Smowtion Media (Νέα διαφημιστική εταιρία)

διαφημίσεις στις σελίδας μας από το Smowtion.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
denyo

Δημοσίευση από denyo » 19 Δεκ 2008 00:01

Γεια χαρά,

Έπεσα πάνω σε αυτή την εταιρία η οποία προέρχεται απο τους δημιουργούς του Keegy Και είναι σε beta στάδιο

smowtion

Προσωπικά έχω βγάλει το 70 % απο adsense που είχα στις σελίδες μου και το έχω αντικαταστήσει με αυτή την εταιρία.

Αυτό το έκανα γιατί είχα βαρεθεί τις ηλίθιες διαφημίσεις του google βλ. κινητά παιχνίδια και χαζομάρες στις οποίες οι χρήστες δεν έκαναν κλίκ . Αυτό στην smowtion μπορείς να το φιλτράρεις και να διαφημίζεις ότι γουστάρεις.

Ειλικρινά ένιωσα πολύ ωραία όταν είδα εταιρίες όπως pizza fan, pizza hut, village cinemas, samsung να έχουν banner στη σελίδα μου μέσω του smowtion.

Ένα πολύ καλό ακόμα γεγονός είναι το ότι κάθε χρήστης έχει τον δικό του account executive που παίρνει το msn του, email, gtalk κτλ και έχει άμεση επαφή.

Δείτε το και πείτε μου.

Πραγματικά αξίζει.

Υ.Γ : ΤΟ revenue μου αυτή τη στιγμή ανα μέρα είναι περίπου 20 % πιό κάτω απο αυτά που κέρδιζα με το adsense. Αλλά δέ με πειράζει καθόλου μιας και οι διαφημιζόμενοι και τα banner είναι πιό καλαίσθητα και απο μεγαλύτερες εταιρίες (θάνατος στη blinkο και την celldorado :P )

Επίσης εδώ και 3 μέρες μου βγάζει αυτό το μήνυμα στο dashboard μου

Remember, once you’ve pasted the tags, we’ll be able to learn about your site and its readers, which will optimize your eCPM after a couple of weeks.

Οπότε νομίζω πως θα πάει περίφημα το όλο θέμα.

[/img]

Άβαταρ μέλους
The Razor
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από The Razor » 03 Φεβ 2009 14:56

Εγινα μελος, ακουσα πολυ καλα λόγια και με δελέασε το γεγονός ότι πληρώνει και στο paypal

Για να δούμε τι θα δουμε...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος The Razor την 07 Φεβ 2009 23:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

gianpan
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gianpan » 07 Φεβ 2009 16:53

Έχω βάλει ένα banner σε ένα μέρος που μου έβγαζε 3.000 page impressions στο adsense έχει πολύ καλύτερο CTR (ίσως επειδή είναι καινούργια ads) αλλά το ecpm μου είναι πολυ χαμηλό (ίσως επειδή είναι πρώτη μέρα;)

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 14 Φεβ 2009 14:26

1cent το κλικ ... δεν μου πολυαρεσει :/
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alexandr0s » 14 Φεβ 2009 21:26

Έχουν βγει πολλές τέτοιες εταιρίες. Τα blinko και celldorado και όλες τις συναφείς super duper υπηρεσίες μπορείς να τις αφαιρέσεις και να μην εμφανίζονται.

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 03 Αύγ 2009 15:39

Καλησπέρα! συνέχισες να το χρησιμοποιείς; είσαι ευχαριστημένος; ή επέστρεψες στο Adsense;

μακάρι να υπήρχαν εναλλακτικές που να λειτουργούν αλλά δυστυχώς είμαι καταδικασμένοι να ακολουθούμε την μοναρχία της Google...

Άβαταρ μέλους
izabel29

Δημοσίευση από izabel29 » 02 Οκτ 2009 18:04

To χρησιμοποίησα την πρώτη μέρα μου έδωσε 1.75 με 3 κλικ!! και χάρηκα αρκετά αλλά παιδιά άνθρακας ο θησαυρός! Δεν με ξαναπληρώσανε για τα κλικ τον επόμενων ημερών ,τους έστειλα μαιλ να μου πουν γιατί δεν κάνουν credit to logargiasmo mou, και ιδου η απάντηση.

''Hi

We alternate bewteen CPM (Cost per mille), CPC (Cost per click) and CPA (Cost per action) campaigns. This means that, depending on the type of campaign running on your site at a particular time, different things will matter (impressions, actions or clicks).

Our platform is specially designed to serve the ads which work best for your site, no matter their type.

Regards!''

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 02 Οκτ 2009 18:13

Προφανώς στην αρχή έτρεχες CPC, μετά σου έβαλαν CPA και γι΄αυτό δεν πληρώθηκες, πρέπει να περιμένεις να γίνει το action... :hammer:

γι'αυτό adsense και πάλι adsense! όποιος θέλει action και άλλα affiliate κόλπα να πληρώσει ένα μίνιμουμ ποσό για το χώρο που πιάνει και μετά ας κάνουμε διαπραγματεύσεις για το % που θα πάρω. :-)

Άβαταρ μέλους
izabel29

Δημοσίευση από izabel29 » 02 Οκτ 2009 22:42

Έχεις δίκιο αλλά με το adsence δεν είσαι σίγουρος για ποσό θα έχεις λογαριασμό μέχρι να σου τον κλείσουν! Έχω φτιάξει & δεύτερο adsence λογαριασμό και περιμένω να δω ποτέ θα μου τον κλείσουν :-? ο προηγούμενος έκλεισε όταν έφτασε τα 10 ευρω σε μια μέρα. Συνήθως στους 3 μήνες λειτουργιάς είχα earnings από 4 έως 8 ευρω ημερήσιος με περίπου 30 κλικς
Μόλις έκανε 10 ευρώ άντε γειααα, και χωρίς να σου πουν το λόγο
:hammer:

Άβαταρ μέλους
Simosmme
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Simosmme » 03 Οκτ 2009 17:31

σε τι site το έχεις; γιατί να σου τον κλείσουν;

δεν έχει σχέση με χρήματα, σήμερα υπάρχουν ελληνικά site που βγάζουν 500 ευρώ τη μέρα έχοντας μάλιστα αποκλείσει και πολλές διαφημίσεις.

Οπότε μάλλον σε κάποιο σημείο δεν σέβεσαι τους κανόνες σου;

Πάντως συμφωνώ μαζί σου ότι είμαστε στο σκοτάδι γιατί δεν ξέρουμε τι συμβαίνει και επιπλέον κάποιες φορές τρώμε ban χωρίς ικανοποιητικές εξηγήσεις (μπορεί να έχει γίνει και λάθος δλδ, να κάναμε κάτι λάθος)

Άβαταρ μέλους
izabel29

Δημοσίευση από izabel29 » 04 Οκτ 2009 18:48

Καλισπερα Simosmme :D

Το σιτε μου είναι σχετικό με πνευματική θεραπεία δηλαδή για άτομα που αντιμετωπίζουν κάποια εξάρτηση και άλλα.
Θα έβαζα το url να το δεις άλλα όμως επειδή η google έχει πολλά ποδαργια δεν..(καταλαβαίνεις για να προστατέψω το δεύτερο μου λογαριασμό).
Προσωπικά το μόνο λάθος που έχω κάνει ήταν καταλαθος να κλικαρω πανο σε διαφήμιση μια φορά και ενημέρωσα τιν γοογλε για να αποφύγω το κλείσιμο, αλλά αυτό έγινε πριν 2 μήνες!

Για το adbrite διαβάζω τα καλύτερα αλλά πρέπει δυστυχώς το σιτε να είναι στα αγγλικά. Θεωρείτε αρκετά ποιο ‘lucrative’ από το adsence ιδικά αν ο publisher δεν ζει στην Αμερική που κρατανε μεγάλο φόρο.

ardarel
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ardarel » 21 Μαρ 2010 03:18

Καταρχάς σ'ευχαριστώ denyo που μοιράστηκες το Link μαζί μας.(Smowtion)
Στο θέμα μας τώρα.. έκανα εγγραφή, αλλά ζητούν "fiscal informations" για να σου στείλουν τα χρήματα.Έψαξα στην σελίδα τους μπας και βρώ καμία φόρμα α συμπληρώσω, αλλά μάταια.
Έχετε ιδέα τί ακριβώς θέλουν οι τύποι και εάν είναι πραγματικά απαραίτητο για να μας πληρώσουν μιας και είμαστε στην Ευρώπη; (Μιλάω για πληρωμή μέσω Paypal)
Περιμένω τα φώτα σας, γιατί απ' ότι φαίνεται αργούν χαρακτηριστικά να απαντήσουν στο σχετικό μου μήνυμα.

Thanks again.

Άβαταρ μέλους
denyo

Δημοσίευση από denyo » 12 Απρ 2010 16:16

Fiscal information εμενα δε θυμαμαι να μου είχαν ζητήσει. Πλέον την τρέχω μαζι με adsense σε λίγες περιοχές της σελίδας μου. Τα κέρδη είναι περίπου στα 20 ευρώ το μήνα. Δηλαδή αρκετά μικρό ποσό για την επισκεψιμότητα της σελίδας. Δε ξέρω τί να πώ. Κατα καιρούς έχει πολύ καλές διαφημίσεις .οπως px alpha bank, chevrolet, πειραιώς και στα ελληνικά που αποδίδουν, αλλα όσο φίλτρα και να βάλω οι κωλοδιαφημίσεις με τα κινητά και τα scanner και τα λοιπά συνεχίζουν και εμφανίζονται.

Wolfi

Δημοσίευση από Wolfi » 13 Απρ 2010 01:39

Θα έβαζα το url να το δεις άλλα όμως επειδή η google έχει πολλά ποδαργια δεν..(καταλαβαίνεις για να προστατέψω το δεύτερο μου λογαριασμό).
Mπόρεσες να κάνεις λογαριασμό στο ίδιο όνομα;
πως;
Επισης. πως επικοινωνεί κάποιος με την γκουγκλ;

Άβαταρ μέλους
getpaidgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από getpaidgr » 25 Μάιος 2010 23:01

Tα έσοδα που θα έχει κανεις αν αντικαταστήσει το adsense με το Smowtion. Είναι συγκρίσιμα;;; Γιατί μπορεί να δίνει 60%, αλλά είναι αποτελεσματικό σαν το Adsense;;

Μπορεί να απαντήσει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει;;;
Getpaid.gr - Η ελληνική κοινότητα για την οικονομική αξιοποίηση του διαδικτύου
Investorblog - Χρηματιστηριακό blog
Silver-art.gr - Eshop με ασημένια αντικείμενα και κοσμήματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Smowtion”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες