www.agios-andreas.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
alexzzz

www.agios-andreas.gr

Δημοσίευση από alexzzz » 13 Δεκ 2008 23:38

Καλησπέρα. Καλώς σας βρήκα και καλός με δεχτήκατε... το πρώτο μου πόστ παρουσιάζει την σελίδα που τρώει τις ελεύθερες μου ώρες τους τελευταίους μήνες:

Η ιστοσελίδα www.agios-andreas.gr είναι η ιστοσελίδα του Αθλητικού Μορφωτικού Συλλόγου ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, ενός μικρού αλλά ιστορικού ερασιτεχνικού ποδοσφαιρικού συλλόγου του Νομού Καβάλας. Δεν έχει καμία σχέση με τον ΠΑΟΚ Θεσ/νίκης εκτός του ονόματος και ότι ονομάστηκε έτσι προς τιμήν του Δημήτρη Παρίδη, παλιού παίκτη του ΠΑΟΚ που είναι από το χωρίο του Αγίου Ανδρέα.

Υπεύθυνος της σελίδας είμαι εγώ. Η σελίδα περιέχει πληροφορίες για τον σύλλογο. Πιο αναλυτικά έχει τα νέα του συλλόγου, της μεγάλης ομάδας και των τμημάτων υποδομής, πρόγραμμα και αποτελέσματα αγώνων καθώς και μια μικρή αναφορά στις υπόλοιπες κατηγορίες της ΕΠΣ Καβάλας. Την ενημέρωση κάνω σχεδόν αποκλειστικά εγώ ενώ άρχισε φιλότιμα να προσπαθεί να κάνει το κατιτίς του και ο προπονητής των τμημάτων υποδομής (αργά αλλά σταθερά βήματα :wink: )

Οι λίγες διαφημίσεις είναι αποκλειστικά και μόνο για την συντήρηση της σελίδας (server- domain)

Η επισκεψημότητα με εξέπληξε ευχάριστα μπορώ να πω καθώς είχε ανακοινωθεί στα τοπικά ΜΜΕ η λειτουργία της σελίδας από 01-10-2008 (στόχος που επετεύχθη) και τον πρώτο κιόλας μήνα είχε πάνω από 1000 επισκέψεις, ενώ προσωπικά δεν περίμενα πάνω από 400-500.

Η σελίδα είναι φτιαγμένη σε joomla 1.0 και αυτό γιατί αρχικά φιλοξενούνταν σε δωρεάν server που δεν δεχόταν ακόμα joomla 1.5 . Μετά από αρκετό down time πάρθηκε η απόφαση να μεταφερθεί σε εταιρία φιλοξενίας αλλά είχε ήδη αρχίσει η λειτουργία της και χρόνος για μετατροπές δεν υπήρχε.

Στόχος δικός μου προσωπικός είναι να υπάρχει μεγαλύτερη συμμετοχή όσο αναφορά τον σχολιασμό των ειδήσεων από τους επισκέπτες (πράγμα που για φέτος δεν βλέπω να γίνεται μετά τις εμφανίσεις που κάνει η ομάδα στα τοπικά γήπεδα :D ) και σκέφτομαι σοβαρά να φτιάξω και forum... είδομεν.

Κάθε σχόλιο και παρατήρηση σας δεκτή, εκτός του θέματος του θεάματος που παρουσιάζει ο σύλλογος... ξέρω- ξέρω... φέτος κακοποιούμε το ποδόσφαιρο.

Ευχαριστώ

elsar

www.agios-andreas.gr

Δημοσίευση από elsar » 14 Δεκ 2008 23:26

Πολύ καλό. Μια συμβουλή, απέφυγε το έντονο μαύρο background στο δεύτερο μισό της σελίδας γιατί γίνεται λίγο κουραστική η ανάγνωση. Κάτι σε πιο φωτεινό χρώμα ίσως γκρι, βέβαια να μην χάσει τα χρώματα της η ομάδα εννοείται! Και το κίτρινο επίσης έχω την εντύπωση πως δεν ταιριάζει, προσωπικά θα έβαζα το χρώμα το χρώμα του χορταριού - πράσινο.

alexzzz

www.agios-andreas.gr

Δημοσίευση από alexzzz » 14 Δεκ 2008 23:33

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων.

Βρίσκεις το μαύρο κουραστικό; Εμένα με βολεύει αφάνταστα. Και για αυτό έβαλα και το κίτρινο για αντίθεση.

Θα το δοκιμάσω όμως... και πάλι ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.agios-andreas.gr

Δημοσίευση από af » 15 Δεκ 2008 02:36

Εμένα πάλι το κίτρινο με το μαύρο δεν με κουράζει, αυτο που με κουράζει ειναι τα λευκά γράμματα στο απόλυτο μαυρο, αν δεις ένα gaming forum που έχω είνα μαύρο κίτρινο & δεν έχουμε προβλήματα...αν σε διευκολύνει δες μήπως σε βοηθήσει http://www.funclan.net

alexzzz

www.agios-andreas.gr

Δημοσίευση από alexzzz » 15 Δεκ 2008 17:10

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων af... μέσα στις γιορτές που θα έχω χρόνο θα κάνω μερικές δοκιμές

Αυτό που με απασχολεί πιο πολύ αυτή τη στιγμή είναι πως θα κάνω τους επισκέπτες να γράφουν πιο πολλά σχόλια.

Είχα βάλει pop up παλιά που εξηγούσα ότι δεν χρειάζεται εγγραφή, ούτε καν email αλλά δεν βλέπω κίνηση. Για αυτό καμιά πρόταση; (εκτός από δώρο ανά σχόλιο :) )

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.agios-andreas.gr

Δημοσίευση από af » 15 Δεκ 2008 18:04

Nαι...είναι ένα θέμα κι αυτό.
Προσπάθησε να αναπτύξεις/δημιουργήσεις πλούσια θεματολογία & topics που να ενδιαφέρουν τους επισκέπτες :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης