epithesi kata droopinou

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από cdhyper » 20 Μάιος 2003 16:51

μα e-times δε νομίζω να είναι απομονωμένος ο droopinos. Έξω στην ελληνική κοινωνία είναι ο κανόνας.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Black Dahlia

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από Black Dahlia » 20 Μάιος 2003 16:53

cdhyper έγραψε:αν ξαφνικά, όταν βιάζεσαι στο δρόμο σου, σου πεταχτεί ένας αρλεκίνος και σου κάνει γκριμάτσες και είναι η αιτία να χάσεις το λεωφορείο που περνά μια φορά το μήνα τι θα κάνεις στον αρλεκίνο;

θα κάτσεις να το συζητήσεις ή θα τον στείλεις στο διάολο;

Αν έρθουν οι Τούρκοι και σου ζητήσουν την Αθήνα;

θα κάτσεις να το συζητήσεις ή θα τους στείλεις στο διάολο;

Ο Βολτέρος που τα είπε αυτά έγινε υπαίτιος της Γαλλικής Επανάστασης. αμα καθότανε και το συζητούσε οι βασιλιάδες θα φεύγανε;

Αν σου χτυπήσει κάποιος την πόρτα και σου πει: συγνώμη κύριε, μπορώ να δανειστώ τη γυναίκα σας για μια ξεπέτα;

Θα κάτσεις να το συζητήσεις;

Λες η συζήτηση να είναι πανάκεια σε όλα τα θέματα;

(στο site του droopinou δεν έκανα τίποτα. ο ίδιος είχε το link. Δεν έχω γνώσεις hacker και ούτε θα ήθελα να αποκτήσω)
Mipos ipervalleis ligaki?? ligakiiiii toso da????
o kathenas mporei na exei tin apopsi tou...tin akous, tin sebesai kai sinexizeis tin poreia sou pros tin kataktisi tis alitheias...Min parektrepomaste etsi epeidi afta pou iperaspizetai kapoios den simfonoun me afta pou iperaspizomaste emeis...

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από e-times » 20 Μάιος 2003 16:54

Δεν ειπα οτι ειναι, αλλα νιωθει απομονωμενος και ...... ξερεις αυτο δεν μου καθεται καλα. Δεν το λεω προσωπικα για τον droopino αλλα και για οποιον αλλο ηταν στην θεση του.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
Drizzt
Honorary Member
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από Drizzt » 20 Μάιος 2003 17:19

Βρε έρχεστε και οι δυο Droopinos και cdhyper στο meeting την Παρασκευή... πιστεύω άμα γνωριστείτε ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ κάπου θα συμφωνήσετε :wink:

Σοβάρα θα ήταν καλό να έρθετε... :roll:

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από telxina » 20 Μάιος 2003 17:25

cdhyper έγραψε:Μήπως είναι ο δογματικός τρόπος σκέψης που ωθεί τους άλλους να βρίσουν κάποιον;
Den einai mono o tropos skepsis. As paei na skeftete oti thelei o kathenas. As min to fonazei omos, ke kirios an thelei na to fonazei na parei ta kouvadakia tou ke na paei se ali paralia.

Dogmatistes ke pasis fiseos propagandistes den exoun xoro edo mesa. Edo leme ti gnomi mas free den kanoume tsarka bas ke vgaloume opado.

Ade giati poli travixe to asteio... :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
Black Dahlia

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από Black Dahlia » 20 Μάιος 2003 17:27

Kostas Theofilopoulos έγραψε:... πιστεύω άμα γνωριστείτε ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ κάπου θα συμφωνήσετε :wink:
poiou kerata :question: :question: :question:
afto mipos kollaei sto thema :arrow: "pou ofeilete to kerato"??? :o :lol: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από cdhyper » 20 Μάιος 2003 17:34

Kosta ποιο είναι αυτό το πράγμα που σε τσαντίζει περισσότερο στη ζωή σου και γιατί;

Μη μου πεις ότι δεν υπάρχει κάτι στην καθημερινότητά σου που δε σου τι δίνει στα νεύρα. Επίσης όχι διπλωματική απάντηση (του style: με τσαντίζει να βλέπω άλλους να τσακώνονται :wink: )

Άβαταρ μέλους
γιαννης
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από γιαννης » 20 Μάιος 2003 20:27

den mporo na katalavo giati den anagnorizeis oti afto pou ekanes den eprepe na to kaneis.

an o droopinos se tzantizei toso poli min tou milas katholou.

pas na vgeis kai apo pano diladi?

an erthoun oi Tourkoi na paroun tin Athina vevaios kai den tha anoiksoume kouventa alla theoreis to idio epikindino ton droopino oste na prospatheis na ton geliopoiiseis me afto ton tropo?

kai sou ksanaleo to gegonos kai mono oti eisai moderator prepei na se kanei na sevesai afta pou kapoia mera tha xreiastei na efarmoseis, tous kanones tou forum diladi.

oso kai na se enoxli o allos den anoigeis topic enantion tou, pos na to kanoume tora. den prosferei se kati afto kathe allo malista.

exeis ta epixeirimata ekeina pou xreiazontai gia na ton apostomoseis, xrisimopoiise ta. den perenei xampari, agnoiseton.

An sou egine o droopinos emoni idea isos prepei na arxiseis na anarotiersai ti simvainei kai me sena.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από cordis » 20 Μάιος 2003 20:48

cdhyper έγραψε:Kosta ποιο είναι αυτό το πράγμα που σε τσαντίζει περισσότερο στη ζωή σου και γιατί;

Μη μου πεις ότι δεν υπάρχει κάτι στην καθημερινότητά σου που δε σου τι δίνει στα νεύρα. Επίσης όχι διπλωματική απάντηση (του style: με τσαντίζει να βλέπω άλλους να τσακώνονται :wink: )
ψυχολογική ανάλυση του Κώστα θα κάνουμε τώρα;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από cdhyper » 20 Μάιος 2003 20:50

Μην παρεκτρέπεσαι δεν είναι σωστό.

Δε θα κάτσω να επιχειρηματολογήσω απέναντι στην ηλιθιότητα. Θα κάνω και εγώ πλάκα όπως κάνει και αυτός.

Ακου εκεί να επιχειρηματολογήσω

η ηλιθιότητα για μένα είναι πολύ περισσότερο επικίνδυνη από τους Τούρκους γιατί δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά και σε καταστρέφει εκ των έσω.

εσυ αγνόησε τον. εμένα ασε με να ασχολούμαι όπως θεωρώ αρμόζον στην κάθε περίπτωση.

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από telxinas » 20 Μάιος 2003 20:59

O kathenas perni oti tou axizi.
Otan theloume na epikaloumaste tin lexi "parea" se ena forum, ofiloume kai na tin tiroume oloi mas.
Stin periptosi lipon tou droopinou, exi apodixthi i pleon anaxiopisti fisi tou. Anaxiopisti epidi mpike mia mera me ena allo nickname xoris na eidopiisi kanenan gia auti tin allagi. Afise mono ton xrono na to apodixi. Den ipirxe protovoulia. Anaxiopisti, epidi istera apo tin proti fitilia peri sxeseos droopinou-steki, opou prospathouse na apodixi oti den exoun kamia sxesi ta dio nicknames. Epita to paradexthike.
Meta... http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... =3780&f=21
Eki tha diavasete kati diko mou. Eixa vri to flashaki me tin fatsa tou kai to under construction pou anefere gia to ameso mellon. Ara, sikofantis pou prospathi na rixi ston cdhyper mia fantasmeni istoria peri hackerias sto site tou. Adianoito na isxirizete kapios tetia pragmata kai na perimeni kai apo pano tous allous na ton pistepsoun. Auti i prospathia na ipovivazoun merikoi tin noimosini mas.
Anikanos dialogou, mias kai ena forum prosferete mono kai mono gia auto to pragma. Den simfonite? kante mia istoriki anadromi sta posts apo droopino, steki.
Axaristos, pou istera apo ton polemo pou eixame metaxi mas, istera apo to slow down pou ekana(anikousto, pios? ego!) gia na gini mia simfiliosi meso tis sinantisis tis Paraskeuis. Pragma pou den telika den egine kai epipleon to epomeno post tou itan na ipenthimisi gia tin eironia kai kakia pou diathetoume os pros ta alla meli.
Istera pia apo ola auta, kakos pou ton iperaspizeste(ntropi alloste gia enan anthropo trianta xronon pou xriazete gia tin epiviosi tou, entos kai ektos eisagogikon epiviosi tou, ntropi tou pou auti ti stigmi san klameno min po ti, diloni oti den th xanampi sto forum alla paralila diavazi ta panta kai tous martires iperaspisis tou).
Kai istera apo oooola auta, tha xanapo, o kathenas perni auto pou tou axizi.
Kai an stin teliki den simfonite me ola aiuta, xerete poli kala oti stin teliki, kai as xanaerthi pali piso sto forum, ego th eimai edo kai tha tou ta xono sinexia. Mpori kai o cdhyper. Ara tha ginete mia katastasi mp*****lo.
Dexome, an tha to epithimisete, na tin kano me elafra apo edo. Kai min apantisete "oxi, mporite na eisaste kai oi dio edo kai na sizitate mia xara(outopia) arki na to thelete". To ithela, tou to dilosa "gonatistos"(kante tin istoriki anadromi) alla giok! Gia auto, min kanete ton kopo na apantisete etsi. Kante kati pio drastiko. Peste mou na figo!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος telxinas την 20 Μάιος 2003 23:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από e-times » 20 Μάιος 2003 21:27

Φιλε telxinas,
δεν πιστευω οτι χρειαζετε να γινει "ή εγω ή αυτος".
Δεν καθομαι να κρινω εαν ειναι ή οχι σωστα αυτα που λες. Μπορει ο droopinos να ειναι και χειροτερος απ'οτι φαινετε. Δεν καθομαι να το κρινω ουτε αυτο. Προτιμω να κρατω μια αποχη τουλαχιστον σε αυτους που δεν επιθυμω να εχω παρε δωσε μαζι τους και τελειωσε. Το θεμα ειναι να μην διαιωνιζουμε μια κατασταση, οπως κατα την γνωμη μου εκανε λαθος στην συγκεκριμενη περιπτωση ο cdhyper την στιγμη που ειπαμε "τερμα, παμε παρακατω".
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από telxinas » 20 Μάιος 2003 21:33

e-times έγραψε:Φιλε telxinas,
Δεν καθομαι να κρινω εαν ειναι ή οχι σωστα αυτα που λες. Μπορει ο droopinos να ειναι και χειροτερος απ'οτι φαινετε. Δεν καθομαι να το κρινω ουτε αυτο. Προτιμω να κρατω μια αποχη τουλαχιστον σε αυτους που δεν επιθυμω να εχω παρε δωσε μαζι τους και τελειωσε. Το θεμα ειναι να μην διαιωνιζουμε μια κατασταση, οπως κατα την γνωμη μου εκανε λαθος στην συγκεκριμενη περιπτωση ο cdhyper την στιγμη που ειπαμε "τερμα, παμε παρακατω".
Akoma kai auto to skeftika ligo paliotera kai ekatsa kai tou exigisa ton logo pou polloi edo mesa tsantizone mazi tou. Kai tou protina(ola auta se enan poli iremo tono) na apofeugi na paremvali stis sizitisis mas i stin teliki an theli na paremvali, na to kani etsi opos mporoume na sinenoithoume i vre aderfe mou na mpi sto idio mikos kimatos. Oxi ton apopseon alla ston tropo pou tha milisi kai tha pi auto pou theli na pi. I apantisi itan akros eironeutiki.
Opote, akoma kai stin periptosi pou tha eleges, den variese tha kano oti den ton vlepo,... adinato!!!

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από e-times » 20 Μάιος 2003 21:36

e-times έγραψε:Φιλε telxinas,
Επαναλαμβανομαι το ξερω αλλα θα επιμεινω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος e-times την 20 Μάιος 2003 21:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

epithesi kata droopinou

Δημοσίευση από cordis » 20 Μάιος 2003 21:47

Εγώ αυτό που θέλω είναι να υπάρχει μια σχετική ηρεμία στην σελίδα, δε λέω να μην υπάρχουν εντάσεις. Αυτές θα υπάρχουν και είναι μέσα στο πρόγραμμα.. Το θέμα είναι να μη παρεκτρεπόμαστε και φτάνουμε στα άκρα, όποια κι αν είναι αυτά...

Εύκολες λύσεις υπάρχουν αρκετές.. αλλά δε νομίζω ότι μπορούμε να διδαχτούμε κάτι από αυτές..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης