aflets.blogspot.com

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 18 Δεκ 2008 22:15

Καλησπέρα.
Έφτιαξα πριν δυο περίπου βδομάδες το blog αυτό:
http://afl3x.wordpress.com

Είχα κάνει ένα άλλο topic γενικά για το wordpress και πως θα μπορούσα να κάνω κάποια πράγματα στην ιστοσελίδα μου.
Αλλά τώρα θέλω μια γνώμη διαφορετική. Θα σας παρακαλούσα να μου σχολιάσετε πάνω στα ακόλουθα στοιχεία αν μπορείτε, και εννοείτε πως κάθε επιπλέον σχόλιο είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτο:

1) Το ύφος του blog και το περιεχόμενο πιστεύετε πως σας ενδιαφέρουν? Και αν ναι, θα άξιζε να αγοράσω domain/hosting για να το βελτιώσω? Αν όχι, γιατί?

2) Πιστεύετε ότι στην παρούσα φάση χρειάζεται κάποια αλλαγή στο theme και στο layout? Τι άλλο θα μπορούσα να προσθέσω για να κάνω την σελίδα πιο ελκυστική?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. Να 'στε καλά.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Aflex την 25 Ιαν 2009 22:52, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από dva_dev » 19 Δεκ 2008 02:04

1) Το ύφος του blog και το περιεχόμενο πιστεύετε πως σας ενδιαφέρουν?
Το blog θεωρώ πως είναι καθαρά ένας προσωπικός χώρος που φτιάχνεται για να γράψει ο καθένας πράγματα που ασχολείται ή τον ενδιαφέρουν. Μάλλον μου φαίνεται άστοχο το να ζητάει κάποιος τη γνώμη τρίτων για κάτι τέτοιο. Αν δεν ενδιαφέρει τους άλλους το αντικείμενο και η θεματολογία του blog απλώς δεν θα το επισκευτούν, αν τους ενδιαφέρει θα το επισκευτούν. Αλλά αυτό δεν νομίζω πως είναι κάτι που θα πρέπει να σε απασχολεί. Αν ενδιαφέρει εσένα το περιεχόμενο που έχεις, συνέχισε το, αν όχι... και όλο τον υπόλοιπο κόσμο να ενδιαφέρει, αφού δεν ενδιαφέρει εσένα δεν βλέπω κάποιο λόγο να το συνεχίσεις.

Το ύφος του blog αντίστοιχα είναι σε άμεση σχέση με τον τρόπο που προτιμάς/μπορείς να εκφράζεσαι. Αν δεν μας αρέσει ο τρόπος που γράφεις, θέλεις ή μπορείς να τον αλλάζεις σύμφωνα με τα γούστα που θα έχει κάθε φορά το αναγνωστικό κοινό σου;

Το ύφος προσωπικά μου αρέσει. Το περιεχόμενο πάνω κάτω το έχω δει και αλλού.

Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 20 Δεκ 2008 00:45

Ευχαριστώ για τα σχόλια. Θα φροντίσω να τα λάβω υπόψη μου. Κάθε γνώμη βοηθάει με το να προστεθεί άλλο ένα λιθαράκι :)

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από dimsis » 20 Δεκ 2008 09:40

Καλό είναι. Και το template και τα θέματα.

Τα blogs κανονικά τα φτιάχνεις κυρίως για την πάρτυ σου και όχι τόσο για τους άλλους. Η αναγνωσιμότητα βέβαια δίνει ένα κίνητρο ώστε να γράφεις περισσότερο, να ενημερώνεις δηλαδή πιο συχνά, και πολλές φορές από κάποια στιγμή και μετά αρχίζεις και αισθάνεσαι σαν συγγραφέας που έχεις υποχρέωση προς τους αναγνώστες σου και καταλήγεις να γράφεις με το ζόρι, απλώς και μόνο για να ενημερώσεις και εκεί είναι που αρχίζεις να γράφεις χαζομάρες. Εκεί συνήθως χάνετε η μπάλα...
Στο λέω γιατί το βλέπω να γίνετε καθημερινά σε ΠΟΛΛΑ blogs (να μη πω στα περισσότερα).
Και μετά από ακόμα λίγο καιρό, τα παρατάνε γιατί δεν αντέχουν πλέον το "βάρος" και την πίεση της τακτικής ενημέρωσης (κουράζονται, βαριούνται ή δεν βρίσκουν ανταπόκριση).

Στην ουσία πάντως τα blogs είναι ένα μέσο που μπορεί να βοηθήσει να "ακουστούν" (διαβαστούν στην περίπτωση μας) οι προσωπικές σου απόψεις και αυτό είναι θετικό και άκρως δημοκρατικό (όσο δεν τα χρησιμοποιείς για να θάβεις κόσμο ή να παραβαίνεις νόμους).

Πολλοί βέβαια τα χρησιμοποιούν πλέον και ως ειδησεογραφικά sites, αναμεταδίδοντας δηλαδή θέματα που τους φαίνονται ενδιαφέροντα. Δεν είναι κακό, αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου, προτιμώ να διαβάζω blogs με προσωπικές άποψεις επί παντώς επιστητού π.χ. για θέματα επικαιρότητας, παρά χιλιοειπωμένες ιστορίες και ειδήσεις.
Οπότε η γνώμη μου είναι από τη στιγμή που αποφασίζεις να φτιάξεις blog, γράφε μόνο όποτε έχεις κάτι να πεις, αλλά να είναι δικές σου σκέψεις / απόψεις / γνώμη.
Εκτός και αν θέλεις να χτυπήσεις κανένα gizmodo :p

Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 27 Δεκ 2008 20:14

Λοιπόν επιτέλους μετέφερα το blog (χάρη στην απίστευτη βοήθεια του dva_dev) σε έναν μια υπηρεσία free hosting και έφτιαξα και το πλέον πασίγνωστο domain .tk (όντας μεγάλος slacker με την αγορά premium domain/hosting service).

Τώρα πια θα ήθελα μερικές συμβουλές για το πως μπορώ να γεμίσω το blog και να το βελτιώσω/τροποποιήσω μιας και δεν βρίσκομαι κάτω από την εγίδα του free-account που παρέχει το wordpress.

http://afl3x.net63.net/ ή http://www.afl3x.tk

Περιμένω σκληρή κριτική και σχόλια/ιδέες. Όλα ευπρόσδεκτα!

ΥΓ: Άλλαξα λίγο το περιεχόμενο.
YΓ2: Υπάρχει δυνατότητα να κάνω πιο γνωστή την παρουσία του blog μέσω διαφημίσεων ΑΚΟΜΗ και αν αυτό είναι σε freehosting server με freedomain?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Δεκ 2008 21:29

καλησπερα
πηγενε εδω http://ptc.easyclicks.gr καταχωρηστε το εδω ADVERTISE HERE και διαλεξε το πακετο των 100.000 επισκεψεων θα στο βαλω free ( δεν θα σου ερθει καμια χρεωση !!! )

αρκει αν θες να βαλεις ενα Link στο site σου

Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 28 Δεκ 2008 00:33

Εννοείται. Ευχαριστώ πολύ fiskilis ;)
Μήπως με κάνεις πλάκα? :roll: :P :P

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από fiskilis » 28 Δεκ 2008 10:48

οχι δεν κανω πλακα αρκει μολις κανεις την καταχωρηση να μου το πεις για να το ενεργοποιησω

τι εγεινε και δεν το βλεπω ?
αυτα εχουν τα free redirect

μαλλον να αλλαξεις απο .tk σε .co.nr που ειναι καλυτερο !!

Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 28 Δεκ 2008 13:28

The Razor έγραψε:Σε εμένα δεν δουλεύει τωρα! :(
Εάν εννοείς το site μου μπήκα μόλις τώρα και δουλεύει μια χαρά (για μένα τουλάχιστον). Αν βλέπεις κανένα πρόβλημα πες μου σε παρακαλώ :P

@fiskilis: Σου έστειλά :D :D

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από manolism » 28 Δεκ 2008 13:57

Μάλλον εννοεί το πρώτο link που έδωσες και όχι αυτό που έχεις στην υπογραφή σου.

Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 28 Δεκ 2008 14:34

fiskilis έγραψε:Aflex φτιαξε την υπογραφη σου εχει λαθος
Έχετε δίκιο παιδιά :oops:
Ευχαριστώ The Razor, lunarmedia και fiskilis για την επισήμανση.!! :wink:

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από fiskilis » 28 Δεκ 2008 20:40

Aflex έγραψε:
fiskilis έγραψε:Aflex φτιαξε την υπογραφη σου εχει λαθος
Έχετε δίκιο παιδιά :oops:
Ευχαριστώ The Razor, lunarmedia και fiskilis για την επισήμανση.!! :wink:

ναι ευχαριστεις αλλα δεν την εφτιαξες !!!

Άβαταρ μέλους
Aflex

aflets.blogspot.com

Δημοσίευση από Aflex » 29 Δεκ 2008 23:17

Συγνώμη που ξαναεπιμένω, αλλά μήπως υπάρχει κανένα σχόλιο να μου κάνετε πάνω στο στήσιμο και περιεχόμενο του blog? :P Τα αρνητικά σχόλια επιδιώκω διότι θέλω να το βελτιώσω.

http://www.afl3x.tk

Συγγνώμη εάν σας κούρασα και πάλι :hammer:

Συνεχίζω να θέλω heeeelp

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες