πως φταχνω xml?

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
anasanar
Επικοινωνία:

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από anasanar » 18 Δεκ 2008 19:28

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΩ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΣΕ XML ΜΟΡΦΗ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΙΔΕΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ.ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΧΑΝΩ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ.ΕΠ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΛΑΣ ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΜΟΥ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ www.bonjourbebe.gr ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΔΩ ΤΗΝ ΠΡΟΕΛΕΥΣΗ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ HTML ΚΩΔΙΚΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ??
ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΕΝΙΚΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από fafos » 18 Δεκ 2008 20:05

gia poia douleia einai auto to xml? gia katalogous typou skroutz.gr?

an einai gia auto prepei na sou poun ti pedia prepei na "gennaei" to xml kai an xreiazete mono ena xml h parapano (p.x. to pathfinder zhta kai xml me tis kathgories)..

an den exeis gnoseis programmatismou me php, mysql kai xml den mporeis na to feiakseis..

h etaireia pou exei feiaksei thn efarmogh den mporei na sou feiaksei kati analogo?

anasanar
Επικοινωνία:

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από anasanar » 18 Δεκ 2008 20:11

ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΓΩ.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΑ ΖΗΤΑΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΠΟΛΥ.Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ?ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΤΑ SITE ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΘΕΛΩ ΤΟ XML.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΟΣ..

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από fafos » 18 Δεκ 2008 20:23

anasanar έγραψε:ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΝΩΣΕΙΣ ΕΓΩ.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΛΛΑ ΖΗΤΑΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΠΟΛΥ.Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ.ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ?ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΤΑ SITE ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΘΕΛΩ ΤΟ XML.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΟΣ..
den eimai magos.. h douleia mou einai 8)

apo xrhmata poly kala sou zhtaei... tha se symvouleua na mhn doseis se kapoion trito authn thn douleia pou den gnorizeis giati prepei na doseis tous kodikous sou gia na mporesei na sto feiaksei... gia kapoion empeiro einai 1-2 ores douleia, den katalavaino giati se kathysteroun toso...

anasanar
Επικοινωνία:

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από anasanar » 18 Δεκ 2008 20:29

ΕΛΑ ΝΤΕ..ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΕΔΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ FLASH ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.Η ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ?ΤΑ TUTORIALS ΒΟΗΘΑΝΕ?ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΡΕΞΗ ΑΠΛΕΤΗ.

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από fafos » 18 Δεκ 2008 20:45

anasanar έγραψε:ΕΛΑ ΝΤΕ..ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΣΙΣΤΕΙΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ.ΕΔΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ FLASH ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.Η ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΟΣΟ ΚΑΙ Η ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ?ΤΑ TUTORIALS ΒΟΗΘΑΝΕ?ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΑΠΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ?ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΡΕΞΗ ΑΠΛΕΤΗ.
file mou oti plhroneis pairneis.. den gnorizo thn etaireia pou sou efeiakse thn istoselida alla tha eprepe na se enhmerosei prin thn feiaksei ti eidous support dinei kai xronous apokrishs... etsi douleuoun oi sovares etaireies shmera kai ekei katalhgoun oloi sto telos..

tha se symvouleua na tous pieseis ligo kai an den vreis antapokrish rikse mia aggelia edo sta jobs kai kapoio palikari tha vrethei na sto feiaksei.. tha se vohthousa ego alla eimai akoma stis kalokairines mou diakopes :lol:

thelei poly agona gia na ftaseis se epipedo na feiaxneis kati san auto pou zhtas.. ta idiaitera gia poia douleia ta thes? mhpos thes na gineis programmatisths?

anasanar
Επικοινωνία:

πως φταχνω xml?

Δημοσίευση από anasanar » 18 Δεκ 2008 20:52

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ SITE ΜΟΥ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΑΠΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΧΕΙ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης