακέτο με barcode που δεν φαίνεται στο σύστημα δε είναι κανενός , όποιον ρωτήσεις σου λέει ότι το έχει ο άλλος.
Παλιότερα όλα τα πακέτα τα διαχειριζόταν τα ταχυδρoμiα όποτε δεν μπορούσαν να αρνηθούν ότι το έχει παραπέσει το δέμα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες